Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 364-V "Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 10 наурыздағы № 128-VII шешімі. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 103-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 103-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабының және Құрманғазы ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 25 қаңтардағы № 4, Орлы ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 5 қаңтардағы № 1, Нұржау ауылдық округі әкімінің 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 67, Жаңаталап ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 9 ақпандағы № 4, Шортанбай ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 1, Дыңғызыл ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 17 қаңтардағы № 8, Сафон ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 24 қаңтардағы № 4, Ақкөл ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 5 қаңтардағы № 1, Еңбекші ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 17 қаңтардағы № 8, Байда ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 1, Теңіз ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 17 қаңтардағы № 1, Бірлік ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 24 қаңтардағы № 3, Қиғаш ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 17 қаңтардағы № 2, Мақаш ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 19 қаңтардағы № 2, Сүйіндік ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 4 ақпандағы № 5, Азғыр ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 1, Асан ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 17 қаңтардағы № 2, Көптоғай ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 7 ақпандағы № 3 және Кудряшов ауылдық округі әкімінің 2022 жылғы 10 қаңтардағы № 3 шешімдері негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 364-V "Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3085 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1) шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы";
орыс тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2014 года № 364-V "Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории сельских округов Курмангазинского района"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 10 марта 2022 года № 128-VII. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2023 года № 103-VIII
Сноска. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 25.12.2023 № 103-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании статьи 26 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и решений акима сельского округа Құрмангазы от 25 января 2022 года № 4, акима сельского округа Орлы от 5 января 2022 года № 1, акима Нуржауского сельского округа от 31 декабря 2022 года № 67, акима сельского округа Жанаталап от 9 февраля 2022 года № 4, акима сельского округа Шортанбай от 18 января 2022 года № 1, акима сельского округа Дынгызыл от 17 января 2022 года № 8, акима сельского округа Сафон от 24 января 2022 года № 4, акима сельского округа Акколь от 5 января 2022 года № 1, акима сельского округа Енбекши от 17 января 2022 года № 8, акима сельского округа Байда от 12 января 2022 года № 1, акима сельского округа Тениз от 17 января 2022 года № 1, акима сельского округа Бирлик от 24 января 2022 года № 3, акима Кигашского сельского округа от 17 января 2022 года № 2, акима сельского округа Макаш от 19 января 2022 года № 2, акима Суюндукского сельского округа от 4 февраля 2022 года № 5, акима Азгирского сельского округа от 12 января 2022 года № 1, акима Асанского сельского округа от 17 января 2022 года № 2, акима Коптогайского сельского округа от 7 февраля 2022 года № 3 и акима сельского округа Кудряшов от 10 января 2022 года № 3 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 26 декабря 2014 года № 364-V "Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории сельских округов Курмангазинского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3085) следующие изменения:
1) наименование решения изложить в следующей редакции:
"Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы".
текст на русском языке не меняется;

2) көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 тармақтарындағы "бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу" деген сөздер "жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу" деген сөздермен ауыстырылсын;
орыс тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
3) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала, жастар саясаты, заңдылық пен құқықтық және депутаттық этика мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Г. Калиева) жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жугинисов
Аудандық мәслихаттың 2022
жылғы "10" наурыздағы № 128-VІІ
шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы "26" наурыздағы
№ 364-V шешіміне 1 қосымша
Құрманғазы ауылдық округінде жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындаудың тәртібі
1. Ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін округтің аумағы көшелерге бөлінеді.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.

2) в пунктах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 к настоящему решению слова "бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу" заменить словами "жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу";
текст на русском языке не меняется;
3) в приложений 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социальной сферы, молодежной политики, законности и права и депутатской этики (председатель Г. Калиева).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов
Приложение 1к решению
районного маслихата от "10"
марта 2022 года № 128-VІІ
Приложение 1к решению
районного маслихата от "26"
декабря 2014 года № 364-V
Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества сельского округа Құрманғазы
1. Для проведения раздельного схода местного сообщества сельского округа делятся на улицы села.
2. На раздельных сходах местного сообщества для участия в сходе местного сообщества избираются представители в количестве не более трех человек.

3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ауылдық округінің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
4. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы, ауылдық округ әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
5. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.

3. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом сельского округа.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом сельского округа через средства массовой информации или иными способами не позднее чем за десять календарных дней до даты их проведения.
5. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы организуется акимом сельского округа.

6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті ауыл көшелерінің қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

6. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии в нем не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, на улице, в многоквартирном доме и имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким сельского округа или уполномоченное им лицо .
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
9. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ауылдық округ әкімінің аппаратына беріледі.

8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре самостоятельно. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
10. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима сельского округа.

114
68
46
1
Аудандық мәслихаттың
2022 жылғы "10" наурыздағы
№ 128-VІІ шешіміне 3 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы "26" наурыздағы
№ 364-V шешімімен бекітілген
3 қосымша
Нұржау ауылдық округінде жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындаудың тәртібі
1. Ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін округтің аумағы көшелерге бөлінеді.

114
68
46
1
Приложение 3 к решению
районного маслихата от "10"
марта 2022 года № 128-VІІ
Приложение 3 к решению
районного маслихата от "26"
декабря 2014 года № 364-V
Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества Нуржауского сельского округа
1. Для проведения раздельного схода местного сообщества сельского округа делятся на улицы села.

9. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ауылдық округ әкімінің аппаратына беріледі.
11. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің саны келесідей болып айқындалсын:
Жаңаталап ауылдық округі
р/с
Көше атаулары
Тұрғындар саны
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынға қатысатын адамдар саны
Кәмелетке толмағандар, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған және сот үкімімен бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар саны
Өкілдер саны
1
Ораз Сәрсенов

9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре самостоятельно. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества:
10. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима сельского округа.
11. Определить следующий порядок определения количества представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества:
Сельский округ Жанаталап
п/н
Название улицы
Количество жители
Количество лиц, участвующих в раздельном сходе местного сообщества
Несовершеннолетние лица, лица признанные судом недееспособными и лица содержащиеся в местах лишение свободы по приговору суда
Количество представите лей
1
Ораз Сәрсенов

290
191
99
1
Аудандық мәслихаттың
2022 жылғы "10" наурыздағы
№ 128-VІІ шешіміне 9 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы "26" наурыздағы
№ 364-V шешімімен бекітілген
9 қосымша
Еңбекші ауылдық округінде жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындаудың тәртібі
1. Ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін округтің аумағы көшелерге бөлінеді.

290
191
99
1
Приложение 9 к решению
районного маслихата от "10"
марта 2022 года № 128-VІІ
Приложение 9 к решению
районного маслихата от "26"
декабря 2014 года № 364-V
Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества сельского округа Енбекши
1. Для проведения раздельного схода местного сообщества сельского округа делятся на улицы села.