Риддер қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 9/2-VII "Риддер қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 наурыздағы № 12/2-VII шешімі
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 9/2-VII "Риддер қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №26224 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Риддер қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5788208,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5034033,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41769,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15706,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 696700,0 мың теңге;
2) шығындар – 7396613,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -75948,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75948,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1532457,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1532457,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75948,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1608405,5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен берілетін трансферттер 2779142,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
келесі мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің 2021 жылы пайдаланылмауына (толық пайдаланылмауына) байланысты облыстық бюджетке 402856,5 мың теңге мөлшерінде трансферттерді қайтару көзделсін";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 104899,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері 235430,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Риддерского городского маслихата от 24 декабря 2021 года № 9/2-VII "О бюджете города Риддера на 2022 - 2024 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 марта 2022 года № 12/2-VII
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата "О бюджете города Риддера на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 9/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26224) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Риддера на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5788208,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5034033,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41769,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15706,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 696700,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7396613,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -75948,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75948,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1532457,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1532457,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 75948,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1608405,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 2779142,0 тыс. тенге.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с неиспользованием (недоиспользованием) в 2021 году целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в размере 402856,5 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 104899,0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 235430,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 296490,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының хатшысы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихатының
2022 жылғы 28 наурыздағы
№ 12/2-VII шешіміне
қосымша
Риддер қалалық мәслихатының

"7. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 296490,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение к решению
Риддерского городского
маслихата
от 28 марта 2022 года
№ 12/2-VII
Приложение 1 к решению
Риддерского городского
маслихата