Катонқарағай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/136–VІI "2022-2024 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 23/298-VII шешімі
Катонқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" Катонқарағай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/136-VІI шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 958 834,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 342 365,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 299,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 001,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 593 168,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 021 797,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 069,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110 109,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 55 040,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 118 031,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 118 031,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 110 109,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Катон-Карагайского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 14/136-VІI "О бюджете Катон-Карагайского района на 2022-2024 годы"
Решение Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 ноября 2022 года № 23/298-VII
Катон-Карагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Катон-Карагайского районного маслихата "О бюджете Катон-Карагайского района на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 14/136-VІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Катон-Карагайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 958 834,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 342 365,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 299,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 001,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 593 168,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 021 797,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 069,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110 109,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55 040,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 118 031,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 118 031,1 тысяч тенге:
поступление займов – 110 109,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 55 040,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 962,1 мың теңге.".
Аудандық мәслихаттың шешімімен бекітілген 1, 5, 6, 7 - қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Катонқарағай аудандық мәслихатының хатшысы Д. Бралинов
Катонқарағай
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 қарашадағы
№ 23/298-VII шешіміне 1-қосымша
Катонқарағай
аудандық мәслихатының

погашение займов – 55 040,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 62 962,1 тысяч тенге.".
Приложения 1, 5, 6, 7 утвержденные решением районного маслихата, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Катон-Карагайского районного маслихата Д. Бралинов
Приложение 1 к решению
Катон-Карагайского
районного маслихата
от 23 ноября 2022 года
№ 23/298-VII
Приложение 1 к решению
Катон-Карагайского
районного маслихата

151350,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
5600,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58204,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14142,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1274,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
555948,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80252,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1785,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
8000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
0,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
19315,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
44872,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6280,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
475696,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3750,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
471946,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
984892,2
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
35366,8
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20865,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5257,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9244,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
467689,7
011
Мәдениет объектілерін дамыту
467689,7
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
481835,7
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

151350,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5600,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58204,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14142,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1274,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
555948,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80252,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1785,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
8000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
0,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
19315,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
44872,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6280,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
475696,0
005
Развитие коммунального хозяйства
3750,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
471946,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
984892,2
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
35366,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
20865,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5257,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9244,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
467689,7
011
Развитие объектов культуры
467689,7
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
481835,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры

45478,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2577,2
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21462,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12400,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
62606,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
11858,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
302849,6
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18024,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4579,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
122836,1
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
32524,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32524,9
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28494,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28494,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28168,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28168,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
33649,2
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
33649,2
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41441,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
41441,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
36191,1
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4800,0
12
Көлiк және коммуникация
1280989,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1280989,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5584,5
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру

45478,9
003
Капитальные расходы государственного органа
2577,2
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21462,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
12400,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
62606,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
11858,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
302849,6
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18024,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4579,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
122836,1
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
32524,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
32524,9
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28494,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28494,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28168,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28168,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
33649,2
010
Развитие объектов сельского хозяйства
33649,2
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41441,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
41441,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
36191,1
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0,0
015
Капитальные расходы государственного органа
450,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4800,0
12
Транспорт и коммуникации
1280989,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1280989,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
5584,5
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок