Тарбағатай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 30/2-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 564 614,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 223 462,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 956,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 169,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 315 027,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 605 888,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 53 377,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 800,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 422,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -94 651,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 94 651,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 82 800,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –29 422,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 41 273,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 11.12.2023 № 10/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 382 085,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округіне 79 555,0 мың теңге;
Тұғыл ауылдық округіне 58 750,0 мың теңге;
Жаңаауыл ауылдық округіне 44 825,0 мың теңге;
Жетіарал ауылдық округіне 41 765,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 39 875,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 38 975,0 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 38 665,0 мың теңге;
Маңырақ ауылдық округіне 39 675,0 мың теңге.

О бюджете Тарбагатайского района на 2023 – 2025 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2022 года № 30/2-VII
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 564 614,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 223 462,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 956,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 169,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 315 027,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 605 888,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53 377,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –82 800,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 422,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -94 651,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 94 651,1 тысяч тенге;
поступление займов – 82 800,0 тысяч тенге;
погашение займов – 29 422,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 41 273,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.12.2023 № 10/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 382 085,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу 79 555,0 тысяч тенге;
Тугылскому сельскому округу 58 750,0 тысяч тенге;
Жанаауылскому сельскому округу 44 825,0 тысяч тенге;
Жетиаралскому сельскому округу 41 765,0 тысяч тенге;
Кабанбайскому сельскому округу 39 875,0 тысяч тенге;
Карасускому сельскому округу 38 975,0 тысяч тенге;
Куйганскому сельскому округу 38 665,0 тысяч тенге;
Маныракскому сельскому округу 39 675,0 тысяч тенге.

3. "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 21/192-VI шешіміне сәйкес аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2023 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.

3. Принять к исполнению на 2023 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов установленного решением Восточно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 21/192-VI.

4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1 412 779,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 18 091,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тарбағатай аудандық мәслихатының хатшысы А. Богырбаев
Тарбағатай
аудандық мәслихатының

4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 1 412 779,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 18 091,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Тарбагатайского районного маслихата А. Богырбаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата

285 849,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
285 849,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
285 849,0
2
Әлеуметтiк көмек
557 781,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
557 781,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
117 565,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
61 236,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 627,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 415,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181 859,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
76 108,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
42 472,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 399,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51 624,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 624,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 490,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
708,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 426,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
945 447,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
483 544,8
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
483 544,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
475 800,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 744,8
2
Коммуналдық шаруашылық
449 990,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі

285 849,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
285 849,0
005
Государственная адресная социальная помощь
285 849,0
2
Социальная помощь
557 781,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
557 781,0
002
Программа занятости
117 565,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
61 236,0
006
Оказание жилищной помощи
100,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 627,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 415,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 859,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
76 108,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
42 472,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 399,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51 624,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 624,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 490,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
708,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 426,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
945 447,8
1
Жилищное хозяйство
483 544,8
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
483 544,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
475 800,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 744,8
2
Коммунальное хозяйство
449 990,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

69 678,2
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 024,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 654,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82 588,0
1
Ауыл шаруашылығы
100,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
100,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
100,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
82 488,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 500,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34 500,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
47 988,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 988,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21 168,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21 168,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
21 168,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
21 168,0
12
Көлiк және коммуникация
412 463,1
1
Автомобиль көлiгi
405 795,1
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
405 795,1
025
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
126 892,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
11 857,4
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
267 045,7
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
6 668,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
6 668,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
6 668,0
13
Басқалар

69 678,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
49 024,0
014
Капитальные расходы государственного органа
20 654,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82 588,0
1
Сельское хозяйство
100,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
100,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
100,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
82 488,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 500,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34 500,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
47 988,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
47 988,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21 168,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21 168,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
21 168,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
21 168,0
12
Транспорт и коммуникации
412 463,1
1
Автомобильный транспорт
405 795,1
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
405 795,1
025
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
126 892,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
11 857,4
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
267 045,7
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
6 668,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6 668,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
6 668,0
13
Прочие

1 433,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 758,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
209 006,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
45 506,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 506,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
50 800,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 800,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
112 700,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 350,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
53 785,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 565,0
02
Қорғаныс
9 747,0
1
Әскери мұқтаждар
6 491,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 491,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 523,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 256,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 229,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 979,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
31 250,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
31 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
31 500,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
31 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
31 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
642 153,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
85 428,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 428,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

1 433,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 758,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
209 006,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
45 506,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
45 506,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
50 800,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
50 800,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
112 700,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 350,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
53 785,0
015
Капитальные расходы государственного органа
2 565,0
02
Оборона
9 747,0
1
Военные нужды
6 491,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 491,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 523,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 256,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 229,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 979,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
31 250,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
31 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
31 500,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
31 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
31 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
642 153,0
1
Социальное обеспечение
85 428,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 428,0
005
Государственная адресная социальная помощь

500 377,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
314 092,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
314 092,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
314 092,0
2
Спорт
15 270,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 270,0
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
1 971,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7 235,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 064,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
75 680,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
58 040,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
57 602,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
438,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17 640,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17 640,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
95 335,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
58 762,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 266,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 496,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 573,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 573,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
30 870,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 870,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 435,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15 435,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
15 435,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 435,0
12
Көлiк және коммуникация
133 661,0
1
Автомобиль көлiгi
123 737,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі

500 377,0
1
Деятельность в области культуры
314 092,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
314 092,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
314 092,0
2
Спорт
15 270,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 270,0
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
1 971,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7 235,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 064,0
3
Информационное пространство
75 680,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
58 040,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
57 602,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
438,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17 640,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17 640,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
95 335,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
58 762,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 266,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 496,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 573,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
36 573,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
30 870,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 870,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 435,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15 435,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
15 435,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
15 435,0
12
Транспорт и коммуникации
133 661,0
1
Автомобильный транспорт
123 737,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 240,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
28 240,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0,0
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0,0
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№30/2-VII шешіміне 4-қосымша
Тарбағатай ауданының 2023 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 23.10.2023 № 8/2-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 11.12.2023 № 10/2-VIII шешімдерімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Шығындар атауы
Даму бюджеттік бағдарламалары
628 382,8
оның ішінде:
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
420 642,8
01
Тұрғын үй шаруашылығы
7 744,8
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
7 744,8
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 744,8
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
4 500,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы "Мектеп" шағын ауданындағы 50 бір қабатты үйлерді абаттандыру және "Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы" жобасы бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың қорытындысын ала отырып, ЖСҚ әзірлеу (сумен жабдықтау және электрмен жабдықтау желілері)"
4 500,0
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
3 244,8
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылында АМС құрылысына сараптама жүргізуге
3 244,8
02
Коммуналдық шаруашылық
412 898,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
412 898,0
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 000,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
1 000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
411 898,0
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
0,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Құйған ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
0,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
0,0

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 240,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
28 240,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
01
Остатки бюджетных средств
0,0
01
Свободные остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 30/2-VII
Перечень бюджетных программ развития Тарбагатайского района с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2023 год
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области 23.10.2023 № 8/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.12.2023 № 10/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Функциональная группа
Сумма (тыс. тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование затрат
Бюджетные программы развития
628 382,8
в том числе:
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
420 642,8
01
Жилищное хозяйство
7 744,8
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
7 744,8
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 744,8
028
За счет трансфертов из областного бюджета
4 500,0
Разработка ПСД с получением заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проекту"Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройства к 50 одноэтажным домам в с.Акжар микрорайон "Школа" Тарбагатайского района, ВКО (сети водоснабжения и электроснабжения)"
4 500,0
015
За счет средств местного бюджета
3 244,8
На проведении экспертизы строительсва АМС в селе Жанаауыл
3 244,8
02
Коммунальное хозяйство
412 898,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
412 898,0
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 000,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
1 000,0
058
Водоснабжение и водоотведение в сельских населенных пунктах
411 898,0
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
0,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Куйган Тарбагатайского района
0,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Жанаауыл Тарбагатайского района
0,0

028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
18 200,0
Тарбағатай ауданы Құйған ауылының сумен жабдықтау желілерін қайта жаңарту
1 000,0
Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылының сумен жабдықтау желілерін қайта жаңарту
1 000,0
Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы кәріз желілерін қайта жаңарту (үйлерге қосу)
0,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Асусай ауылында су құбыры желілері мен су жинау құрылыстарын салу (үйлерге жеткізу)
4 050,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Шорға ауылында су құбыры желілері мен су тарту құрылыстарын салу (үйлерге жеткізу)
4 050,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Шеңгелді ауылында су құбыры желілері мен су тарту құрылыстарын салу (үйлерге жеткізу)
4 050,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Жаңатілеу ауылында су құбыры желілері мен су тарту құрылыстарын салу (үйлерге жеткізу)
4 050,0
032
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
388 898,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Құйған ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
200 000,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
188 898,0
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
4 800,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Кұйған және Жаңаауыл ауылдарындағы су құбыры желілерін қайта жаңарту (сараптама)
4 800,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Ахметбұлақ, Тәуке, Шолақорда, Қарой, Жамбыл ауылдарындағы су құбыры желілерін қайта жаңарту (ПСД)
0,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
100,0
2
Спорт
100,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
100,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
100,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
100,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
100,0
1
Ауыл шаруашылығы
100,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
100,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
100,0
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
100,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы үш ауылдық округке мал қорымы құрылысының басталуына ЖСҚ әзірлеуге
100,0
13
Басқалар
207 540,0
9
Басқалар
207 540,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
207 540,0
039
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

028
За счет трансфертов из областного бюджета
18 200,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Куйган Тарбагатайского района
1 000,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Жанаауыл Тарбагатайского района
1 000,0
Реконструкция канализационных сетей в селе Акжар Тарбагатайского района ВКО (подводка к домам)
0,0
Разработка ПСД по проекту "Строительство подводящих водопроводных сетей и водозаборных сооружений в с. Асусай Тарбагатайского района ВКО" (подводка к домам)
4 050,0
Разработка ПСД по проекту "Строительство подводящих водопроводных сетей и водозаборных сооружений в с. Шорга Тарбагатайского района ВКО" (подводка к домам)
4 050,0
Разработка ПСД по проекту"Строительство подводящих водопроводных сетей и водозаборных сооружений в с. Шенгельды Тарбагатайского района ВКО" (подводка к домам)
4 050,0
Разработка ПСД по проекту "Строительство подводящих водопроводных сетей и водозаборных сооружений в с. Жанатилеу Тарбагатайского района ВКО" (подводка к домам)
4 050,0
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
388 898,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Куйган Тарбагатайского района
200 000,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Жанаауыл Тарбагатайского района
188 898,0
015
За счет средств местного бюджета
4 800,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Жанаауыл, Куйган Тарбагатайского района (экспертиза)
4 800,0
Разработка ПСД по Реконструкция водопроводных сетей в селе в с о. Ахметбулак, Тауке, Шолакорда, Карой, Жамбыл Тарбагатайского района ВКО"
0,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
100,0
2
Спорт
100,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
100,0
008
Развитие объектов спорта
100,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
100,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
100,0
1
Сельское хозяйство
100,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
100,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
100,0
015
За счет средств местного бюджета
100,0
13
Прочие
207 540,0
9
Прочие
207 540,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
207 540,0
039
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

207 540,0
032
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
207 540,0
Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы кәріз желілерін қайта жаңарту (үйлерге қосу)
207 540,0
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№30/2-VII шешіміне 5-қосымша
Облыстық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 23.10.2023 № 8/2-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 11.12.2023 № 10/2-VIII шешімдерімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Шығындар атауы
Облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер

207 540,0
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
207 540,0
Реконструкция канализационных сетей в селе Акжар Тарбагатайского района ВКО (подводка к домам)
207 540,0
Приложение 5
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 30/2-VII
Целевые трансферты из областного бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.10.2023 № 8/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.12.2023 № 10/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Функциональная группа
Сумма (тыс. тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование затрат
Целевые трансферты из областных бюджетов