Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/122-VІI "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/231-VII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІК:
1. Түркістан облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/122-VІI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25905 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 181 534 500 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 53 869 164 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 14 251 555 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 113 363 781 мың теңге;
2) шығындар – 1 219 908 954 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 29 864 796 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 543 722 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 408 518 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 79 570 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 109 570 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 30 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 8 589 228 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 8 589 228 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 13/122-VІI "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 19/231-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛИ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 13/122-VІI "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25905) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 181 534 500 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 53 869 164 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 251 555 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 113 363 781 тысяч тенге;
2) затраты – 1 219 908 954 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 29 864 796 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 543 722 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 408 518 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 79 570 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финасовых активов – 109 570 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 30 000 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – -8 589 228 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета – 8 589 228 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

1 685 339
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
3 654 031
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
47 240
015
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 574 739
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 031 793
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
259
3
Мамандандырылған медициналық көмек
7 937 797
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
7 937 797
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
7 937 797
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
73 059
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
73 059
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
73 059
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 386 203
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
7 386 203
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
274 652
004
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 976 681
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
55 887
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
21 300
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 683
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
12 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
44 914 122
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 467 393
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 260 827
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
656 788
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
375 048
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 685 339
754
Управление общественного здоровья области
3 654 031
007
Пропаганда здорового образа жизни
47 240
015
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 574 739
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
2 031 793
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
259
3
Специализированная медицинская помощь
7 937 797
754
Управление общественного здоровья области
7 937 797
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
7 937 797
5
Другие виды медицинской помощи
73 059
754
Управление общественного здоровья области
73 059
029
Областные базы специального медицинского снабжения
73 059
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 386 022
754
Управление общественного здоровья области
7 386 022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
274 652
004
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 976 500
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
55 887
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
21 300
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 683
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
12 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
44 914 122
1
Социальное обеспечение
6 467 393
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 260 827
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
656 788
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
375 048
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 016 166
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
772 137
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
244 029
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
4 521 738
1
Отын және энергетика
4 521 738
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 521 738
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
4 000 000
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
521 738
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
54 335 312
1
Ауыл шаруашылығы
39 580 135
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
37 009 183
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
409 520
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
257 974
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 160
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
432 075
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
395 000
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
18 296
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
8 229
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
107 296
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
17 372
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 748
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
36 212
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
40 135
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
23 520
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
537 659
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
27 303
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу

1 016 166
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
772 137
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
244 029
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
4 521 738
1
Топливо и энергетика
4 521 738
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 521 738
007
Развитие теплоэнергетической системы
4 000 000
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
521 738
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
54 335 312
1
Сельское хозяйство
39 580 135
255
Управление сельского хозяйства области
37 009 183
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
409 520
002
Субсидирование развития семеноводства
257 974
003
Капитальные расходы государственного органа
13 160
006
Субсидирование производства приоритетных культур
432 075
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
395 000
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
18 296
012
Организация санитарного убоя больных животных
8 229
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
107 296
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
17 372
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 748
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
36 212
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
40 135
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
23 520
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
537 659
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
27 303
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных

69 300
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 533 000
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
500 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
128 788
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
48 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 295 824
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 295 824
9
Басқалар
73 890 263
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
777 787
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
777 787
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
42 896 438
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
42 896 438
271
Облыстың құрылыс басқармасы
15 872 074
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
12 314 774
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
3 557 300
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
98 714
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 714
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 000 000
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
4 000 000
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 584 616
053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
217 417
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 367 199
750
Облыстың стратегия және экономикалық даму басқармасы
600 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

69 300
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 533 000
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
500 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
128 788
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 295 824
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 295 824
9
Прочие
73 890 263
256
Управление координации занятости и социальных программ области
777 787
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
777 787
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
42 896 438
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
42 896 438
271
Управление строительства области
15 872 074
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
12 314 774
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 557 300
278
Управление предпринимательства и торговли области
98 714
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
98 714
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 000 000
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
4 000 000
285
Управление физической культуры и спорта области
1 584 616
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
217 417
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 367 199
750
Управление стратегии и экономического развития области
600 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов