Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 15-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26157 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 163 308 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 306 424 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 33 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 879 473 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 944 210 мың теңге;
2) шығындар – 10 292 057 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 216 483 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 374 371 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 157 888 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 345 232 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 345 232 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 442 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 745 395 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 647 871 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 623 673 мың теңге көлемінде ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 201 648 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 90 614 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке - 19 843 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға - 9 220 мың теңге;
Протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер – 15 258 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №12-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 апреля 2022 года № 15-1
Бурлинский районный маслихат Западно – Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №12-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26157), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 163 308 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 306 424 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 33 201 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 879 473 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2 944 210 тысяч тенге;
2) затраты – 10 292 057 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 216 483 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 374 371 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 157 888 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 345 232 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 345 232 тысячи тенге:
поступление займов – 1 442 756 тысяч тенге;
погашение займов – 1 745 395 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 647 871 тысяча тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 2 623 673 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий - 201 648 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 90 614 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет - 19 843 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях - 9 220 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 15 258 тысяч тенге;

мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге -15 084 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге - 3 443 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу - 1 764 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына - 68 578 мың теңге;
жаңа бизнес - идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға - 47 170 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға - 10 201 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 99 770 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 85 527 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 9 186 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге – 183 780 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 499 007 мың теңге;
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде, соның ішінде: инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 526 435 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде, соның ішінде: шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 737 145 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 686 689 мың теңге көлемінде ескерілсін:
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесіне – 357 838 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар - 17 153 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту - 7 460 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) - 7 070 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу - 6 101 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар - 3 249 мың теңге;
тифлотехникалық құралдар - 4 011 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына - 5 881 мың теңге;

на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida - 15 084 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка - 3 443 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение - 1 764 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику - 68 578 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей- 47 170 тысяч тенге;
на общественные работы - 10 201 тысяча тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения - 99 770 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений - 85 527 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры- 9 186 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов- 183 780 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" - 499 007 тысяч тенге;
в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы, в том числе: на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 526 435 тысяч тенге;
в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года, в том числе: на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах - 737 145 тысяч тенге";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 1 686 689 тысяч тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 357 838 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых-бизнес идей - 17 153 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам - 7 460 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) - 7 070 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение - 6 101 тысяча тенге
на сурдотехнические средства - 3 249 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства - 4 011 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" - 5 881 тысяча тенге;

әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру – 6 000 мың теңге;
Приурал ауылының кіреберіс автожолын орташа жөндеу - 0 теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №27А тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 758 976 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №26 тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 500 000 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының оныншы шағынауданындағы тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үйге қазандық орнатуымен, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№39-дақ) - 12 950 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Қ.Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Батыс Қазақстан облысы
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№15-1 шешіміне қосымша
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№12-2 шешіміне 1 – қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 6 000 тысяч тенге;
средний ремонт подъездной автодороги в село Приуральное - 0 тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома №27А в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района" (без наружных инженерных сетей и благоустройства) - 758 976 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома №26 в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района" (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 500 000 тысяч тенге;
строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (пятно №39) - 12 950 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата К.Ермекбаев
Республика Казахстан
Западно - Казахстанская область
Бурлинский районный маслихат
от 15 апреля 2022 года №15-1
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года №12-2
Районный бюджет на 2022 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование