2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/154-VII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазығұрт ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 10 182 077 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 980 293 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 41 237 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 53 252 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 7 107 295 мың теңге;
2) шығындар – 10 345 354 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 211 696 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 310 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 98 804 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -374 973 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 374 973 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 310 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 98 804 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 163 277 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 9/51-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2023 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табысынан ұсталатын жеке табыс салық, әлеуметтік салық 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 274 149 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Сарапхана ауылдық округі
14 634 мың теңге;
Алтынтөбе ауылы округі
6 617 мың теңге;
Қарабау ауылы округі
28 189 мың теңге;
Сабыр Рақымов ауылдық округі
5 030 мың теңге;
Қарақозы Абдалиев ауылдық округі
28 096 мың теңге;
Қызылқия ауылы округі
27 675 мың теңге;
Шанақ ауылы округі
30 645 мың теңге;
Шарбұлақ ауылы округі

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 35/154-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 182 077 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 980 293 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 237 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53 252 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 107 295 тысяч тенге;
2) затраты – 10 345 354 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 211 696 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 310 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 98 804 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 374 973 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 374 973 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 310 500 тысяч тенге;
погашение займов – 98 804 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 163 277 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2023 № 9/51-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить в 2023 году нормативы распределения налоговых поступлений в областной бюджет в размере 50 процентов от индивидуального подоходного налога, корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога, социального налога, удерживаемого с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты.
3. Предусмотреть размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2023 год в сумме 274 149 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Сарапхана
14 634 тысяч тенге;
сельский округ Алтынтобе
6 617 тысяч тенге;
сельский округ Карабау
28 189 тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимова
5 030 тысяч тенге;
сельский округ КаракозыАбдалиева
28 096 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкия
27 675 тысяч тенге;
сельский округ Шанак
30 645 тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак

25 861 мың теңге;
Жаңабазар ауылы округі
30 563 мың теңге;
Тұрбат ауылы округі
24 050 мың теңге;
Қақпақ ауылы округі
23 620 мың теңге;
Жігерген ауылы округі
29 169 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві – 16 445 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың хатшысы У. Копеев
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2022 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 35/154-VII шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

25 861 тысяч тенге;
сельский округ Жанабазар
30 563 тысяч тенге;
сельский округ Турбат
24 050 тысяч тенге;
сельский округ Какпак
23 620 тысяч тенге;
сельский округ Жигерген
29 169 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2023 год в размере – 16 445 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2023-2025 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата У. Копеев
Приложение 1 к решению
Казыгуртского районного маслихата
от "23" декабря 2022 года № 35/154-VII
Районный бюджет на 2023 год

2 882
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
183
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
350 268
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
105 287
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 287
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
118 195
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 195
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
126 786
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 645
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
29 141
02
Қорғаныс
40 704
1
Әскери мұқтаждар
29 186
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29 186
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
29 186
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11 518
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 518
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11 518
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 393 090
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
776 901
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
776 901
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
776 901
2
Әлеуметтiк көмек
1 485 798
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 485 798
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
545 117
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 418
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
123 246
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 184
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
147 649
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

2 882
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
183
9
Прочие государственные услуги общего характера
350 268
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
105 287
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
105 287
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
118 195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
118 195
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
126 786
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
97 645
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
29 141
02
Оборона
40 704
1
Военные нужды
29 186
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29 186
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
29 186
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11 518
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 518
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11 518
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 393 090
1
Социальное обеспечение
776 901
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
776 901
005
Государственная адресная социальная помощь
776 901
2
Социальная помощь
1 485 798
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 485 798
002
Программа занятости
545 117
006
Оказание жилищной помощи
8 418
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
123 246
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 184
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
147 649
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

128 804
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
128 804
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2022 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 35/154-VII шешіміне 4 қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
ШЫҒЫНДАР
02
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
01
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту

128 804
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
128 804
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Казыгуртского районного маслихата
от "23" декабря 2022 года № 35/154-VII
Перечень бюджетных программ развития на 2023-2025 годы направленных на реализацию проектов (программ)
Код бюджетной классификации
Наименование
Расходы
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
02
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
01
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы