Сауран аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 74 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 қыркүйектегі № 143 шешiмi
Сауран аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сауран аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 74 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26084 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сауран ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 037 953 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 160 651 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 596 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 65 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 807 706 мың теңге;
2) шығындар – 8 096 435 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 010 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 189 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 179 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 61 492 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 492 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 189 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 236 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 539 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 45,7 пайыз;
облыстық бюджетке – 54,3 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық байынша:
аудандық бюджетке – 36,3 пайыз;

О внесении изменений в решение маслихата района Сауран от 24 декабря 2021 года № 74 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 27 сентября 2022 года № 143
Маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Сауран "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2022 года № 74 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26084) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сауранского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 037 953 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 160 651 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 596 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 65 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 807 706 тысяч тенге;
2) затраты – 8 096 435 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 010 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 9 189 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 179 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 61 492 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета – 61 492 тысяч тенге:
поступление займов – 9 189 тысяч тенге;
погашение займов – 8 236 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 539 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 45,7 процентов;
в областной бюджет – 54,3 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
в районный бюджет – 36,3 процентов;

облыстық бюджетке – 63,7 пайыз.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 34 588 мың теңге сомасында белгіленсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сауран ауданы мәслихатының хатшысы М.Күнпейсов
Сауран аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 143 шешіміне 1-қосымша
Сауран аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 74 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
1
2
3

в областной бюджет – 63,7 процентов.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 34 588 тысяч тенге.".
Приложения 1, 2, 3 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Сауран М. Күнпейсов
Приложение 1 к решению
маслихата района Сауран от
27 сентября 2022 года № 143
Приложение 1 к решению
маслихата района Сауран от
24 декабря 2021 года № 74
Районный бюджет на 2022 год
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

77 473
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 175
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
124 740
143
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
275 309
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61 055
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 055
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
24 120
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және туризм саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 220
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
02
Қорғаныс
14 255
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14 255
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 255
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 505
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 750
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 202
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
46 202
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 202
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
46 202
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 715 447
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
801 730
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
801 730
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
801 730
2
Әлеуметтік көмек
1 741 197
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 741 197
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 360 646
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 639
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69 621
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 017
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 200
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
900
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

77 473
013
Капитальные расходы государственного органа
12 175
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
124 740
143
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
275 309
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61 055
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61 055
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
24 120
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
23 220
003
Капитальные расходы государственного органа
900
02
Оборона
14 255
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14 255
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 255
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 505
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 750
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 202
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
46 202
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 202
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
46 202
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 715 447
1
Социальное обеспечение
801 730
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
801 730
005
Государственная адресная социальная помощь
801 730
2
Социальная помощь
1 741 197
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 741 197
002
Программа занятости
1 360 646
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 639
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69 621
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 017
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 200
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
900
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 500
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
21 500
3. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. ҚАРЖЫ АКТИВТЕРІМЕН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қаржы активтерін сатып алу
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
5. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТ)
0
6. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТІН ПАЙДАЛАНУ)
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Қарыздар түсімі
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қарыздарды өтеу
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Сауран аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 143 шешіміне 3-қосымша
Сауран аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 74 шешіміне 3-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
1
2
3

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 500
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
21 500
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Приобретение финансовых активов
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Поступления от продажи финансовых активов государства
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Поступления займов
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Погашение займов
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Используемые остатки бюджетных средств
Приложение 3 к решению
маслихата района Сауран от
27 сентября 2022 года № 143
Приложение 3 к решению
маслихата района Сауран от
24 декабря 2021 года № 74
Районный бюджет на 2024 год
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3