Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 шілдедегі № 19-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26157 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 462 230 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 820 553 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 44 032 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 674 059 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 923 586 мың теңге;
2) шығындар – 13 244 805 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 235 547 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 393 435 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 157 888 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 018 122 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 018 122 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 068 360 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 698 109 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 647 871 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 4 621 361 мың теңге көлемінде ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 201 648 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 90 614 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке - 19 843 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға - 9 220 мың теңге;
Протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер – 15 258 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №12-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 июля 2022 года № 19-1
Бурлинский районный маслихат Западно – Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №12-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26157), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 462 230 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 820 553 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 44 032 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 674 059 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 923 586 тысяч тенге;
2) затраты – 13 244 805 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 235 547 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 393 435 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 157 888 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 018 122 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 018 122 тысячи тенге:
поступление займов – 2 068 360 тысяч тенге;
погашение займов – 2 698 109 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 647 871 тысяча тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 4 621 361 тысяча тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 201 648 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 90 614 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 19 843 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 9 220 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 15 258 тысяч тенге;

мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге -15 084 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге - 3 443 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу - 1 764 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына - 68 578 мың теңге;
жаңа бизнес - идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 46 558 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға - 10 201 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 99 770 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 85 527 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 149 186 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге – 183 780 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 499 007 мың теңге;
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде, соның ішінде: инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 526 435 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде, соның ішінде: шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 2 150 382 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға- 2 901 мың теңге;
объектілер мен аумақтарды, халықты инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды табиғи дүлей зілзалалардан жүргізуге- 243 029 мың теңге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға- 199 133 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 293 981 мың теңге көлемінде ескерілсін:
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесіне – 272 057 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар – 8 577 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 7 460 мың теңге;

на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 15 084 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка - 3 443 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 1 764 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 68 578 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей- 46 558 тысяч тенге;
на общественные работы – 10 201 тысяча тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 99 770 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 85 527 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры- 149 186 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов- 183 780 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" - 499 007 тысяч тенге;
в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы, в том числе: на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 526 435 тысяч тенге;
в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года, в том числе: на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах – 2 150 382 тысячи тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 901 тысяча тенге;
на выполнение работы по инженерной защите объектов и территорий, населения от стихийных бедствий – 243 029 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости - 199 133 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 2 293 981 тысяча тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 272 057 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых-бизнес идей – 8 577 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 7 460 тысяч тенге;

арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 7 070 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу – 6 101 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар – 3 249 мың теңге;
тифлотехникалық құралдар – 4 011 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 1 636 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру – 6 000 мың теңге;
Приурал ауылының кіреберіс автожолын орташа жөндеу - 0 теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №27А тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 758 976 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №26 тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 500 000 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының оныншы шағынауданындағы тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үйге қазандық орнатуымен, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№39-дақ) – 77 689 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына- 551 мың теңге;
Бөрлі ауданы Бақтыарал ауылында кешенді-блок модуль орнату- 15 000 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданында тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу (№39 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) – 625 604 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Қ.Ермекбаев
Бөрлі аудандық мәслихатының
2022 жылғы 20 шілдедегі
№19-1 шешіміне
қосымша
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№12-2 шешіміне
1 – қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 7 070 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 6 101 тысяча тенге;
на сурдотехнические средства – 3 249 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 4 011 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" - 1 636 тысяч тенге;
предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 6 000 тысяч тенге;
средний ремонт подъездной автодороги в село Приуральное - 0 тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома №27А в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района" (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 758 976 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома №26 в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района" (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 500 000 тысяч тенге;
строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (пятно №39) – 77 689 тысяч тенге;
на проект "Контракт поколений" - 551 тысяча тенге;
установка комплекс - блок модуля для водоснабжения в селе Бактыарал Бурлинского района – 15 000 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак -1 города Аксай Бурлинского района" (рятно№39, без наружных инженерных сетей) – 625 604 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата К.Ермекбаев
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 20 июля 2022 года №19-1
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года №12-2
Районный бюджет на 2022 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36 680,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36 680,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
92 981,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
92 981,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
92 981,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
92 981,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
12
Көлік және коммуникация
1 061 945,0
1
Автомобиль көлігі
974 235,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
974 235,0
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
0,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
729 867,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
95 182,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
149 186,0
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
87 710,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
87 710,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
87 710,0
13
Басқалар
2 946 327,9
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
23 293,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
23 293,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 293,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Басқалар
2 923 034,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 753 418,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
104 029,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
499 007,0
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік нвестициялық жобаларды іске асыру

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 680,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
36 680,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
92 981,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
92 981,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
92 981,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
92 981,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
12
Транспорт и коммуникации
1 061 945,0
1
Автомобильный транспорт
974 235,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
974 235,0
020
Развитие транспортной инфраструктуры
0,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
729 867,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
95 182,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
149 186,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
87 710,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
87 710,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
87 710,0
13
Прочие
2 946 327,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
23 293,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
23 293,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
23 293,0
004
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие
2 923 034,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 753 418,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
104 029,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
499 007,0
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах