Зайсан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15-1 "2022-2024 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 25 наурыздағы № 18-14/1 шешімі
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №15-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26263 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 626 873,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 633 030,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 488,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 907 355,4 мың теңге;
2) шығындар – 3 672 211,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22 879,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45 945,0мыңтеңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 066,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -68 217,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 68 217,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 45 945,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 111 739,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 134 011,1 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 437 095,0 мың теңге сомасында ескерілсін.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Зайсанского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 15-1 "О бюджете Зайсанского района на 2022-2024 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 марта 2022 года № 18-14/1
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №15-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26263) следующие изменений и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 626 873,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 633 030,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 488,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1 907 355,4 тысяч тенге;
2) затраты – 3 672 211,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 879,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 945,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 066,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 68 217,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68 217,1 тысяч тенге;
поступление займов – 45 945,0 тысяч тенге;
погашение займов – 111 739,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134 011,1 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 437 095,0 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1 349 118,0 мың теңге сомасында ескерілсін.".
мынандай мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 134 011,1 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын, осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес аталған шешім 4-қосымшамен толықтырылсын.

"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 349 118,0 тысяч тенге.".
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Используемые остатки бюджетных средств 134 011,1 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 настоящего решения, указанное решение дополнить приложением 4 согласно приложению 2 настоящего решения.

436 965,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
163 844,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 575,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 108,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
114 638,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
60 300,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
138 997,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 997,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 435,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
82 062,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
161 596,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
40 418,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 361,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 361,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
24 057,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24 057,0
2
Коммуналдық шаруашылық
119 178,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119 178,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
114 178,0
026
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) коммуналдықменшігіндегіжылужүйелерінқолданудыұйымдастыру
5 000,0
3
Елді-мекендерді көркейту
2 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

436 965,0
002
Программа занятости
163 844,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 575,0
006
Оказание жилищной помощи
2 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 108,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
114 638,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
60 300,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
138 997,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 997,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 435,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82 062,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
161 596,0
1
Жилищное хозяйство
40 418,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 361,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 361,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
24 057,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24 057,0
2
Коммунальное хозяйство
119 178,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119 178,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
114 178,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5 000,0
3
Благоустройство населенных пунктов
2 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)