2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 28-176-VIІ шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына сәйкес, Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жетісай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 22 945 556 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 695 822 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 573 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 205 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 226 956 мың теңге;
2) шығындар – 23 068 579 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 307 828 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 496 800 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 188 972 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 430 851 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 430 851 мың теңге:
қарыздар түсімі – 496 800 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 188 972 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 123 023 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 10-66-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2023 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 100 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2023 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 752 375 мың теңге болып қарастырылсын.
4. 2023 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 436 249 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Жаңа ауыл ауылдық округі 29 791 мың теңге;
Жылысу ауылдық округі 47 736 мың теңге;

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2022 года № 28-176-VIІ. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 945 556 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 695 822 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 573 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 205 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 226 956 тысяч тенге;
2) затраты – 23 068 579 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 307 828 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 496 800 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 188 972 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 430 851 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета– 430 851 тысяч тенге:
поступление займов – 496 800 тысяч тенге;
погашение займов – 188 972 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 123 023 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 10-66-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год норматив распределения общей суммы Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты 100 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2023 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Жетысайского района в сумме 2 752 375 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2023 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселка и сельских округов в общей сумме 436 249 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Жана ауыл 29 791 тысяч тенге;
сельский округ Жылысу 47 736 тысяч тенге;

Қазыбек би ауылдық округі 45 387 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 34 055 мың теңге;
Абай ауылдық округі 35 755 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 41 543 мың теңге;
Ш.Ділдабеков ауылдық округі 34 022 мың теңге;
Ж.Ералиев ауылдық округі 44 172 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 41 318 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 38 227 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округі 44 243 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
ауданның экономика және қаржы бөлімі бойынша;
ауданның мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі бойынша;
ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

сельский округ Казыбек би 45 387 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 34 055 тысяч тенге;
сельский округ Абай 35 755 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 41 543 тысяч тенге;
сельский округ Ш.Дилдабеков 34 022 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Ералиев 44 172 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 28 246 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 38 227 тысяч тенге;
сельский округ Ынтымак 44 243 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам городу районного значения, поселка и сельским округам, в том числе по:
отделу экономики и финансов района;
отделу культуры, развития языков, физической культуры и спорта района;
отделу жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, поселка и сельских округов осуществляется на основании постановления акимата района.

6. Аудан әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 70 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2023 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы: А.Утанов
Жетісай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 28-176-VII шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

6. Утвердить резерв акимата района на 2023 год в сумме 70 000 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2023 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата А. Утанов
Приложение 1 к решению
Жетысайского районного маслихата
от 27 декабря 2022 года № 28-176-VII
Районный бюджет на 2023 год

23 068 579
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
757 697
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
343 719
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
50 436
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
49 333
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 103
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
293 283
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
252 818
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40 465
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
0
2
Қаржылық қызмет
4 399
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 399
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 399
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
409 579
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
125 071
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 745
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 413
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
52 913
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
22 479
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
22 479
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
262 029
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 512
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

23 068 579
01
Государственные услуги общего характера
757 697
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
343 719
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
50 436
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
49 333
003
Капитальные расходы государственного органа
1 103
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
293 283
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
252 818
003
Капитальные расходы государственного органа
40 465
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
0
2
Финансовая деятельность
4 399
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 399
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 399
5
Планирование и статистическая деятельность
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
0
9
Прочие государственные услуги общего характера
409 579
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
125 071
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70 745
015
Капитальные расходы государственного органа
1 413
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
52 913
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
22 479
040
Развитие объектов государственных органов
22 479
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
262 029
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
84 512
013
Капитальные расходы государственного органа
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

63 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
63 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
63 000
13
Басқалар
2 099 184
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
37 413
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
37 413
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 413
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Басқалар
2 061 771
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
300 000
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
300 000
054
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 161
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
8 161
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 795
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
12 795
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 740 815
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 073 840
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

63 000
492
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
63 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
63 000
13
Прочие
2 099 184
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
37 413
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
37 413
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
37 413
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие
2 061 771
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
300 000
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
300 000
054
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 161
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
8 161
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 795
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
12 795
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 740 815
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 073 840
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
038
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
038
Развитие газотранспортной системы
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры