2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 25-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 666 520 мың теңге:
салықтық түсімдер – 822 118 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 405 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 451 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 823 546 мың теңге;
2) шығындар – 3 823 766,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22 212,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 78 207,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 55 995 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 179 458,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 179 458,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 77 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 55 995 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 157 828,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 10-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 77 625 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 77 625 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 1 593 622 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 25 200 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 958 мың теңге;
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар) – 9 494 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 11 341 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 435 мың теңге;

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 25-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 666 520 тысяч тенге:
налоговые поступления – 822 118 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 405 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 451 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2 823 546 тысяч тенге;
2) затраты – 3 823 766,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 212,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 78 207,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55 995 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 179 458,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 179 458,6 тысяч тенге;
поступление займов – 77 625 тысяч тенге;
погашение займов – 55 995 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 157 828,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2023 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Поступления в районный бюджет на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" и пунктом 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республикансом бюджете на 2023-2025 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 77 625 тысяч тенге:
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 77 625 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 1 593 622 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 25 200 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 958 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 9 494 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностями обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 11 341 тысяча тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 435 тысяч тенге;

санаторлы-курорттық емдеуге – 15 694 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 21 733 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 48 050 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 24 840 мың теңге;
алғашқы жұмыс орны және күмыс жасқа – 8 938 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 827 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Шөптікөл ауылына ұзындығы 2 шақырым кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 103 208 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Сулыкөл ауылындағы ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 368 335 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Саралжын ауылдық округі, Қарақамыс ауылындағы ауылішілік жолдарын күрделі жөндеуге – 313 352 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қоскөл ауылына кіретін жолды күрделі жөндеу – 400 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылындағы аллеяны абаттандыру – 116 096 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Шалғын ауылында елді мекенішілік су құбырының құрылысына – 121 121 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 10-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2023 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. 2023 жылы республикалық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 215 267 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. 2023 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.

на санаторно-курортное лечение – 15 694 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы, молодежную практику – 21 733 тысячи тенге;
на общественные работы – 48 050 тысяч тенге;
на государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей – 24 840 тысяч тенге;
на первое рабочее место и серебрянный возраст – 8 938 тысяч тенге;
на жилищных сертификатов – 827 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автодороги протяженностью 2 км до села Шоптыкуль Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 103 208 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Сулыколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 368 335 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Каракамыс Саралжынского сельского округа Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 313 352 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селе Косколь Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 400 000 тысяч тенге;
на благоустройство аллеи в селе Каратобе Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 116 096 тысяч тенге;
на строительство внутрипоселкового водопровода в селе Шалгын Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 121 121 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2023 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить на 2023 год норматив распределения доходов для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет 100%.
6. Установить на 2023 год размеры субвенции передаваемых из республиканского бюджета в районный бюджет в сумме 1 215 267 тысяч тенге.
7. Установить, что бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2023 год не предусматриваются.

8. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 24 443 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Н.Мендешов
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 25-2 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 10-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в размере 24 443 тысячи тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Н.Мендешов
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 25-2
Районный бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2023 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование