Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 118-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 198-VII шешімі
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихаттың "2022-2024 жылдарға арналған Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 118-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162877 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Құрманғазы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 284 429 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43 380 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 470 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 330 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 240 249 мың теңге;
2) шығындар – 289 849 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 420 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 420 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 5 420 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022-2024 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82 712 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 466 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 153 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 74 062 мың теңге;
2) шығындар – 83 326 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -614 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 118-VІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Курмангазинского района на 2022-2024 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2022 года № 198-VII
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Курмангазинского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 118-VІІ (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162877) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Құрманғазы на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 284 429 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 380 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 470 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 330 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 240 249 тысяч тенге;
2) затраты – 289 849 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 420 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 420 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 420 тысяч тенге.".
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 712 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 466 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 153 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 062 тысяч тенге;
2) затраты – 83 326 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -614 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 614 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 614 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022-2024 жылдарға арналған Мақаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96 386 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 691 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 360 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 93 335 мың теңге;
2) шығындар – 97 272 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -886 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 886 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 886 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022-2024 жылдарға арналған Орлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181 262 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 230 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 370 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 176 162 мың теңге;
2) шығындар – 183 255 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 993 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 993 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 993 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022-2024 жылдарға арналған Нұржау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 614 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 614 тысяч тенге.".
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Макашского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 386 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 691 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 360 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 93 335 тысяч тенге;
2) затраты – 97 272 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -886 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 886 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 886 тысяч тенге.".
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Орлинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 181 262 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 230 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 370 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 176 162 тысяч тенге;
2) затраты – 183 255 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 993 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 993 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 993 тысяч тенге.".
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Нуржауского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Б. Жүгінісов
Аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 198-VІІ шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың

2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Б. Жугинисов
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 198-VІІ
от 14 декабря 2022 года
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 118-VІІ