2023-2025 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 28-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2023-2025 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 146 285 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 460 340 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 115 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 034 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 677 706 мың теңге;
2) шығындар – 3 168 644 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 359 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 359 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 359 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 10-4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2023-2025 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 238 221 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 147 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 140 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 204 916 мың теңге;
2) шығындар – 240 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2023-2025 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 27 декабря 2022 года № 28-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2023-2025 годы Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 146 285 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 460 340 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 115 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 034 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 677 706 тысяч тенге;
2) затраты – 3 168 644 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 22 359 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 359 тысяч тенге:
поступление займов – - 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 359 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 10-4 (вводится в действие c 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 238 221 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 147 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 140 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 204 916 тысяч тенге;
2) затраты – 240 484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

1) кірістер – 353 988 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 857 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 351 071 мың теңге;
2) шығындар – 354 138 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 150 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 150 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 10-4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2023 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 110 923 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 31 773 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 20 887 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 2 816 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 17 266 мың теңге;
Майкөмген ауылдық округіне – 19 112 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 19 069 мың теңге.
9. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 127 795 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 31 773 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 20 887 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 19 688 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 17 266 мың теңге;
Майкөмген ауылдық округіне – 19 112 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 19 069 мың теңге.
10. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 127 685 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 31 773 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 20 887 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 19 578 мың теңге;

1) доходы – 353 988 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 857 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 351 071 тысяч тенге;
2) затраты – 354 138 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 150 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 10-4 (вводится в действие c 01.01.2023).
8. Установить бюджетные субвенции, передоваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, сельских округов на 2023 год в сумме 110 923 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жана –Каратон – 31 773 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 20 887 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 2 816 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 17 266 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 19 112 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 19 069 тысяч тенге.
9. Установить бюджетные субвенции, передоваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, сельских округов на 2024 год в сумме 127 795 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жана –Каратон – 31 773 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 20 887 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 19 688 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 17 266 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 19 112 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 19 069 тысяч тенге.
10. Установить бюджетные субвенции, передоваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, сельских округов на 2025 год в сумме 127 685 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жана –Каратон – 31 773 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 20 887 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 19 578 тысяч тенге;

Қара-Арна ауылдық округіне – 17 266 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 19 112 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 19 069 мың теңге.
11. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Таласов
Жылыой аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
27 желтоқсандағы № 28-1
шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Құлсары қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 10-4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I.Кірістер

Кара-Арнинскому сельскому округу – 17 266 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 19 112 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 19 069 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата С. Таласов
Приложение 1 к решению
Жылыойского районного
маслихата от 27 декабря
2022 года № 28-1
Бюджет города Кульсары на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 10-4 (вводится в действие c 01.01.2023).
Категория
Сумма (тысяча тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы