2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/125-VII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес, Отырар ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Отырар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 620 382 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 420 235 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 269 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 491 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 167 387 мың теңге;
2) шығындар – 8 688 874 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 322 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 778 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -112 814 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112 814 мың теңге:
қарыздар түсімі – 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 778 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 68 492 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 14.12.2023 № 9/54-VIIІ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2023 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 49,4 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2022 года № 23/125-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
О районном бюджете на 2023-2025 годы
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Отрарского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отырарского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 620 382 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 420 235 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 269 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 491 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 167 387 тысяч тенге;
2) затраты – 8 688 874 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 322 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 778 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -112 814 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 112 814 тысяч тенге;
поступление займов – 62 100 тысяч тенге;
погашение займов – 17 778 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 68 492 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 14.12.2023 № 9/54-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога:
на районный бюджет по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтянного сектора 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 49,4 процентов;
в областной бюджет – 50,6 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплатыв бюджеты районов (городов областного значения),
в районный бюджет – 50 процентов;
в областной бюджет – 50 процентов;
по социальному налогу:
в районный бюджет – 50 процентов;
в областной бюджет – 50 процентов;

3. 2023 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2 745 638 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2023 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 705 523 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қарақоңыр ауыл округі
52 889 мың теңге;
Аққұм ауыл округі
47 773 мың теңге;
Көксарай ауыл округі
59 707 мың теңге;
Балтакөл ауыл округі
51 320 мың теңге;
Талапты ауыл округі
68 647 мың теңге;
Шілік ауыл округі
52 489 мың теңге;
Шәуілдір ауыл округі
63 848 мың теңге;
Темір ауыл округі
60 111 мың теңге;
Маяқұм ауыл округі
52 107 мың теңге;
Отырар ауыл округі
55 736 мың теңге;
Ақтөбе ауыл округі
42 699 мың теңге;
Қоғам ауыл округі
54 117 мың теңге;
Қарғалы ауыл округі

3. Предусмотреть на 2023 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 745 638 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2023 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и поселков общей сумме 705 523 тысяч тенге, в том числе:
Караконырский сельский округ
52 889тысяч тенге;
Аккумский сельский округ
47 773тысяч тенге;
Коксарайский сельский округ
59 707тысяч тенге;
Балтаколский сельский округ
51 320тысяч тенге;
Талаптынский сельский округ
68 647тысяч тенге;
Шиликский сельский округ
52 489 тысяч тенге;
Шаульдерский сельский округ
63 848тысяч тенге;
Тимурский сельский округ
60 111тысяч тенге;
Маякумский сельский округ
52 107тысяч тенге;
Отырарский сельский округ
Актюбинский сельский округ
55 736тысяч тенге;
42 699тысяч тенге;
Когамский сельский округ
54 117тысяч тенге;
Каргалынский сельский округ

44 080 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2023 жылға арналған резерві 37 968 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттiк бағдарламалар бөлiнiсiнде 2023 жылға арналған аудандық бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар ауданының мәслихатының хатшысы М. Манапов
Отырар ауданының мәслихатының

44 080тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 37 968 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2023 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложения 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Отрарского района      М.Манапов
Приложение 1 к решению
маслихата Отрарского района