Бәйдібек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12/75 "2022-2024 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 мамырдағы № 18/113 шешімі
Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйдібек аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12/75 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26051 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Бәйдібек ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 285 087 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 045 951 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8916 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі –13 230 220 мың теңге;
2) шығындар – 14 325 009 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 238 706 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 330 804 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92 098, 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -278 628 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 278 628 мың теңге:
қарыздар түсімі – 330 804 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 92 098,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39 922 мың тенге.".
2- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
-Ірі кәсіпкерлік субъектілеріненжәне мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;

О внесении изменений в решение маслихата района Байдибек от 24 декабря 2021 года № 12/75 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 20 мая 2022 года № 18/113
Маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Байдибек "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 12/75 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26051), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет района Байдибек на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 285 087 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 045 951 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8916 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 230 220 тысяч тенге;
2) затраты – 14 325 009 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 238 706 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 330 804 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92 098 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -278 628 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 278 628 тысяч тенге:
поступление займов – 330 804 тысяч тенге;
погашение займов – 92 098 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 39 922 тысяч тенге".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
- корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением доходов от крупных субъектов хозяйствования и организаций нефтяного сектора в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.

-төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 67,3 пайыз, жергілікті бюджетке 32,7 пайыз;
-әлеуметтік салық облыстық бюджетке 61,6 пайыз, жергілікті бюджетке 38,4 пайыз"
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бәйдібек ауданының мәслихат хатшысы А.Кенехан
Байдібек аудандық мәслихатының
2022 жылғы 20 мамырдағы
№ 18/113 шешіміне 1 қосымша
Байдібек аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 12/75 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
І. Кірістер

- Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 67,3 процент, в бюджет района 32,7 процент;
- Социальный налог в областной бюджет 61,6 процент, в бюджет района 38,4 процент.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Байдибек А.Кенехан
Приложение 1 к решению
маслихата района Байдибек
20 мая 2022 года № 18/113
Приложение 1 к решению
маслихата района Байдибек
24 декабря 2022года № 12/75
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
1. Доходы