"2022-2024 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 11/2-VII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 9 қыркүйектегі № 20/9-VII шешімі
Алтай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 11/2- VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26205 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8897273,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 5562162,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29191,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31449,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3274470,5 мың теңге;
2) шығындар – 9294880,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -34310,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 68918,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 103228,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -363297,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 363297,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 68918,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 103228,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 397607,8 мың теңге.";
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата района Алтай от 24 декабря 2021 года № 11/2-VII "О районном бюджете района Алтай на 2022-2024 годы"
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 9 сентября 2022 года № 20/9-VII
Маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Алтай "О районном бюджете района Алтай на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 11/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26205) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8897273,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5562162,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29191,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31449,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3274470,5 тысяч тенге;
2) затраты – 9294880,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -34310,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 68918,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 103228,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -363297,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 363297,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 68918,0 тысяч тенге;
погашение займов – 103228,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 397607,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

25652,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
106874,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3728,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
127142,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
253901,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
149821,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
55255,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62406,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6462,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
6462,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
123996,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123996,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66213,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2885,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48428,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6470,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2159680,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
615053,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
345533,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
345533,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
269520,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
13020,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

25652,0
006
Оказание жилищной помощи
3300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
106874,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3728,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
127142,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
253901,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
149821,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
55255,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62406,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6462,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6462,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
123996,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123996,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66213,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2885,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
48428,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6470,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2159680,2
1
Жилищное хозяйство
615053,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
345533,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
345533,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
269520,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13020,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

57538,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9200,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22515,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1000,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
48622,9
001
Жергілікті деңгейде спортты дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47822,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
94053,4
6
Жер қатынастары
5100,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
5100,0
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5100,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
88953,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11528,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11528,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
77425,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76496,9
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
928,5
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42984,9
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42984,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42984,9
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42984,9
12
Көлiк және коммуникация
400228,3
1
Автомобиль көлiгi
385228,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
385228,3
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
51904,3
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10000,0
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
78235,1
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

57538,3
003
Капитальные расходы государственного органа
9200,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22515,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1000,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
48622,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
47822,9
003
Капитальные расходы государственного органа
800,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
94053,4
6
Земельные отношения
5100,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
5100,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5100,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
88953,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11528,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11528,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
77425,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
76496,9
017
Капитальные расходы государственного органа
928,5
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42984,9
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42984,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42984,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
42984,9
12
Транспорт и коммуникации
400228,3
1
Автомобильный транспорт
385228,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
385228,3
020
Развитие транспортной инфраструктуры
51904,3
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
10000,0
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
78235,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов