Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 117-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 197-VII шешімі
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 117-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26244 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 955 314 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 491 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 495 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 525 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 415 107 мың теңге;
2) шығындар – 12 543 493 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 211 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 351 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 140 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 604 390 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 604 390 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 41 351 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 140 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 588 179 мың теңге."
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы - 50%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
әлеуметтік салық - 75%."
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 36 134 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 85 279 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 117-VІІ "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2022 года № 197-VII
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 117-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26244) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 955 314 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 491 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 495 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 525 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 415 107 тысяч тенге;
2) затраты – 12 543 493 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 211 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 351 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 140 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 604 390 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 604 390 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 41 351 тысяч тенге;
погашение займов – 25 140 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 588 179 тысяч тенге."
пункт 2 изложить в новой редакции:
2. Утвердить на 2022 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
корпоративный подоходный налог – 50%;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
социальный налог – 75%.
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить на 2022 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
36 134 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
85 279 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді көгалдандыруға 4 069 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 472 095 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 73 617 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 19 973 мың теңге."
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 55 243 мың теңге сомасында бекітілсін."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 66 881 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 14 217 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға 168 820 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 114 274 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 144 674 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 76 445 мың теңге."
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемде нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін:
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 15 000 мың теңге."
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді көгалдандыруға 4 069 мың теңге;
"Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының "Алғашқы жұмыс орны" жобасын жүзеге асыруға 792 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 115 441 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 74 718 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 487 960 мың теңге;

4 069 тысяч тенге на озеленение населенных пунктов по предвыборной программме партии "AMANAT";
472 095 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
73 617 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;
19 973 тысяч тенге на содержание автомобильных дорог."
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 55 243 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
66 881 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
14 217 тысяч тенге на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
168 820 тысяч тенге на развитие продуктивной занятости;
114 274 тысяч тенге на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
144 674 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
76 445 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений."
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен целевой трансферт развития из Национального фонда Республики Казахстан в следующем объеме:
15 000 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"."
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
4 069 тысяч тенге на озеленение населенных пунктов по предвыборной программме партии "AMANAT";
792 тысяч тенге на реализацию проекта "Первое рабочее место" в рамках государственной программы "Еңбек";
115 441 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
74 718 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;
487 960 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;

жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 82 881 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 81 301 мың теңге;
"Ұрпақтар келісім шарты" жобасын жүзеге асыруға 460,0 мың теңге;
мүгедек балалар мен 1 топтағы мүгедектердің санаторлық-курорттық емделу кезінде ілесіп жүретін адамдардың жол жүру шығындарына 1 038,0 мың теңге;
жерді аймақтарға бөлу схемасын әзірлеу және елді мекендердің шекарасын айқындау, жер учаскелері бойынша құжаттарды рәсімдеу үшін 100 607 мың теңге."
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 37 482 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 12 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 243 540 мың теңге.
инженерлік инфрақұрылымның құрылысына 12 060 мың теңге;
объектілерді салуға және қайта жаңартуға 18 500 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға 9 000 мың теңге."
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 30 179 мың теңге көзделгені ескерілсін.
2022 жылға аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін."

82 881 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок;
81 301 тысяч тенге на содержание автомобильных дорог;
460 тысяч тенге на реализацию проекта "Ұрпақтар келісім шарты";
1 038 тысяч тенге на оплату проезда сопровождающим детей-инвалидов и инвалидов 1 группы при санаторно-курортном лечении;
100 607 тысяч тенге на разработку схемы зонирования земель и определение границ населенных пунктов, на оформление документов по земельным участкам."
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
37 482 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
12 000 тысяч тенге на развитие объектов культуры;
243 540 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
12 060 тысяч тенге на строительство инженерной инфраструктуры;
18 500 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов;
9 000 тысяч тенге на развитие объектов спорта."
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено 30 179 тысяча тенге для погашения и обслуживания долга местных исполнительных органов.
Учесть в районном бюджете на 2022 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в размере одной тысячи пятисоткратного месячного расчетного показателя."

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Б. Жугинисов
Аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 197-VII шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 117-VII шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Б. Жугинисов
Приложение к решению
районного маслихата № 197-VІІ
от 14 декабря 2022 года
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 117-VІІ
от 27 декабря 2021 года
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы