2023-2025 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 28/1-07 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақбиік ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 58 706 мың теңге:
салықтық түсiмдер –12 399 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–0;
трансферттер түсiмi–46 307 мың теңге;
2) шығындар –59 323 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -617,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –617,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 617,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 06.11.2023 № 9/1-08 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Арыс ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 55 209 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 857 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–331 мың теңге;
трансферттер түсiмi–45 021 мың теңге;
2) шығындар –55 262 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 53,0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 06.11.2023 № 9/1-08 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджетах поселковых и сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 28 декабря 2022 года № 28/1-07
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 706 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 399 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –0;
поступления трансфертов – 46 307 тысяч тенге;
2) затраты – 59 323 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -617,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 617,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 617,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 06.11.2023 № 9/1-08 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 209 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 857 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 331 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 021 тысяч тенге;
2) затраты – 55 262 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 53,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –53,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –53,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 06.11.2023 № 9/1-08 (вводится в действие с 01.01.2023).

3. Балықты ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 82 090 мың теңге:
салықтық түсiмдер –27 887 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 54 203 мың теңге;
2) шығындар – 82 408 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -318,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 318 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 318,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 06.11.2023 № 9/1-08 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Жабағылы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 76 657 мың теңге:
салықтық түсiмдер –10 589 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 301 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –369 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 65 398 мың теңге;
2) шығындар – 76 877 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -220,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 220,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 220,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 06.11.2023 № 9/1-08 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Жаскешу ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 66 864 мың теңге:
салықтық түсiмдер –20 105 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –0;
трансферттер түсiмi – 46 759 мың теңге;
2) шығындар – 67 188 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;

3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 090 тысяч тенге:
налоговые поступления –27 887 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 54 203 тысяч тенге;
2) затраты – 82 408 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 318,0 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 318,0 тысяч тенге :
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 318,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 06.11.2023 № 9/1-08 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 657 тысяч тенге:
налоговые поступления –10 589 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 301 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 369 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 398 тысяч тенге;
2) затраты – 76 877 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -220,0 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 220,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 220,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 06.11.2023 № 9/1-08 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 864 тысяч тенге:
налоговые поступления –20 105 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступленияе от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 46 759 тысяч тенге;
2) затраты – 67 188 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -192,0мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –192,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 192,0 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 06.11.2023 № 9/1-08 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы С.Сейсенбаев
Түлкібас аудандық мәслихаты
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 28/1-07 шешіміне 1-қосымша
Акбиік ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті

5) дефицит (профицит) бюджета – -192,0 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 192,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 192,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 06.11.2023 № 9/1-08 (вводится в действие с 01.01.2023).
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата С.Сейсенбаев
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного маслихата
от 28 декабря 2022 года № 28/1-07
Бюджет Акбиикского сельского округа на 2023 год