Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 11-2 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 18 шілдедегі № 17-2 шешімі
Орал қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 11-2 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26196 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 570 685 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 430 779 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 277 723 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 471 284 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 390 899 мың теңге;
2) шығындар – 36 424 941 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -16 587 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 279 684 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 296 271 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 162 331 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 2 162 331 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 967 592 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 353 881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 223 958 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 5 458 150 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 139 373 мың теңге;
объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге – 8 224 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 490 620 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 188 842 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 104 077 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, сондай-ақ санаторлы - курорттық емделуге, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға – 326 863 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 28 декабря 2021 года №11-2 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 18 июля 2022 года № 17-2
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 28 декабря 2021 года № 11-2 "О городском бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26196) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 570 685 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 430 779 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 277 723 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 471 284 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 12 390 899 тысяч тенге;
2) затраты – 36 424 941 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -16 587 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 279 684 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 296 271 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 162 331 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 162 331 тысяча тенге:
поступления займов – 7 967 592 тысячи тенге;
погашение займов – 11 353 881 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 223 958 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 5 458 150 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 139 373 тысячи тенге;
на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду – 8 224 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 490 620 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 188 842 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 104 077 тысяч тенге;
на обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью – 326 863 тысячи тенге;

ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 35 763 мың теңге;
санаторлы-курорттық емделуге – 55 894 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 59 213 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 88 825 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 15 935 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 175 026 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 122 167 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 1 911 669 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 734 147 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 1 512 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 3 209 141 мың теңге:
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 380 734 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 13 733 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 8 571 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 28 969 мың теңге;
санаторлы-курорттық емделуге – 51 860 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 16 367 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 99 246 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 2 393 мың теңге;
Орал қаласында Белсенді ұзақ өмір сүру орталығын ашуға – 37 854 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 150 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 56 964 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 204 492 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 313 350 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 80 375 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 1 104 мың теңге;
әлеуметтiк маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау үшін – 1 200 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 563 129 мың теңге;

на оказание услуг специалиста жестового языка – 35 763 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 55 894 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 59 213 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 88 825 тысяч тенге;
на общественные работы – 15 935 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 175 026 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 122 167 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 911 669 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1 734 147 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 1 512 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 3 209 141 тысяча тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 380 734 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 13 733 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 8 571 тысяча тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 28 969 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 51 860 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 16 367 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 99 246 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 2 393 тысячи тенге;
на открытие Центра активного долголетия в городе Уральск – 37 854 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 150 000 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 56 964 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 204 492 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 313 350 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 80 375 тысяч тенге;
на проект "Контракт поколений" – 1 104 тысячи тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым маршрутам – 1 200 000 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 563 129 тысяч тенге;

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 3 034 702 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 239 203 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 795 499 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қордың кепілдендірілген трансферттерінің жалпы сомасы 688 895 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 24 924 мың теңге;
жастар практикасына – 83 361 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 96 555 мың теңге;
күміс жасқа – 43 103 мың теңге;
"Бірінші жұмыс орны" жобасына – 19 284 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 138 095 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 139 368 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 144 205 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 7 967 592 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 7 280 921 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру – 279 684 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 306 987 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 100 000 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 3 034 702 тысячи тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 239 203 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 795 499 тысяч тенге;
гарантированные трансферты Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 688 895 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 24 924 тысячи тенге;
на молодежную практику – 83 361 тысяча тенге;
на общественные работы – 96 555 тысяч тенге;
на серебрянный возраст – 43 103 тысячи тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 19 284 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 138 095 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 139 368 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 144 205 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 7 967 592 тысячи тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 7 280 921 тысяча тенге;
кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 279 684 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 306 987 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 100 000 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

59 363
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7 209
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 209
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 895
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 314
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
248 076
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
248 076
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
196 757
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
196 757
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
51 319
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 861
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 458
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 005 793
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
787 462
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
787 462
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
787 462
2
Әлеуметтiк көмек
3 583 350
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 583 350
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
609 245
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
658 746
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
28 903
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
150 834
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
520 630
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 417 353
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
166 439
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
634 981
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
484 981
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

59 363
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7 209
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 209
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 895
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 314
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
248 076
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
248 076
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
196 757
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
196 757
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
51 319
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
49 861
003
Капитальные расходы государственного органа
1 458
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 005 793
1
Социальное обеспечение
787 462
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
787 462
005
Государственная адресная социальная помощь
787 462
2
Социальная помощь
3 583 350
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 583 350
002
Программа занятости
609 245
006
Оказание жилищной помощи
31 200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
658 746
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
28 903
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
150 834
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
520 630
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 417 353
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
166 439
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
634 981
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
484 981
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения