Исатай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 97-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 182-VII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 97-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26306 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 081 514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 690 683 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 826 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 256 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 345 749 мың теңге;
2) шығындар – 7 144 370 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 387 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 586 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 85 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 85 829 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 22 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 586 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 856 теңге".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін субвенция көлемдері 2022 жылға 312 919 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 73 617 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 50 787 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 45 367 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 51 506 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 37 262 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 26 552 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 27 828 мың теңге".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2022 жылға 529 433 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 156 848 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 73 447 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 102 410 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 86 515 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 44 727 мың теңге;

О внесении изменений в решение Исатайского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 97-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2022 года № 182-VII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 97-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26306) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 081 514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 690 683 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 25 826 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 256 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 345 749 тысяч тенге;
2) затраты - 7 144 370 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 387 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 973 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 586 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -85 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 85 829 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 22 973 тысяч тенге;
погашение займов - 17 586 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 62 856 тенге".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 319 919 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 73 617 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 50 787 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 45 367 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 51 506 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 37 262 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 26 552 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 27 828 тысяч тенге."
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2022 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 529 433 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 156 848 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 73 447 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 102 410 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 86 515 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 44 727 тысяч тенге;

Зинеден ауылдық округі 30 430 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 35 056 мың теңге".
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 369 757 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 20 497 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 73 973 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 59 603 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 13 697 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 143 004 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 58 983 мың теңге."
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 439 623 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 439 623 мың теңге."
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 450 473 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 4 756 мың теңге;
төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерге – 29 760 мың теңге;
жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтерге – 45 915 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне – 7386 мың теңге;
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға – 12 387 мың теңге;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге – 114 170 мың теңге;

Зинеденский сельский округ 30 430 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 35 056 тысяч тенге".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 369 757 тысяч тенге, в том числе:
20 497 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
73 973 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
59 603 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
13 697 тысяч тенге - на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
143 004 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;
58 193 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 439 623 тысяч тенге, в том числе:
439 623 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 450 473 тысяч тенге, в том числе:
4 756 тысяч тенге – на услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения);
29 760 тысяч тенге – на целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам;
45 915 тысяч тенге – на услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне ;
2 000 тысяч тенге – на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь;
7 386 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
12 387 тысяч тенге – на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения);
114 170 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;

мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 7 527 мың теңге;
еңбекақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша аудан әкімдері мен мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің еңбекақысын арттыруға – 210 641 мың теңге;
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді абаттандыруға – 4 762 мың теңге;
"Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Алғашқы жұмыс орны" жобасын жүзеге асыруға – 948 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 10 221 мың теңге".
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 885 926 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 70 727 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 18 537 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыру жүйесін дамытуға – 15 676 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 198 348 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 582 638 мың теңге".

7 527 тысяч тенге– на поддержку культурно-досуговой работы;
210 641 тысяч тенге - на повышение зарплаты для акимов района и админстративных госслужащих по новой системе оплаты труда;
4 762 тысяч тенге – на озеленение насельнных пунктов по предвыборной программе партии "AMANAT";
948 тысяч тенге –на реализацию проекта "Первое рабочее место" в рамках госпрограммы "Енбек";
10 221 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 885 926 тысяч тенге, в том числе:
70 727 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
18 537 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
15 676 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
198 348 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
582 638 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры".

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Мусин) жүктелсін.
4. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев
Исатай аудандық мәслихатының

2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Мусин) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Н. Муханбеталиев
Приложение к решению
Исатайского районного

7 144 863
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
962 356
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
380 386
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
47 448
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 334
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2 114
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
152 865
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
151 997
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
868
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
180 073
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
180 073
02
Қаржылық қызмет
774
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
774
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
744
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
30
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
581 196
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
147 084
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 368
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
118 716
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57 221
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 221
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
72 101
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 101
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
273 569
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 432
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
187 137
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
31 221
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

7 144 863
1
Государственные услуги общего характера
962 356
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
380 386
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
47 448
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45 334
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2 114
122
Аппарат акима района (города областного значения)
152 865
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
151 997
003
Капитальные расходы государственного органа
868
122
Аппарат акима района (города областного значения)
180 073
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
180 073
02
Финансовая деятельность
774
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
774
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
744
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
30
09
Прочие государственные услуги общего характера
581 196
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
147 084
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
28 368
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
118 716
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57 221
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57 221
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
72 101
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
72 101
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
273 569
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
86 432
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
187 137
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
31 221
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния