2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 21/192-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 399 027 609,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 62 176 323,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 705 565,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 333 145 671,4 мың теңге;
2) шығындар – 393 828 416,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 910 548,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 775 584,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 865 035,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 679 078,5 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 6 679 078,5 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 390 433,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 390 433,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 21 625 584,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 649 024,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 413 873,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.11.2023 № 8/65-VІІІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 5 111 751,0 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Самар ауданына
496 476 мың теңге;
Зайсан ауданына
337 989 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
897 779 мың теңге;
Күршiм ауданына
1 678 032 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
1 412 779 мың теңге;
Ұлан ауданына
288 696 мың теңге.
3. 2023 жылға:
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына әлеуметтік салық бойынша – 21,6 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 22,8 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.

Об областном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 21/192-VII
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 399 027 609,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 62 176 323,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 705 565,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 333 145 671,4 тысяч тенге;
2) затраты – 393 828 416,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 910 548,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 775 584,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 865 035,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 679 078,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 679 078,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 390 433,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 390 433,1 тысяч тенге:
поступление займов – 21 625 584,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 649 024,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 413 873,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.11.2023 № 8/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов, в сумме 5 111 751,0 тысяч тенге, в том числе:
району Самар
496 476 тысяч тенге;
Зайсанскому району
337 989 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
897 779 тысяч тенге;
Курчумскому району
1 678 032 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
1 412 779 тысяч тенге;
Уланскому району
288 696 тысяч тенге.
3. Установить на 2023 год:
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) городу Усть-Каменогорску по социальному налогу – 21,6 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 22,8 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 11.10.2023 № 7/55-VІІІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 1 549 744,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.11.2023 № 8/65-VІІІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2023 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 129 586 501,7 мың теңге сомасында борышы лимиті белгіленсін.
6. 2023 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге:
білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің атқарушы органдардың функциялар мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты – 39 775 882,8 мың теңге;
еңбек ұтқырлығы орталықтарын құруға және жұмыс істеп тұрған жұмыспен қамту орталықтарын мансаптық орталықтарға айналдыруға байланысты – 633 425,0 мың теңге сомасында трансферттер түсімі көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен трансферттер түсімдерін бөлу Шығыс Қазақстан облыстық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.11.2023 № 8/65-VІІІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде салынған орта білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
3) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
4) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
5) қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға;

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11.10.2023 № 7/55-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2023 год в сумме 1 549 744,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.11.2023 № 8/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить на 31 декабря 2023 года лимит долга местных исполнительных органов области в сумме 129 586 501,7 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2023 год, согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 39 775 882,8 тысяч тенге;
созданием центров трудовой мобильности и преобразованием действующих центров занятости в карьерные центры – 633 425,0 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.11.2023 № 8/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) содержание объектов среднего образования, построенных в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
2) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
3) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
4) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
5) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;

6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
7) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
8) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
9) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
10) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
11) жұмыспен қамту мәселелері бойынша азаматтарды әлеуметтік қолдауды қамтамасыз етуге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 19.07.2023 № 4/37-VІІІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруға;
3) "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
4) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
5) облыс орталықтарында инженерлік және көліктік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға;
6) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
7) жеке және заңды тұлғаларға "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-қа арналған мамандандырылған халыққа көмек көрсету орталықтарын салуға.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.04.2023 № 2/7-VІІІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен көзделсін:
1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
2) "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
4) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру;
5) облыс орталықтарында инженерлік және көліктік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;

6) проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
8) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
9) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
10) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения;
11) на обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости".
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 19.07.2023 № 4/37-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
1) строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
4) развитие транспортной инфраструктуры;
5) развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
6) развитие индустриальной инфраструктуры;
7) строительство специализированного центра обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна" НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.04.2023 № 2/7-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:
1) строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
3) развитие транспортной инфраструктуры;
4) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
5) развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
6) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";

7) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруға;
8) жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
9) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.11.2023 № 8/65-VІІІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер көзделсін:

7) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
8) развитие систем теплоснабжения;
9) строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения".
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.11.2023 № 8/65-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год кредиты из республиканского бюджета на:

1) ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге;
2) жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесуге;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
4) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.04.2023 № 2/7-VІІІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

1) предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
2) содействие предпринимательской инициативе молодежи;
3) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
4) инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.04.2023 № 2/7-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2023).

14. 2023 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен кредиттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
15. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының хатшысы Д. Рыпаков
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 21/192-VII шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджет

14. Распределение целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Восточно-Казахстанского областного маслихата Д. Рыпаков
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2022 года
№ 21/192-VII
Областной бюджет на 2023 год

2 268 482,4
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
329 751,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 989 853,3
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 214 662,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
212 230,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
540 436,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 069 181,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 798 406,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
190 046,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
80 729,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 282 693,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 282 693,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 282 693,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 421 856,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 228 910,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
366 975,8
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 290,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
198 051,5
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
96 069,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
57 700,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
11 200,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

2 268 482,4
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
329 751,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 989 853,3
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 214 662,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
212 230,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
540 436,0
261
Управление образования области
2 069 181,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 798 406,0
037
Социальная реабилитация
190 046,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
80 729,0
2
Социальная помощь
3 282 693,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 282 693,0
068
Программа занятости
3 282 693,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 421 856,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 228 910,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
366 975,8
007
Капитальные расходы государственного органа
10 290,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
198 051,5
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
96 069,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
57 700,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
11 200,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

28 813 173,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
434 904,9
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 027 251,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 301 405,0
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
10 033,5
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
4 935,0
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
31 606,7
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
16 018,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 086,4
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 312,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
9 559,1
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
34 686,2
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 076,9
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
45 603,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
37 131,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
6 316,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 744 392,0
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
16 518,7
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 949 018,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 930 592,7
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

28 813 173,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
434 904,9
002
Субсидирование развития семеноводства
1 027 251,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 301 405,0
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
10 033,5
012
Организация санитарного убоя больных животных
4 935,0
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
31 606,7
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
16 018,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 086,4
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 312,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
9 559,1
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
34 686,2
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 076,9
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
45 603,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
37 131,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 316,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 744 392,0
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
16 518,7
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 949 018,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 930 592,7
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
220 565,0
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 138 662,0
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
139 024,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
22 500,0
9
Басқалар
5 541 541,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
599 051,1
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
599 051,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 549 744,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 549 744,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
2 502,6
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 502,6
261
Облыстың білім басқармасы
915 913,6
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
581 591,6
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
334 322,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
271 819,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
257 554,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 265,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 302 635,2
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 302 635,2
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
899 875,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
899 875,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 473 303,9
1
Борышқа қызмет көрсету
2 473 303,9
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 473 303,9
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету

Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
220 565,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 138 662,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
139 024,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
22 500,0
9
Прочие
5 541 541,0
253
Управление здравоохранения области
599 051,1
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
599 051,1
257
Управление финансов области
1 549 744,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 549 744,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
2 502,6
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 502,6
261
Управление образования области
915 913,6
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
581 591,6
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
334 322,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
271 819,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
257 554,5
003
Капитальные расходы государственного органа
14 265,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 302 635,2
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 302 635,2
285
Управление физической культуры и спорта области
899 875,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
899 875,0
14
Обслуживание долга
2 473 303,9
1
Обслуживание долга
2 473 303,9
257
Управление финансов области
2 473 303,9
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
861 758,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
201 240,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
468 000,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
546 209,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
173 609,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
402 759,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
58 240,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 363 063,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
104 265,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
3 836,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
403 054,0
05
Денсаулық сақтау
39 689 417,0
2
Халықтың денсаулығын қорғау
29 606 060,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 119 270,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
496 853,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
18 685,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
67 338,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 441,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
534 953,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
28 486 790,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
28 486 790,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 576 289,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 576 289,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 576 289,0
4
Емханалар
503 642,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
503 642,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
861 758,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования
201 240,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
468 000,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
546 209,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
173 609,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
402 759,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
58 240,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 363 063,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
104 265,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 836,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
403 054,0
05
Здравоохранение
39 689 417,0
2
Охрана здоровья населения
29 606 060,0
253
Управление здравоохранения области
1 119 270,0
006
Услуги по охране материнства и детства
496 853,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
18 685,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
67 338,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 441,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
534 953,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
28 486 790,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
28 486 790,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 576 289,0
253
Управление здравоохранения области
1 576 289,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 576 289,0
4
Поликлиники
503 642,0
253
Управление здравоохранения области
503 642,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами

503 642,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
130 765,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
130 765,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
130 765,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 872 661,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 872 661,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
225 360,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
80 725,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
26 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
60 974,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 810,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 476 332,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
22 170 457,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8 657 829,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 665 230,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 190 426,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
367 405,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 812 293,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 087 354,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
207 752,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 992 599,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 668 402,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
228 098,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
96 099,0
2
Әлеуметтiк көмек

503 642,0
5
Другие виды медицинской помощи
130 765,0
253
Управление здравоохранения области
130 765,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
130 765,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 872 661,0
253
Управление здравоохранения области
7 872 661,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
225 360,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
80 725,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
26 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
60 974,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 810,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 476 332,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
22 170 457,0
1
Социальное обеспечение
8 657 829,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 665 230,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 190 426,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
367 405,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 812 293,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 087 354,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
207 752,0
261
Управление образования области
1 992 599,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 668 402,0
037
Социальная реабилитация
228 098,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
96 099,0
2
Социальная помощь

257
Облыстың қаржы басқармасы
2 123 113,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
2 123 113,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 21/192-VII шешіміне 4 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактиксы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 21/192-VII шешіміне 5 қосымша
2023 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

257
Управление финансов области
2 123 113,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
2 123 113,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2022 года
№ 21/192-VII
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2023 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2022 года
№ 21/192-VII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь