Мақтаарал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 16-84-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 28-186-VII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 16-84-VІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26199 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін::
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 30 030 178 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 033 187 мың теңге; салықтық емес түсімдер – 12 468 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 84 540 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 899 983 мың теңге;
2) шығындар – 30 090 371 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 236 175 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 367 560 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 131 385 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу – 0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -296 368 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
296 368 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 367 560 мың теңге; қарыздарды өтеу–131 386 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 16-84-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 28-186-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 16-84-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26199) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 030 178 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 033 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 468 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 84 540 тысяч тенге; поступления трансфертов – 27 899 983 тысяч тенге;
2) затраты – 30 090 371 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 236 175 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 367 560 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 131 385 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе: приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 296 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 296 368 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 367 560 тысяч тенге;
погашение займов – 131 386 тысяч тенге;

1 508 807
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 508 807
2
Әлеуметтiк көмек
3 109 772
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 109 772
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 720 388
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
687
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137 615
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 139
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
295 115
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
232 988
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
547 615
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
166 225
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103 790
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 790
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 780
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 010
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 012 482
1
Тұрғын үй шаруашылығы
467 637
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
51 476
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
51 476
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
416 161
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
416 161
2
Коммуналдық шаруашылық
214 164
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
204 164
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

1 508 807
005
Государственная адресная социальная помощь
1 508 807
2
Социальная помощь
3 109 772
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 109 772
002
Программа занятости
1 720 388
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
687
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137 615
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 139
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
295 115
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
232 988
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
547 615
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
166 225
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103 790
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103 790
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 780
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 010
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 012 482
1
Жилищное хозяйство
467 637
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
51 476
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
51 476
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
416 161
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
416 161
2
Коммунальное хозяйство
214 164
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
204 164
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

58 815
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 050
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
49 659
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 051
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
25 608
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 880 531
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
2 880 531
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 880 531
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 880 531
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
196 546
6
Жер қатынастары
35 657
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35 657
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 932
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 028
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8 037
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
660
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
160 889
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
160 889
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
160 889
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 107
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 107
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45 107
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37 205
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
6 642
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 260
12
Көлiк және коммуникация
502 930
1
Автомобиль көлiгi
475 843
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

58 815
006
Капитальные расходы государственного органа
1 050
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
49 659
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 051
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 608
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 880 531
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2 880 531
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 880 531
036
Развитие газотранспортной системы
2 880 531
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
196 546
6
Земельные отношения
35 657
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 657
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 932
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 028
004
Организация работ по зонированию земель
8 037
015
Капитальные расходы государственного органа
660
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
160 889
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
160 889
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
160 889
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 107
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 107
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45 107
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37 205
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
6 642
015
Капитальные расходы государственного органа
1 260
12
Транспорт и коммуникации
502 930
1
Автомобильный транспорт
475 843
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)