2023-2025 жылдарға арналған Сарыағаш аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-198-VII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/232-VII "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес,Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыағаш ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 17 657 608 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 295 112 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 497 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71 564 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 213 435 мың теңге;
2) шығындар – 18 290 352 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 720 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 170 775 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 67 055 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -736 464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 736 464 мың теңге;
қарыздар түсімі – 170 775 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 67 055 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 632 744 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 12-97-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2023 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 61,2 пайыз, облыстық бюджетке 38,8 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 12-97-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
3. 2023 жылы ауданның бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып коюлар – 1 306 096 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2023 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 268 497,0 мың теңге болып қарастырылсын:
Жемісті ауылдық округі 25 492,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 29-198-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 19/232-VII "Об областном бюджете на 2023-2025 годы", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 657 608 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 295 112 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 77 497 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 71 564 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 213 435 тысяч тенге;
2) затраты – 18 290 352 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 720 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 170 775 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 67 055 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -736 464 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 736 464 тысяч тенге:
поступление займов – 170 775 тысяч тенге;
погашение займов – 67 055 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 632 744 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2023 № 12-97-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год норматив распределения по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 61,2 процента, в областной бюджет 38,8 процента.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2023 № 12-97-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Установить объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет на 2023 год в сумме – 1 306 096 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2023 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов в общей сумме 268 497,0 тысяч тенге:
сельский округ Жемисти 25 492,0 тысяч тенге;

Қызылжар ауылдық округі 25 343,0 мың теңге;
Дарбаза ауылдық округі 24 927,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 14 163,0 мың теңге;
Дербісек ауылдық округі 10 901,0 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі 26 790,0 мың теңге;
Қабланбек ауылдық округі 17 913,0 мың теңге;
Тегісшіл ауылдық округі 31 485,0 мың теңге;
Жылға ауылдық округі 26 676,0 мың теңге;
Көктерек кенті 13 562,0 мың теңге;
Жарты төбе ауылдық округі 24 439,0 мың теңге;

сельский округКызылжар 25 343,0 тысяч тенге;
сельский округ Дарбаза 24 927,0 тысяч тенге;
сеьский округ Жыбек жолы 14 163,0 тысяч тенге;
сельский округ Дербисек 10 901,0 тысяч тенге;
сельский округ Акжар 26 790,0 тысяч тенге;
сельский округКабланбек 17 913,0 тысяч тенге;
сельский округ Тегисшил 31 485,0 тысяч тенге;
сельский округ Жилга 26 676,0 тысяч тенге;
поселок Коктерек 13 562,0 тысяч тенге;
сельский округ Жарты тобе 24 439,0 тысяч тенге;

Әлімтау ауылдық округі 26 806,0 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 136 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2023 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Таскулов
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
23 желтоқсандағы № 29-198-VII
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

сельский округАлимтау 26 806,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 136 000 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2023 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата С. Таскулов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 29-198-VII
Районный бюджет на 2023 год

011
Мәдениет объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
038
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

011
Развитие объектов культуры
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Топливно-энергетического комплекса и прочие услуги в сфере недропользования
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
038
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"