Ордабасы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 18/1 "2022-2024 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 қыркүйектегі № 29/4 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы "2022-20204 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" № 18/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Бадам ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 79 669 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 50 457 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 250 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 28 962 мың теңге;
2) шығындар – 81 168 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 499 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 499 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 499 мың теңге.
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
3. Бөген ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 44 751 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 7 884 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 36 767 мың теңге;
2) шығындар – 45 025 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -274 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 274 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 274 мың теңге.
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
5. Бөржар ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 67 858 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 31 555 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 150 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 18/1 "О бюджетах сельских округов на 2022-2024 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 28 сентября 2022 года № 29/4
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 18/1 "О бюджетах сельских округов на 2022-2024 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Бадам на 2022-2024 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 669 тысяч тенге:
налоговые поступления – 50 457 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 28 962 тысяч тенге;
2) затраты – 81 168 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 499 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 499 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 499 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
3. Утвердить бюджет сельского округа Бугунь на 2022-2024 годы согласно приложению 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 751 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 884 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 36 767 тысяч тенге;
2) затраты – 45 025 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -274 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 274 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 274 тысяч тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
5. Утвердить бюджет сельского округа Буржар на 2022-2024 годы согласно приложению 7 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 858 тысяч тенге:
налоговые поступления – 31 555 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;

1) кiрiстер – 60 564 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 16 418 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 150 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсімі – 43 996 мың теңге;
2) шығындар – 61 574 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 010 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 010 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –1 010 мың теңге.".
19 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
19. Шұбарсу ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 102 310 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 70 020 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 250 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсімі – 32 040 мың теңге;
2) шығындар – 107 860 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 550 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 550 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –5 550 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
10. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Қ.Әбдіхалық
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
28 қыркүйектегі № 29/4
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
30 желтоқсандағы № 18/1
шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Бадам ауыл округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

1) доходы – 60 564 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16 418 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 43 996 тысяч тенге;
2) затраты – 61 574 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 010 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 010 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 010 тысяч тенге.".
пункт 19 изложить в новой редакции:
19. Утвердить бюджет сельского округа Шубарсу на 2022-2024 годы согласно приложению 28 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 102 310 тысяч тенге:
налоговые поступления – 70 020 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 32 040 тысяч тенге;
2) затраты – 107 860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 550 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –5 550 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 550 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Қ.Әбдіхалық
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 28 сентября
2022года № 29/4
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 30 декабря
2021года № 18/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
10 500
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 500
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профицит)
-1 499
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (Профицитін пайдалану)
1 499
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Қарыздар түсімі
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының қалдықтарының қозғалысы
1 499
01
Бюджет қаражатының қалдықтары
1 499
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 499
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 499
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
28 қыркүйектегі № 29/4
шешіміне 2-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
30 желтоқсандағы № 18/1
шешіміне 4-қосымша
2022 жылға арналған Бөген ауыл округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
10 500
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
10 500
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
-1 499
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 499
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления займов
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
1 499
01
Остатки бюджетных средст
1 499
1
Свободные остатки бюджетных средств
1 499
01
Свободные остатки бюджетных средств
1 499
Приложение 2 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 28 сентября
2022года № 29/4
Приложение 4 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 30 декабря
2021года № 18/1
Бюджет сельского округа Бугунь на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование