"Семей қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 20/129-VІI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 15 шілдедегі № 26/210-VII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 20/129-VIІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26223 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 445 088,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 31 486 906,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 384 168,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 533 801,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 17 040 212,7 мың теңге;
2) шығындар – 60 799 287,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -153 692,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 58 978,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 212 671,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 200 506,6 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 24 декабря 2021 года № 20/129-VIІ "О бюджете города Семей на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 15 июля 2022 года № 26/210-VII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 20/129-VІI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26223), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 445 088,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 31 486 906,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 384 168,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 533 801,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 040 212,7 тысяч тенге;
2) затраты – 60 799 287,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -153 692,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 58 978,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 212 671,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 200 506,6 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 200 506,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 249 805,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 431 352,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 382 053,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың хатшысы Б. Ақжалов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 200 506,6 тысяч тенге:
поступление займов – 7 249 805,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6 431 352,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 382 053,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата Б. Акжалов
Приложение к решению

24 687,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 129,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
114 697,2
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
114 697,2
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114 697,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
114 697,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 098 946,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 863 689,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 863 689,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 863 689,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 394 189,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
384 503,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
384 503,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
4 009 686,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 343 824,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 592,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 228,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
86 377,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
538 594,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
181 809,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
391 104,8
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
604 482,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
660 215,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
146 458,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
841 068,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

24 687,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 129,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
114 697,2
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
114 697,2
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114 697,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
114 697,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 098 946,0
1
Социальное обеспечение
1 863 689,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 863 689,0
010
Государственная адресная социальная помощь
1 863 689,0
2
Социальная помощь
4 394 189,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
384 503,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
384 503,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
4 009 686,0
004
Программа занятости
1 343 824,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 592,0
007
Оказание жилищной помощи
34 228,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
86 377,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
538 594,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
181 809,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
391 104,8
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
604 482,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
660 215,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
146 458,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
841 068,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)