Казталов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 14 шілдедегі № 19-1 шешімі
Казталов ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26098 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 707 004 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 431 823 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 247 831 мың теңге;
2) шығындар – 11 904 288 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 084 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 114 867 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 783 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 247 368 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 247 368 мың теңге:
қарыздар түсімі – 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 783 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 197 288 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 839 153 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 80 198 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 287 740 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 59 530 мың теңге;
Протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютерге – 9 477 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 8 019 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 765 мың теңге;

О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №12-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 июля 2022 года № 19-1
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №12-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26098) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 707 004 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 431 823 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 23 850 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 247 831 тысяча тенге;
2) затраты – 11 904 288 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 084 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 114 867 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 783 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -247 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 247 368 тысяч тенге:
поступление займов – 114 863 тысячи тенге;
погашение займов – 64 783 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 288 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме – 839 153 тысячи тенге:";
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 80 198 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 287 740 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 59 530 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 9 477 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida – 8 019 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 765 тысяч тенге;

санаторлы-курорттық емдеуге – 1 235 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 96 150 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 53 909 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 10 201 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелер, үйде қызмет көрсету, уақытшы болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 37 073 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 77 538 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 455 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 114 863 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 1 115 849 мың теңге:
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 315 468 мың теңге
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 7 460 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 11 027 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 571 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 196 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 635 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 382 мың теңге;
"алғашқы жұмыс орны" жобасына – 2 021 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 1 103 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 3 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-15 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 285 668 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-9,2 километр Бостандық ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 175 674 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-3,2 километр Әжібай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 62 413 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1 километр Қоныс ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 17 528 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1,4 километр Нұрсай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 27 078 мың теңге;
Талдықұдық ауылында су құбырын салуға – 55 395 мың теңге;
Қоныс ауылында су құбырының құрылысына – 48 883 мың теңге;

на санаторно-курортное лечение – 1 235 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 96 150 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 53 909 тысяч тенге;
на общественные работы – 10 201 тысяча тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 37 073 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 77 538 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 455 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 114 863 тысячи тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 1 115 849 тысяч тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 315 468 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам– 7 460 тысяч тенге;
на государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей – 11 027 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 571 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 196 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 635 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 382 тысячи тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 2 021 тысяча тенге;
на проект "Контракт поколений" – 1 103 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 3 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанкуль-Караоба общей протяженностью 0-15 километров – 285 668 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Бостандык общей протяженностью 0-9,2 километра – 175 674 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Ажбай общей протяженностью 0-3,2 километра – 62 413 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Коныс общей протяженностью 0-1 километра – 17 528 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги районного значения к селу Нурсай 0-1,4 километра – 27 078 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Талдыкудук – 55 395 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Коныс – 48 883 тысячи тенге;

Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік екі тұрғын үйлердің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз) – 49 634 мың теңге;
Казталов ауылындағы ауылішілік автокөлік жолдарын қайта жаңғырту (Даниялов, Ш. Мерғалиев, Құрманғазы, М.Өтемісов, М.Мәметова көшесі) – 48 713 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық қордан бөлінетін кепілдендірілген трансферт есебінен қарастырылған нысаналы даму трансферттерінің сомасы – 2 593 020 мың теңге
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 88 692 мың теңге;
жастар практикасына – 97 174 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 20 828 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 104 026 мың теңге;
"алғашқы жұмыс орны" жобасына – 12 477 мың теңге;
күміс жасқа – 17 014 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелер, үйде қызмет көрсету, уақытшы болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 40 980 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-15 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 292 563 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 15-28 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 200 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 28-41 километр Беспішен-Қошанкөл-Қараоба автомобиль жолын орташа жөндеуге – 174 298 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-9,2 километр Бостандық ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 108 196 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-3,2 километр Әжібай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 37 693 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1 километр Қоныс ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 11 801 мың теңге;
аудандық маңызы бар ұзындығы 0-1,4 километр Нұрсай ауылына кірме автомобиль жолын орташа жөндеуге – 16 545 мың теңге;
Жалпақтал ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңартуға – 329 515 мың теңге;
Казталов ауылындағы ауылішілік автокөлік жолдарын қайта жаңғырту (Даниялов, Ш. Мерғалиев, Құрманғазы, М.Өтемісов, М.Мәметова көшесі) – 95 263 мың теңге;
Жаңатан, Беспішен, Ордабай, Жас, Әбіш, Сатыбалды және Оразғали ауылдарына су беру үшін модульдік-блок станцияның құрылысына – 945 955 мың теңге;";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 449 289 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.".

на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Казталов (без наружных инженерных сетей) – 49 634 тысячи тенге;
Реконструкция внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов (улицы С.Даниялова, Ш.Мергалиева, Курмангазы, М.Утемисова, М.Маметова) – 48 713 тысяч тенге;
3) гарантированный трансферт из Национального Фонда Республики Казахстан – 2 593 020 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 88 692 тысячи тенге;
на молодежную практику – 97 174 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 20 828 тысяч тенге;
на общественные работы – 104 026 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 12 477 тысяч тенге;
на серебрянный возраст – 17 014 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 40 980 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 0-15 километров – 292 563 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 15-28 километров – 200 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения Беспишен-Кушанколь-Караоба 28-41 километров – 174 298 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Бостандык 0-9,2 километров – 108 196 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Ажбай 0-3,2 километров – 37 693 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Коныс 0-1 километров – 11 801 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения подъезд к селу Нурсай 0-1,4 километров – 16 545 тысяч тенге;
Реконструкция внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жалпактал – 329 515 тысяч тенге;
Реконструкция внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов (улицы С.Даниялова, Ш.Мергалиева, Курмангазы, М.Утемисова, М.Маметова) – 95 263 тысячи тенге;
на строительство блочно-модульной станции для водоснабжения сел Жанатан, Беспишен, Ордабай, Жас, Абиш, Сатыбалды и Оразгали – 945 955 тысяч тенге;";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме – 449 289 тысяч тенге:
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.".