Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 12/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 наурыздағы № 15/5-VII шешімі
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 12/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26137 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 398 608,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 623 889,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 061,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 767 658,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 440 709,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 111 124,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 183 780,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 72 656,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -153 224,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153 224,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 183 780,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 72 656,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 42 100,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тарбағатай аудандық мәслихатының хатшысы А. Боғырбаев
Тарбағатай аудандық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2021 года № 12/2-VII "О бюджете Тарбагатайского района на 2022 - 2024 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30 марта 2022 года № 15/5-VII
Тарбагатайский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области "О бюджете Тарбагатайского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 12/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26137) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 398 608,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 623 889,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 061,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 767 658,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 440 709,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 111 124,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 183 780,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 72 656,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -153 224,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 153 224,5 тысяч тенге;
поступление займов – 183 780,0 тысяч тенге;
погашение займов – 72 656,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 100,5 тысяч тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Тарбагатайского районного маслихата А. Богырбаев
Приложение к решению
Тарбагатайского районного
маслихата

6 610,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
286 725,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
68 535,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50 360,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
92 076,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64 025,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 025,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 225,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 800,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
512 615,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
207 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
207 200,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
207 200,0
2
Коммуналдық шаруашылық
305 415,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81 441,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
81 441,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
223 974,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
223 974,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
637 530,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
359 925,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
359 925,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
359 925,0
2
Спорт
36 886,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 886,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 483,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
1 723,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 500,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

6 610,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
286 725,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
68 535,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
50 360,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
92 076,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 025,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 025,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 225,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 800,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
512 615,0
1
Жилищное хозяйство
207 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
207 200,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
207 200,0
2
Коммунальное хозяйство
305 415,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81 441,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
81 441,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
223 974,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
223 974,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
637 530,0
1
Деятельность в области культуры
359 925,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
359 925,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
359 925,0
2
Спорт
36 886,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 886,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
25 483,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
1 723,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 500,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях