Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 18 қарашадағы № 25/2-VII шешімі
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII шешіміне (нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26259 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 4 572 047,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 171 887,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 586,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 106 919,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 273 655,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 020 110,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 183,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 55 134,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 951,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 480 245,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 480 245,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 55 134,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 951,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 448 062,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы М. Желдыбаев
Шемонаиха
аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 14/2-VII "О бюджете Шемонаихинского района на 2022-2024 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 ноября 2022 года № 25/2-VII
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата "О бюджете Шемонаихинского района на 2022 – 2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 14/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26259) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 572 047,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 171 887,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 586,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 106 919,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 273 655,4 тысячи тенге;
2) затраты – 5 020 110,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 183,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 134,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 951,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 480 245,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 480 245,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 55 134,0 тысячи тенге;
погашение займов – 22 951,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 448 062,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение
к решению Шемонаихинского
районного маслихата

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
8 563,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 563,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
869 557,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
69 115,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
69 115,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
68 669,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
446,0
2
Әлеуметтiк көмек
706 242,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
706 242,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
317 164,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 825,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 000,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
76 402,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 554,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
174 723,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
48 008,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 566,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
94 200,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94 200,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 191,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 603,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
35,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
38 461,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
910,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
717 484,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 563,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 563,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
869 557,0
1
Социальное обеспечение
69 115,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 115,0
005
Государственная адресная социальная помощь
68 669,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
446,0
2
Социальная помощь
706 242,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
706 242,0
002
Программа занятости
317 164,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 825,0
006
Оказание жилищной помощи
4 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 402,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 554,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
174 723,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
48 008,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 566,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
94 200,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94 200,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 191,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 603,0
021
Капитальные расходы государственного органа
35,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
38 461,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
910,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
717 484,4
1
Жилищное хозяйство

13 898,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкiсаясат бөлiмi
10 240,0
002
Мемлекеттiк ақпаратық саясат жүргiзу жөніндегі қызметтер
10 240,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктiұйымдастыру жөнiндегiөзге де қызметтер
151 623,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
92 339,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 678,0
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
532,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 373,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
51 756,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
59 284,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 704,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
24 580,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
65 907,0
1
Ауыл шаруашылығы
26 643,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
26 643,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 643,0
6
Жер қатынастары
30 418,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
30 418,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 129,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5 289,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
8 846,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
8 846,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
8 846,0
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
42 909,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
42 909,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
42 909,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 655,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

13 898,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10 240,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
10 240,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
151 623,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
92 339,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
37 678,0
010
Капитальные расходы государственного органа
532,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 373,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
51 756,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
59 284,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34 704,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24 580,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
65 907,0
1
Сельское хозяйство
26 643,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
26 643,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
26 643,0
6
Земельные отношения
30 418,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 418,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 129,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 289,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
8 846,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
8 846,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8 846,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 909,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 909,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
42 909,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
23 655,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов