Алтай ауданының мәслихатының 2021 жылғы 28 қыркүйектегі № 7/18-VII "Алтай ауданының Полянское ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 21 қазандағы № 23/9-VII шешімі
Алтай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
Алтай ауданының мәслихатының 2021 жылғы 28 қыркүйектегі № 7/18-VII "Алтай ауданының Полянское ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
Алтай ауданының Полянское ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Алтай ауданының мәслихат хатшысы Л. Гречушникова
Алтай ауданының
мәслихатының
2022 жылғы 21 қазандағы
№ 23/9–VII шешіміне қосымша
Алтай ауданының Полянское ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары
Осы Алтай ауданының Полянское ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары (бұдан әрі- Жоспар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) бұйрығына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленеді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөп қажеттілігін тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу үрдісін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспар:
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтай ауданының Полянское ауылдық округі аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын) (1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын (2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картаны (3-қосымша);

О внесении изменения в решение маслихата района Алтай от 28 сентября 2021 года №7/18-VII "Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по сельскому округу Полянское района Алтай на 2022-2023 годы"
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 21 октября 2022 года № 23/9-VII
Маслихат района Алтай РЕШИЛ:
Внести в решение маслихата района Алтай от 28 сентября 2021 года №7/18-VII "Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по сельскому округу Полянское района Алтай на 2022-2023 годы" следующее изменение:
план по управлению пастбищами и их использованию по сельскому округу Полянское района Алтай на 2022-2023 годы изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
Секретарь маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение к решению
маслихата района Алтай
от 21 октября 2022 года
№ 23/9-VII
План по управлению пастбищами и их использованию в сельском округе Полянское района Алтай на 2022-2023 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию в сельском округе Полянское района Алтай на 2022-2023 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
схему (карту) расположения пастбищ на территории сельского округа Полянское района Алтай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);
приемлемые схемы пастбищеоборотов (Приложение 2);
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (Приложение 3);

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын (5-қосымша);
6) Полянское ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын (6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графикті (7-қосымша).
7-1) жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картаны (7-1-қосымша) құрайды.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін – жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Полянское ауылдық округінде әкімшілік-аумақтық бөлінісі бойынша 5 елді мекен бар.
Полянское ауылдық округі аумағының жалпы ауданы 42675 га, оның ішінде егістіктер – 5843 га, жайылымдық жерлер – 29285 га.
Санаттар бойынша жер мыналарға бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 15682 га;
елді мекендер жерлері – 6900 га;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі қажеттілігі үшін, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және ауыл шаруашылығынан өзге мақсатқа арналған жерлер – 5 га;
босалқы жерлер – 20088 га.
Табиғи жағдайлары бойынша Полянское ауылдық округінің аумағы таулы шалғынды-дала аймағында орналасқан. Климаты ылғалды, орташа жылы. Жауын - шашын жылына орта есеппен 560 мм жауады, олардың ең көп мөлшері шілдеге келеді.
Топырағы негізінен сілтісізденген және таулы далалы қара топырақ.
Полянское ауылдық округінің аумағында мал қорымы бар.

4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (Приложение 4);
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (Приложение 5);
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Полянское (Приложение 6);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (Приложение 7);
7-1) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей (Приложение 7-1).
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев - пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в сельском округе Полянское имеются 5 населенных пунктов.
Общая площадь территории сельского округа Полянское 42675 га, из них пашни – 5843 га, пастбищные земли – 29285 га.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 15682 га;
земли населенных пунктов – 6900 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 5 га;
земли запаса - 20088 га.
По природным условиям территория сельского округа Полянское находится в горной лугово-степной зоне. Климат влажный, умеренно теплый. Осадков выпадает за год в среднем 560 мм. Максимальное количество их приходится на июль.
Почвы в основном горные черноземы, выщелоченные и горностепные.
На территории сельского округа Полянское имеется скотомогильник.

2021 жылғы 1 қаңтарға Полянское ауылдық округінде 1424 бас ірі қара мал бар, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 490 бас, ұсақ мал 571 бас, жылқы 544 бас, (№1 кесте) оның ішінде:
Прибрежный кентінде:
ірі қара мал 98 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 39 бас, ұсақ мал 56 бас, жылқылар – 0 бас.
Жайылымдар ауданы 3134 га құрайды.
Полянское ауылында:
ірі қара мал 142 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 69 бас, ұсақ мал 196 бас, жылқылар – 380 бас.
Жайылымдар ауданы 980 га құрайды.
Дородница ауылында:
ірі қара мал 1055 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 305 бас, ұсақ мал 53 бас, жылқылар – 160 бас.
Жайылымдар ауданы 1005 га құрайды.
Васильевка ауылында:
ірі қара мал 99 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 64 бас, ұсақ мал 192 бас, жылқылар – 4 бас.
Жайылымдар ауданы 1051 га құрайды.
Заводинка ауылында:
ірі қара мал 30 бас, оның ішінде аналық (сауын) мал басы 13 бас, ұсақ мал 4 бас, жылқылар – 0 бас.
Жайылымдар ауданы 59 га құрайды.
Полянское ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының саны туралы деректер
№ 1 кесте
№
Елді мекендер
Халық
ауыл шаруашылығы құрылымдары
Барлығы:
ірі қара мал
ұсақ мал
жылқылар
ірі қара мал
ұсақ мал
жылқылар
ірі қара мал
ұсақ мал
жылқылар
барлығы
оның ішінде сауынды
барлығы
оның ішінде сауынды
барлығы
оның ішінде сауынды
1
Прибрежный кенті
98
39
56
0
0
0
0
0
98
39
56
0
2
Полянское ауылы

На 1 января 2021 года в сельском округе Полянское насчитывается крупного рогатого скота 1424 головы, из них маточное (дойное) поголовье 490 голов, мелкого рогатого скота 571 голова, лошадей 544 головы, (таблица № 1) из них:
в поселке Прибрежный:
крупного рогатого скота 98 голов, из них маточное (дойное) поголовье 39 голов, мелкого рогатого скота 56 голов, лошадей - 0 голов.
Площадь пастбищ составляет 3134 га.
в селе Полянское:
крупного рогатого скота 142 головы, из них маточное (дойное) поголовье 69 голов, мелкого рогатого скота 196 голов, лошадей - 380 голов.
Площадь пастбищ составляет 980 га.
в селе Дородница:
крупного рогатого скота 1055 голов, из них маточное (дойное) поголовье 305 голов, мелкого рогатого скота 53 головы, лошадей – 160 голов.
Площадь пастбищ составляет 1005 га.
в селе Васильевка:
крупного рогатого скота 99 голов, из них маточное (дойное) поголовье 64 головы, мелкого рогатого скота 192 головы, лошадей – 4 головы.
Площадь пастбищ составляет 1051 га.
в селе Заводинка:
крупного рогатого скота 30 голов, из них маточное (дойное) поголовье 13 голов, мелкого рогатого скота 4 головы, лошадей – 0 голов.
Площадь пастбищ составляет 59 га.
Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных по сельскому округу Полянское
Таблица № 1
№
Населенные пункты
Население
Сельскохозяйственные формирования
Всего:
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
всего
в том числе дойные
Всего
в том числе дойные
всего
в том числе дойные
1
Поселок Прибрежный
98
39
56
0
0
0
0
0
98
39
56
0
2
с.ело Полянское

192
571
79
576
286
395
1257
Прибрежный кентінің жергілікті халқының малын жаю үшін табын ұйымдастырылған – Прибрежный кентінен солтүстік-батысқа қарай, суат –Маралий жылғасы.
Полянское ауылы халқының малын жаю үшін 2 табын ұйымдастырылған: 1– табын – Полянское ауылынан батысқа қарай, суат- Таволжанка жылғасы; 2– табын – Полянское ауылынан оңтүстік-батысқа қарай, суат – Таволжанка жылғасы, бұлақтар.
Дородница ауылы халқының малын жаю үшін 1 табын ұйымдастырылған – Дородница ауылынан солтүстік-батысқа қарай, суат – Таволжанка шағын өзені.
Васильевка ауылы халқының малын жаю үшін 1 табын ұйымдастырылған – Васильевка ауылынан солтүстікке қарай, суат- Огневка өзені, Терентьев қайнары.
Заводинка ауылы халқының малын жаю үшін 1 табын ұйымдастырылған – Заводинка ауылынан батысқа қарай, суат – бұлақтар.
Полянское ауылдық округінің жауапкершілігі шектеулі серіктестігінде (бұдан әрі – ЖШС), шаруа және фермер шаруашылықтарындағы мал басы: ірі қара мал - 1030 басты, ұсақ мал - 0 басты, жылқылар 465 басты құрайды.
ЖШС, шаруа және фермер қожалықтардағы жайылымдар ауданы 5415 га құрайды (№ 4 кесте).
№ 4 кесте
№
Жер пайдаланушылар
Ауданы (га)
Түрі бойынша малдың бары, (бас)
Жайылымдардың 1 басқа қажетті нормасы (га)
Жайылымдар қажеттілігі,(га)
ірі қара мал
ұсақ мал
Жылқылар
ірі қара мал
ұсақ мал
Жылқылар
ірі қара мал
ұсақ мал
Жылқылар
барлығы(га)
1
"Мойылды-Байконур" ЖШС

192
571
79
576
286
395
1257
Для выпаса скота местного населения поселка Прибрежный организован гурт - северо-западнее поселка Прибрежный, водопой - ручей Маралий.
Для выпаса скота населения села Полянское организовано 2 гурта: 1 гурт - западнее села Полянское, водопой - речка Таволжанка; 2 гурт - юго-западнее села Полянское, водопой - речка Таволжанка, ручьи.
Для выпаса скота населения села Дородница организован 1 гурт - северо-западнее села Дородница, водопой - речка Таволжанка.
Для выпаса скота населения села Васильевка организован 1 гурт - севернее села Васильевка, водопой - речка Огневка, ключ Терентьев.
Для выпаса скота населения села Заводинка организован 1 гурт - западнее села Заводинка, водопой - ручьи.
Поголовье в товариществах с ограниченной ответственностью (далее -ТОО), крестьянских и фермерских хозяйствах сельского округа Полянское составляет: крупного рогатого скота 1030 голов, мелкого рогатого скота 0 голов, лошадей 465 голов.
Площадь пастбищ ТОО, крестьянских и фермерских хозяйств составляет 5415 га (таблица № 4).
Таблица № 4
№
землепользователи
Площадь (га)
Наличие скота по видам, (гол)
Норма потребности пастбищ на 1 гол., (га)
Потребность пастбищ,(га)
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Итого (га)
1
ТОО "Мойылды-Байконур"

2325
5415
"Макарьево" шаруа қожалығының 96 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптарына қалыптасқан қажеттілікті, ауыл шаруашылығы жануарларын "Дородница" шаруа қожалығының "Дородница" ЖШС жерлерінде 2800 га мөлшерінде және босалқы жерлерде жаю есебінен толықтыру қажет, "Антюхов В. М." шаруа қожалығының 919 га мөлшерінде "Мойылды-Байконур" ЖШС тиесілі жерлердегі және елді мекен жерлеріндегі ауыл шаруашылығы жануарларын жаю есебінен толтыру қажет.
Алтай ауданының Полянское
ауылдық округінде
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жоспарына 1- қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтай ауданының Полянское ауылдық округі аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Алтай ауданының Полянское
ауылдық округінде
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жоспарына 2- қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Бір табын үшін төрт танапты жайылым айналымының схемасы (табындар)
жыл
телімдер
1
2
3
4
2022
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
демалыс
2023
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
демалыс
(К-Ж-К)
(К-Ж-К) көктем- жаз-күз
Алтай ауданының Полянское
ауылдық округінде
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жоспарына 3- қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Алтай ауданының Полянское
ауылдық округінде
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жоспарына 4- қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Алтай ауданының Полянское
ауылдық округінде
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жоспарына 5- қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Алтай ауданының Полянское
ауылдық округінде
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жоспарына 6- қосымша
Полянское ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Алтай ауданының Полянское
ауылдық округінде
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жоспарына 7- қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округ
Шалғайдағы жайылымдарға жануарларды айдау мерзімі
Шалғайдағы жайылымдардан жануарларды қайтару мерзімі
Полянское
сәуір-мамыр
қыркүйек-қазан
Алтай ауданының Полянское
ауылдық округінде
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
2022-2023 жылдарға арналған

2325
5415
Сложившуюся потребность пастбищных угодий крестьянского хозяйства "Макарьево" в размере 96 га необходимо восполнить за счет выпаса сельскохозяйственных животных на землях населенного пункта, крестьянского хозяйства "Дородница" в размере 2800 га на землях ТОО "Дородница" и землях запаса, крестьянского хозяйства "Антюхов В.М." в размере 919 га необходимо восполнить за счет выпаса сельскохозяйственных животных на землях, принадлежащих ТОО "Мойылды-Байконур" и землях населенного пункта
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в сельском округе Полянское
района Алтай на 2022-2023 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории сельского округа Полянское района Алтай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в сельском округе Полянское
района Алтай на 2022-2023 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема четырехпольного пастбищеоборота для одного гурта (табуна)
год
участки
1
2
3
4
2022
(В-Л-О)
(В-Л-О)
(В-Л-О)
отдых
2023
(В-Л-О)
(В-Л-О)
отдых
(В-Л-О)
(В-Л-О) весна-лето-осень
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в сельском округе Полянское
района Алтай
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в сельском округе Полянское
района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в сельском округе Полянское
района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в сельском округе Полянское
района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Полянское
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в сельском округе Полянское
района Алтай
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Сельский округ
Срок выгона животных на отгонные пастбища
Срок возврата животных с отгонных пастбищ
Полянское
апрель - май
сентябрь - октябрь

жоспарына 7-1- қосымша
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы

Приложение 7-1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в сельском округе Полянское
района Алтай на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей.