2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/1-07 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 - бабының 2- тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6- бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түлкібас ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 7348922 мың теңге:
салықтық түсiмдер –3644148 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 60895 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 80789 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 3563090 мың теңге;
2) шығындар – 7519562 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу –21831 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 51750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –29919 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 192471 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 192471 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 51750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29920 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 170641 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 11/1-08 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 52,4 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2023 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 673319 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2023 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 726509 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Балықты ауылдық округі - 53203 мың теңге;
Майлыкент ауылдық округі - 57992 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі - 45820 мың теңге;
Машат ауылдық округі - 43939 мың теңге;
Жабағылы ауылдық округі - 61527 мың теңге;
Тастұмсық ауылдық округі - 39054 мың теңге;
Рысқұлов ауылдық округі - 61980 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 45971 мың теңге;
Кемербастау ауылдық округі - 40082 мың теңге;
Арыс ауылдық округі - 39311 мың теңге;
Ақбиік ауылдық округі - 44866 мың теңге;
Жаскешу ауылдық округі - 45400 мың теңге;
Келтемашат ауылдық округі - 37771 мың теңге;
Састөбе поселкелік округі - 51290 мың теңге;
Түлкібас поселкелік округі - 58303 мың теңге.

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 27/1-07. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 , в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7348922 тысяч тенге:
налоговые поступления –3644148 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60895 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 80789 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3563090 тысяч тенге;
2) затраты – 7519562 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21831 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29919 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета –- 192471 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 192471 тысяч тенге:
поступления займов – 51750 тысяч тенге;
погашение займов – 29920 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 170641 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2023 № 11/1-08 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год норматив распределения общей суммы по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного-предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплату 52,4 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процента и по социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2023 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 673319 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2023 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 726509 тысячи тенге, в том числе:
Балыктинский сельский округ - 53203 тысячи тенге;
Майлыкентский сельский округ- 57992 тысяч тенге;
Шакпакский сельский округ- 45820 тысяч тенге;
Машатский сельский округ- 43939 тысяч тенге;
Жабагылинский сельский округ - 61527 тысячи тенге;
Тастумсыкский сельский округ - 39054 тысяч тенге;
Рыскуловский сельский округ - 61980 тысяч тенге;
Мичуринский сельский округ - 45971 тысяч тенге;
Кемербастауский сельский округ - 40082 тысячи тенге;
Арыский сельский округ - 39311 тысячи тенге;
Акбиикский сельский округ - 44866 тысячи тенге;
Жаскешуский сельский округ - 45400 тысячи тенге;
Келтемашатский сельский округ - 37771 тысяч тенге;
Састюбинский поселковый округ - 51290 тысячи тенге;
Тюлькубаский поселковый округ - 58303 тысяч тенге.

5. Аудан әкімдігінің 2023 жылға арналған резервi 30772 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2023 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Сейсенбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
23 желтоқсандағы № 27/1-07
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас ауданының 2023 жылға арналған аудандық бюджет

5. Утвердить резерв акимата района на 2023 год в сумме 30772 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ бюджетных программ развития районного бюджета на 2023 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата С. Сейсенбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года
№ 27/1-07
Тюлькубасский районный бюджет на 2023 год

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
513 824
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
513 824
2
Әлеуметтiк көмек
1 818 078
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 818 078
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
514 832
006
Тұрғын үйге көмегін көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135 294
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 718
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
314 491
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
759 001
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
83 642
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
160 323
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 323
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 041
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
282
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 153 786
1
Тұрғын үй шаруашылығы
609 421
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
609 421
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 677
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
333 944
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
268 800
2
Коммуналдық шаруашылық
89 297
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89 297
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
59 630
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
29 667
3
Елді-мекендерді абаттандыру
455 068
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
513 824
005
Государственная адресная социальная помощь
513 824
2
Социальная помощь
1 818 078
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 818 078
002
Программа занятости
514 832
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135 294
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 718
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
314 491
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
759 001
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
83 642
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
160 323
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 323
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
128 041
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
282
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 153 736
1
Жилищное хозяйство
609 371
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
609 371
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 677
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
333 894
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
268 800
2
Коммунальное хозяйство
89 297
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89 297
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
59 630
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
29 667
3
Благоустройство населенных пунктов
455 068
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

30 089
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
30 089
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
34 577
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 577
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17 709
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 868
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 199 067
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
253 177
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
253 177
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
253 177
2
Әлеуметтiк көмек
838 743
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
838 743
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12 561
006
Тұрғын үйге көмегін көрсету
2 884
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
185 394
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 718
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
309 325
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
193 081
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
124 780
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
107 147
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 147
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 905
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

30 089
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
30 089
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
34 577
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 577
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17 709
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 868
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 199 067
1
Социальное обеспечение
253 177
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
253 177
005
Государственная адресная социальная помощь
253 177
2
Социальная помощь
838 743
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
838 743
002
Программа занятости
12 561
006
Оказание жилищной помощи
2 884
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
185 394
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 718
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
309 325
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
193 081
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
124 780
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
107 147
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 147
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 905
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
2
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Cпорт және туризм объектілерін дамыту
4
Туризм
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
023
Туризм объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
036
Газ көлігі жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
2
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта и туризма
4
Туризм
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
023
Развитие объектов туризма
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
036
Развитие газотранспортной системы
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства