Облыстық бюджет және аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттердің арасындағы 2023-2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/233-VII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2025 дейін қолданылады (шешімнің 4-т.).
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 45-бабының 4-тармағына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІК:
1. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар:
2023 жылға 8 529 057 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Сайрам ауданынан – 2 869 497 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 1 306 096 мың теңге;
Созақ ауданынан – 4 353 464 мың теңге сомасында белгіленсін.
2024 жылға 9 789 048 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Сайрам ауданынан – 3 123 327 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 1 334 371 мың теңге;
Созақ ауданынан – 4 779 139 мың теңге;
Түркістан қаласынан – 552 211 мың теңге сомасында белгіленсін.
2025 жылға 10 832 891 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Сайрам ауданынан – 3 337 120 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 1 317 531 мың теңге;
Созақ ауданынан – 4 987 591 мың теңге;
Түркістан қаласынан – 1 190 649 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін субвенциялар:
2023 жылға 24 919 533 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Бәйдібек ауданына – 2 178 142 мың теңге;
Жетісай ауданына – 2 752 375 мың теңге;
Қазығұрт ауданына – 461 430 мың теңге;
Келес ауданына – 2 482 756 мың теңге;
Мақтаарал ауданына – 3 352 084 мың теңге;
Ордабасы ауданына – 1 672 523 мың теңге;
Отырар ауданына – 2 745 638 мың теңге;
Сауран ауданына – 2 310 798 мың теңге;
Төлеби ауданына – 956 225 мың теңге;
Түлкібас ауданына – 673 319 мың теңге;
Шардара ауданына – 1 697 759 мың теңге;
Арыс қаласына – 1 282 282 мың теңге;
Кентау қаласына – 1 757 574 мың теңге;
Түркістан қаласына – 596 628 мың теңге сомасында белгіленсін;
2024 жылға 24 832 600 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Бәйдібек ауданына – 2 300 997 мың теңге;
Жетісай ауданына – 2 787 081 мың теңге;
Қазығұрт ауданына – 355 990 мың теңге;
Келес ауданына – 2 851 670 мың теңге;
Мақтаарал ауданына – 3 561 019 мың теңге;
Ордабасы ауданына – 1 280 067 мың теңге;
Отырар ауданына – 2 889 236 мың теңге;
Сауран ауданына – 2 426 412 мың теңге;
Төлеби ауданына – 991 595 мың теңге;
Түлкібас ауданына – 774 254 мың теңге;
Шардара ауданына – 1 892 831 мың теңге;
Арыс қаласына – 1 011 405 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами на 2023-2025 годы
Решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 19/233-VII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023 и действует до 31.12.2025 (п. 4 решения).
В соответствии с пунктом 4 статьи 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Туркестанский областной маслихат РЕШИЛИ:
1. Установить бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет:
на 2023 год в сумме 8 529 057 тысяч тенге, в том числе:
от Сайрамского района – 2 869 497 тысяч тенге;
Сарыагашского района – 1 306 096 тысяч тенге;
Созакского района – 4 353 464 тысяч тенге;
на 2024 год в сумме 9 789 048 тысяч тенге, в том числе:
от Сайрамского района – 3 123 327 тысяч тенге;
Сарыагашского района – 1 334 371 тысяч тенге;
Созакского района – 4 779 139 тысяч тенге;
города Туркестан – 552 211 тысяч тенге;
на 2025 год в сумме 10 832 891 тысяч тенге, в том числе:
от Сайрамского района – 3 337 120 тысяч тенге;
Сарыагашского района – 1 317 531 тысяч тенге;
Созакского района – 4 987 591 тысяч тенге;
города Туркестан – 1 190 649 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты:
на 2023 год в сумме 24 919 533 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек – 2 178 142 тысяч тенге;
Жетысайскому району – 2 752 375 тысяч тенге;
Казыгуртскому району – 461 430 тысяч тенге;
Келесскому району – 2 482 756 тысяч тенге;
Мактааральскому району – 3 352 084 тысяч тенге;
Ордабасынскому району – 1 672 523 тысяч тенге;
Отрарскому району – 2 745 638 тысяч тенге;
району Сауран – 2 310 798 тысяч тенге;
Толебийскому району – 956 225 тысяч тенге;
Тюлькубасскому району – 673 319 тысяч тенге;
Шардаринскому району – 1 697 759 тысяч тенге;
городу Арыс – 1 282 282 тысяч тенге;
городу Кентау – 1 757 574 тысяч тенге;
городу Туркестан – 596 628 тысяч тенге;
на 2024 год в сумме 24 832 600 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек – 2 300 997 тысяч тенге;
Жетысайскому району – 2 787 081 тысяч тенге;
Казыгуртскому району – 355 990 тысяч тенге;
Келесскому району – 2 851 670 тысяч тенге;
Мактааральскому району – 3 561 019 тысяч тенге;
Ордабасынскому району – 1 280 067 тысяч тенге;
Отрарскому району – 2 889 236 тысяч тенге;
району Сауран – 2 426 412 тысяч тенге;
Толебийскому району – 991 595 тысяч тенге;
Тюлькубасскому району – 774 254 тысяч тенге;
Шардаринскому району – 1 892 831 тысяч тенге;
городу Арыс – 1 011 405 тысяч тенге;

Төлеби ауданына – 1 053 139 мың теңге;
Түлкібас ауданына – 926 496 мың теңге;
Шардара ауданына – 2 103 983 мың теңге;
Арыс қаласына – 1 059 491 мың теңге;
Кентау қаласына – 1 697 361 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінің шығыстарында осы шешімге қосымшада көрсетілген бағыт бойынша бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін.
4. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Түркістан облыстық мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2022 жылғы
13 желтоқсандағы № 19/233-VII
шешіміне қосымша
Автомобиль көлігінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге бағытталатын бюджет қаражатының ең төменгі көлемі
мың теңге
№ р/с
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) атауы
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
1
2
3
4
5
Барлығы

Толебийскому району – 1 053 139 тысяч тенге;
Тюлькубасскому району – 926 496 тысяч тенге;
Шардаринскому району – 2 103 983 тысяч тенге;
городу Арыс – 1 059 491 тысяч тенге;
городу Кентау – 1 697 361 тысяч тенге.
3. Учесть в расходах районных (городов областного значения) бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлению, указанному в приложении к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и действует до 31 декабря 2025 года.
Секретарь Туркестанского областного маслихата К. Балабиев
Приложение к решению
Туркестанского областного
маслихата от 13 декабря
2022 года № 19/233-VII
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на обеспечение функционирования автомобильного транспорта
тысяч тенге
№ п/п
Наименование районов (городов областного значения)
2023 год
2024 год
2025 год
1
2
3
4
5
Всего