Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №12-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 сәуірдегі № 15-1 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №12-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26231 болып тіркелген) мынандай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 988 497 мың теңге:
салықтық түсімдер – 567 725 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 909 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 293 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 402 570 мың теңге;
2) шығындар – 5 158 210 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 855 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 87 295 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 440 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -218 568 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 218 568 мың теңге:
қарыздар түсімі – 87 295 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 440 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 169 713 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 83 805 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
2. Жергілікті бюджеттердің тенгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2022 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке 82,5% көлемінде есепке алынады;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 82,5% көлемінде есепке алынады;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;

О внесении изменений и дополнения в решение Бокейординского районного маслихата от 28 декабря 2021 года №12-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 апреля 2022 года № 15-1
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бокейординского районного маслихата от 28 декабря 2021 года №12-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26231) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 988 497 тысячи тенге:
налоговые поступления – 567 725 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 909 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 293 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 402 570 тысяч тенге;
2) затраты – 5 158 210 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 855 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 87 295 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 440 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 218 568 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 218 568 тысячи тенге:
поступление займов – 87 295 тысячи тенге;
погашение займов – 38 440 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 169 713 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1.Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 83 805 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района."
2. Установить на 2022 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подкласам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет - 82,5%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет - 82,5%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные бюджет - 100%;

135 329
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
66 326
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
46 415
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 704
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 711
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
19 911
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 911
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
48 012
6
Жер қатынастары
17 803
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 803
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 803
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 209
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 209
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 209
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 482
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 482
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
28 482
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
20 482
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8 000
12
Көлiк және коммуникация
43 716
1
Автомобиль көлiгi
43 716
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 716
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
36 052
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
7 664
13
Басқалар
432 599
9
Басқалар
432 599
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
179 256
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

135 329
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
66 326
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
46 415
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24 704
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21 711
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
19 911
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
19 911
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
48 012
6
Земельные отношения
17 803
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 803
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17 803
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 209
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 209
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 209
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 482
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 482
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
28 482
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
20 482
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8 000
12
Транспорт и коммуникации
43 716
1
Автомобильный транспорт
43 716
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 716
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
36 052
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
7 664
13
Прочие
432 599
9
Прочие
432 599
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
179 256
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"