2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 33/171-VІІ шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақдала ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1)кiрiстер – 59 789 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 9 815 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердің түсiмдері – 49 974 мың теңге;
2) шығындар – 60 344 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -555 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 555 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 555 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Байырқұм ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 55 140 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 9 196 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 148 мың теңге;
трансферттердің түсiмдері – 45 796 мың теңге;
2) шығындар – 55 682 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -542 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 542 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 542 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
3. Дермене ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 91 527 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 9 836 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердің түсiмдері – 81 691 мың теңге;
2) шығындар – 91 778 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -251 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 251 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 251 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

Арыс қалалық мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 33/171-VIІ шешіміне 18-қосымша
2025 жылға арналған Монтайтас ауылдық округінің бюджеті
Санаты Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
1. Кірістер
14207
1
Салықтық түсімдер
12953
01
Табыс салығы
838
2
Жеке табыс салығы
838
04
Меншiкке салынатын салықтар
11005
1
Мүлiкке салынатын салықтар
684
3
Жер салығы
534
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
9787
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
1110
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
1110
2
Салықтық емес түсiмдер
1254
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1254
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1254
Функционалдық топ Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
2. Шығындар
14207
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
14207
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
14207
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
14207
001
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14207
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Қарыздар түсімі
0
Қарыздарды өтеу
0
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
О бюджетах сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 30 декабря 2022 года № 33/171-VІІ
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акдала на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 789 тысяч тенге;
налоговые поступления – 9 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 49 974 тысяч тенге;
2) затраты – 60 344 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -555 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 555 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 555 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет сельского округа Байыркум на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 140 тысяч тенге;
налоговые поступления – 9 196 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 148 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 796 тысяч тенге;
2) затраты – 55 682 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -542 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 542 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 542 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить бюджет сельского округа Дермене на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 527 тысяч тенге;
налоговые поступления – 9 836 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 81 691 тысяч тенге;
2) затраты – 91 778 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -251 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 251 тысяч тенге;
поступление займов– 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 251 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).

4. Жиделі ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 57 517 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 5 845 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 900 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердің түсiмдері – 50 772 мың теңге;
2) шығындар – 57 635 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -118 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 118 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 118 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
5. Қожатоғай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 76 384 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 20 777 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердің түсiмдері – 55 607 мың теңге;
2) шығындар – 77 463 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 079 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 079 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 079 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
6. Монтайтас ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1)кiрiстер – 63 123 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 12 219 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 150 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердің түсiмдері –49 754 мың теңге;
2) шығындар – 64 271 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;

4. Утвердить бюджет сельского округа Жидели на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 517 тысяч тенге;
налоговые поступления – 5 845 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 900 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 50 772 тысяч тенге;
2) затраты – 57 635 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -118 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 118 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 118 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить бюджет сельского округа Кожатогай на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 384 тысяч тенге;
налоговые поступления – 20 777 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 55 607 тысяч тенге;
2) затраты – 77 463 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 079 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 079 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 079 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 11/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Утвердить бюджет сельского округа Монтайтас на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 123 тысяч тенге;
налоговые поступления – 12 219 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 49 754 тысяч тенге;
2) затраты – 64 271 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;