Жәнібек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 25 қарашадағы № 25-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының "2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26159 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 026 349 мың теңге:
салықтық түсімдер – 547 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 463 063 мың теңге;
2) шығындар – 7 451 063 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 952 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 56 299 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 347 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -441 666 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 441 666 мың теңге:
қарыздар түсімі – 55 134 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 39 347 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 425 879 мың теңге.";
4 - тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 2 519 638 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 111 964 мың теңге;";
төртінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 20 355 мың теңге;";
бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютерге – 3 041 мың теңге;";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 12-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 ноября 2022 года № 25-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №12-2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26159) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 026 349 тысяч тенге:
налоговые поступления – 547 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 6 463 063 тысяч тенге;
2) затраты – 7 451 063 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 952 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 56 299 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 347 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -441 666 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 441 666 тысяч тенге:
поступление займов – 55 134 тысячи тенге;
погашение займов – 39 347 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 425 879 тысяч тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 2 519 638 тысяч тенге:";
абзац третий изложить в новой редакции:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 111 964 тысячи тенге;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"на гарантированный социальный пакет – 20 355 тысяч тенге;";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 3 041 тысяча тенге;";
абзац шестой изложить в новой редакции:

"мүгедектігі бар адамдарға міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 1 599 мың теңге;";
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 46 206 мың теңге;";
тоғызыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға" - 73 513 мың теңге;";
оң үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 33-48 шақырым – 804 262 мың теңге;";
оң тоғызыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 5 062 мың теңге;";
жиырмасыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"күміс жасқа" - 7 818 мың теңге;";
жиырма екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 27-33 (6) шақырым – 305 262 мың теңге;";
жиырма төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 455 мың теңге;";
жиырма бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы, Ақоба ауылына дейінгі аудандық маңызы бар 0-23 шақырым кіреберіс жолды күрделі жөндеуіне – 71 000 мың теңге;".
5 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 575 421 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"тұрғын үй сертификаттарын беруге – 333 мың теңге;";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға" - 7 351 мың теңге;";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 520 мың теңге;";
жетінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 1 708 мың теңге;";
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"санаторлы-курорттық емдеуге – 5 071 мың теңге;";
тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
оныңшы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"тифлотехникалық құралдарға – 1 919 мың теңге;".
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida – 1 599 тысяч тенге;
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику" - 46 206 тысяч тенге;";
абзац девятый изложить в новой редакции:
"на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей" - 73 513 тысяч тенге;";
абзац тринадцатый изложить в новой редакции:
"на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района Западно-Казахстанской области 33-48 километров – 804 262 тысячи тенге;";
абзац девятнадцатый изложить в новой редакции:
"на проект "Первое рабочее место" – 5 062 тысячи тенге;";
абзац двадцатый изложить в новой редакции:
"на серебрянный возраст – 7 818 тысяч тенге;";
абзац двадцатый второй изложить в новой редакции:
"на средний ремонт автодороги Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района Западно-Казахстанской области 27-33 (6) километров – 305 262 тысячи тенге;";
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:
"на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 455 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
"на капитальный ремонт 0-23 километров подъездной автодороги районного значения к селу Акоба Жанибекского района – 71 000 тысяч тенге;".
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции:
"5.Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 575 421 тысяча тенге:";
абзац третий изложить в новой редакции:
"на жилищные сертификаты – 333 тысяч тенге;";
абзац пятый изложить в новой редакции:
"на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей" – 7 351 тысяча тенге;";
абзац шестой изложить в новой редакции:
"на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 520 тысяч тенге;";
абзац седьмой изложить в новой редакции:
"на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 708 тысяч тенге;";
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"на санаторно-курортное лечение – 5 071 тысяча тенге;";
абзац девятый исключить;
абзац десятый изложить в новой редакции:
"на тифлотехнические средства – 1 919 тысяч тенге;".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

24 042
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
170 297
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 254
013
Мемлекеттік оранның күрделі шығыстары
15 804,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
126 238,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
132 495
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 316
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
93 179
02
Қорғаныс
12 195
1
Әскери мұқтаждар
3 425
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 425
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 425
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
8 770
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 770
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 570
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 447
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 447
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 447
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 447
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
621 952
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
167 211
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 211
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
167 211
2
Әлеуметтiк көмек
422 062
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
422 062
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
247 213
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 414
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
746
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
46 701
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарды қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

24 042
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
170 297
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
28 254
013
Капитальные расходы государственного органа
15 804,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
126 238,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
132 495
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
39 316
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
93 179
02
Оборона
12 195
1
Военные нужды
3 425
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 425
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 425
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8 770
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 770
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 570
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 447
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 447
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 447
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 447
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
621 952
1
Социальное обеспечение
167 211
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 211
005
Государственная адресная социальная помощь
167 211
2
Социальная помощь
422 062
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
422 062
002
Программа занятости
247 213
006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 414
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностьюю, воспитывающихся и обучающихся на дому
746
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 701
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью