Индер аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77-VII "2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2022 жылғы 31 наурыздағы № 106-VII шешімі
ШЕШТІ:
1. Индер аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26256 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 10 921 567 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 132 892 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 427 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 760 248 мың теңге;
2) шығындар – 11 851 734 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 624 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 36 756 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 29 132 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -937 791 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 937 791 мың теңге:
қарыздар түсімі – 536 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 132 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 430 167 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2022 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 27 972 мың теңге сомасында бекітілсін.".
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение Индерского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 77-VІІ "Об утверждении бюджета Индерского района на 2022-2024 годы"
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 31 марта 2022 года № 106-VII
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Индерского районного маслихата "Об утверждении бюджета Индерского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 77-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26256) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 921 567 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 132 892 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 427 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 760 248 тысяч тенге;
2) затраты – 11 851 734 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 624 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 132 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 937 791 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 937 791 тысяч тенге:
поступление займов – 536 756 тысяч тенге;
погашение займов – 29 132 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 430 167 тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 27 972 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 1 911 537 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.".
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 3 684 097 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

"6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 911 537 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 3 684 097 тысяч тенге.".
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

11 905
1
Әскери мұқтаждар
7 905
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 905
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 905
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
708 183
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
219 608
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
219 608
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
219 608
2
Әлеуметтiк көмек
446 528
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
446 528
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
201 936
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 340
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 893
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 008
011
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
111 950
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
31 767
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
39 759
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50 875
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42 047
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
22 500
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
19 547
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

11 905
1
Военные нужды
7 905
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 905
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 905
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
708 183
1
Социальное обеспечение
219 608
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
219 608
010
Государственная адресная социальная помощь
219 608
2
Социальная помощь
446 528
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
446 528
004
Программа занятости
201 936
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 340
007
Оказание жилищной помощи
1 893
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 008
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
111 950
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
31 767
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
39 759
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50 875
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42 047
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
22 500
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
19 547
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан