Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 20/2-VII шешімі
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII шешіміне (нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26259 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1. 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 4 056 339,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 818 664,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 180,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 97 822,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 127 673,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 504 401,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 183,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 55 134,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 951,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 480 245,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 480 245,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 55 134,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 951,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 448 062,6 теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Шемонаиха аудандық мәслихатының
хатшысы
М. Желдыбаев
Шемонаиха аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 22 маусымдағы
№ 20/2-VII шешіміне
қосымша
Шемонаиха аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 14/2-VII шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 14/2-VII "О бюджете Шемонаихинского района на 2022-2024 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 июня 2022 года № 20/2-VII
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата "О бюджете Шемонаихинского района на 2022 – 2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 14/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26259) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 056 339,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 818 664,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 12 180,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 97 822,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 127 673,0 тысячи тенге;
2) затраты – 4 504 401,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 183,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 134,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 951,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 480 245,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 480 245,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 55 134,0 тысячи тенге;
погашение займов – 22 951,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 448 062,6 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь
Шемонаихинского районного маслихата
М. Желдыбаев
Приложение к решению
Шемонаихинского районного
маслихата
от 22 июня 2022 года № 20/2-VII
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного
маслихата
от 28 декабря 2021 года № 14/2-VII
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ

004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 242,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
80 392,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 947,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
176 523,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
61 152,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 566,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
105 778,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 778,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 537,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 703,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
42 511,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8 527,2
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй
сертификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
561 004,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
402 351,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
158 027,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
156 759,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1 268,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
244 324,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және немесе салу, реконструкциялау
162 380,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
81 944,0
2
Коммуналдық шаруашылық
156 995,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 242,0
006
Оказание жилищной помощи
3 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 392,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 947,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
176 523,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
61 152,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 566,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
105 778,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 778,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 537,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 703,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
42 511,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8 527,2
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
561 004,0
1
Жилищное хозяйство
402 351,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
158 027,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
156 759,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1 268,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
244 324,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
162 380,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
81 944,0
2
Коммунальное хозяйство
156 995,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)