"2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 наурыздағы № 17-1 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-1 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26290 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 843 435 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 48 311 778 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 609 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 219 450 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 282 598 мың теңге;
2) шығындар – 52 427 943 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 15 243 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 18 378 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 3 135 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 599 751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 599 751 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18 378 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 135 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 584 508 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімге 1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 14-1
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 30 марта 2022 года № 17-1
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №14-1 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26290) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 843 435 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 48 311 778 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 609 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 219 450 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 282 598 тысяч тенге;
2) затраты – 52 427 943 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 243 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 135 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 599 751 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 599 751 тысяч тенге:
поступление займов – 18 378 тысяч тенге;
погашение займов – 3 135 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 584 508 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

500
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
32839
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32839
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
174764
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71100
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2218
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
101446
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
274182
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
274182
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
40477
001
Жергілікті деңгейдежер жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40122
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
355
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын-үй инспекциясы бөлімі
385229
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй-инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72172
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1569
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
311488
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
54177
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54177
02
Қорғаныс
10234
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10234
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10234
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
675660
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
619267
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54890
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
240898
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2750
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
800
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

500
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
32839
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
32839
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
174764
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71100
015
Капитальные расходы государственных органов
2218
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
101446
467
Отдел строительства района (города областного значения)
274182
040
Развитие объектов государственных органов
274182
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
40477
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
40122
003
Капитальные расходы государственных органов
355
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
385229
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
72172
013
Капитальные расходы государственных органов
1569
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
311488
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
54177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
54177
02
Оборона
10234
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10234
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10234
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
675660
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
619267
010
Государственная адресная социальная помощь
54890
004
Программа занятости
240898
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2750
007
Оказание жилищной помощи
800
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому

2500
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90980
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37910
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
31454
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
107852
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49233
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
56 393
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1100
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14547
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40746
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1336971
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын-үй инспекциясы бөлімі
398085
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
57000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
52664
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
52500
014
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
29631
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
206290
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
938886
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
271482
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
667404
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
707304
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
124507
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
124507
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11405
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5205
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6200
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

2500
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90980
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37910
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
31454
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
107852
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49233
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
56 393
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1100
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14547
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
40746
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1336971
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
398085
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
57000
004
Обеспечение жильем отдельных категории граждан
52664
094
Представление жилищных сертификатов как социальная помощь
52500
014
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
29631
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
206290
467
Отдел строительства района (города областного значения)
938886
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
271482
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
667404
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
707304
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
124507
003
Поддержка культурно- досуговой работы
124507
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11405
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5205
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных Соревнованиях
6200
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)