Жаңақала аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 сәуірдегі № 20-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жаңақала аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26230 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілген:
1 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 477 817 мың теңге:
салықтық түсімдер – 802 048 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 463 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 653 306 мың теңге;
2) шығындар – 5 847 850 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 104 696 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 165 402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 706 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 474 729 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 474 729 мың теңге:
қарыздар түсімі – 165 402 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 52 176 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 361 503 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2022 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке 80% көлемінде есепке алынады;
2) Төлем көзінен салық салынатын табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 80% көлемінде есепке алынады;
3) Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;

О внесении изменений в решение Жангалинского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 15-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 апреля 2022 года № 20-1
Жангалинский районный маслихат Западно-Казахстанский области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жангалинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 15-1 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26230) следующие изменения:
пункт 1 изложить новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 477 817 тысяч тенге:
налоговые поступления – 802 048 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 463 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 653 306 тысяч тенге;
2) затраты – 5 847 850 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 104 696 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 165 402 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 706 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 474 729 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 474 729 тысяч тенге:
поступление займов – 165 402 тысячи тенге;
погашение займов – 52 176 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 361 503 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Установить на 2022 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подкласам доходов:
1) Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет - 80%;
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источников выплаты, зачисляется в районный бюджет - 80%;
3) Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет - 100%;

4) Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 80% көлемінде есепке алынады;
5) Әлеуметтік салық аудандық бюджетке 80% көлемінде есепке алынады;
6) Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық бюджетке 0% көлемінде есепке алынады.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет - 80%;
5) Социальный налог, зачисляется в районный бюджет - 80%;
6) Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районный бюджет - 0%.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.