Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 80-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының ауылдық округтерінің және Индербор кентінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 164-VII шешімі
Индер аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Индер аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 80-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының ауылдық округтерінің және Индербор кентінің бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Жарсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 111 634 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 716 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 94 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 107 824 мың теңге;
2) шығындар – 112 665 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 031 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 031 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 031 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2022-2024 жылдарға арналған Өрлік ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 89 863 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 265 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 84 888 мың теңге;
2) шығындар – 91 372 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 509 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 509 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 509 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 80-VІІ "О бюджетах сельских округов и поселка Индербор Индерского района на 2022-2024 годы"
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2022 года № 164-VII
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Индерского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 80-VІІ "О бюджетах сельских округов и поселка Индербор Индерского района на 2022-2024 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Жарсуатского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 634 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 716 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 94 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 107 824 тысяч тенге;
2) затраты – 112 665 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 031 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 031 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 031 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Орликовского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 863 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 710 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 84 888 тысяч тенге;
2) затраты – 91 372 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 509 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 509 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 509 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. 2022-2024 жылдарға арналған Көктоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 77 099 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 453 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 71 644 мың теңге;
2) шығындар – 79 272 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 173 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 173 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 173 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2022-2024 жылдарға арналған Елтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 147 372 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 571 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 141 992 мың теңге;
2) шығындар – 148 091 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 719 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 719 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 719 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2022-2024 жылдарға арналған Есбол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 630 377 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 361 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 82 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 622 907 мың теңге;
2) шығындар – 632 209 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

"3. Утвердить бюджет Коктогайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 099 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 453 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 71 644 тысяч тенге;
2) затраты – 79 272 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 173 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 173 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 173 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 147 372 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 762 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 571 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 141 992 тысяч тенге;
2) затраты – 148 091 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -719 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 719 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 719 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Есболского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 630 377 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 361 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 82 тысяч тенге;
поступления трансфертов 622 907 тысяч тенге;
2) затраты – 632 209 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

"10. 2022 жылға арналған кент және ауылдық округтер бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттен 1 127 549 мың теңге көлемінде нысаналы ағымдағы трансферттер, оның ішінде:
Индербор кенті – 331 242 мың теңге;
Есбол ауылдық округі – 552 056 мың теңге;
Көктоғай ауылдық округі – 19 258 мың теңге;
Өрлік ауылдық округі – 42 199 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 90 469 мың теңге;
Жарсуат ауылдық округі – 48 115 мың теңге;

"10. Учесть, что в бюджетах поселка и сельских округов на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского и областного бюджета в сумме – 1 127 549 тысяч тенге, в том числе:
поселок Индербор – 331 242 тысяч тенге;
Есболский сельский округ – 552 056 тысяч тенге;
Коктогайский сельский округ – 19 258 тысяч тенге;
Орликовский сельский округ – 42 199 тысяч тенге;
Елтайский сельский округ – 90 469 тысяч тенге;
Жарсуатский сельский округ – 48 115 тысяч тенге;

Бөдене ауылдық округі – 44 210 мың теңге көзделгені ескерілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Сапаров
Индер аудандық мәслихатының
2022 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 164-VІІ шешіміне 1 қосымша
Индер аудандық мәслихатының

Боденевский сельский округ – 44 210 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 настоящего решения.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Б. Сапаров
Приложение 1 к решению
Индерского районного
маслихата от 15 декабря 2022
года № 164-VІІ
Приложение 1 к решению
Индерского районного