2023-2025 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 25-161-VII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 73-1 және 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Шардара аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-149-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шардара қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 464 603 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 217 182 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 585 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 246 836 мың теңге;
2) шығындар – 466 706 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 103 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 103 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 14-64-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 87 217 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 20 403 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 66 814 мың теңге;
2) шығындар – 88 476 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 259 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 259 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 259 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 14-64-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

О бюджете города, сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2022 года № 25-161-VII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, статьи 73-1 и 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Шардаринского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 24-149-VII "О районном бюджете на 2023-2025 годы", маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шардара на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 464 603 тысяч тенге:
налоговые поступления – 217 182 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 585 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 246 836 тысяч тенге;
2) затраты – 466 706 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 103 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 103 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 103 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2023 № 14-64-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет сельского округа им К.Турысбекова на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 217 тысяч тенге:
налоговые поступления – 20 403тысяч тенге;
неналоговые поступления –0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 66 814 тысяч тенге;
2) затраты – 88 476 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 259 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1259 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 259 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2023 № 14-64-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

22. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 21 702 мың теңге болып бекітілсін.
23. Қала, ауылдық округ бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
24. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 34 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
25. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы А. Қарсыбаев
Шардара аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
26 желтоқсандағы
№ 25-161-VII шешіміне
1 қосымша
Шардара қаласының 2023 жылға арналған бюджет

22. Утвердить объемы субвенции на 2023 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 21 702 тысяч тенге.
23. Объем бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
24. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города, сельского округа на 2023 год, согласно приложению 34.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата А. Карсыбаев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 26 декабря
2022 года № 25-161-VII
Бюджет города Шардара на 2023 год