2023-2025 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 35-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтердің бюджеті тиісінше 1-27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 525 546 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 42 882 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 557 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 577 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 480 530 мың теңге;
2) шығындар – 532 640 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо-0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -7 094 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 094 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 094 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 27.11.2023 № 14-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетіне түсімдер Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабы назарға және басшылыққа алынсын.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен келесі түсімдер ескерілсін:
субвенциялар 378 454 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 34 295 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 39 493 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 34 749 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 36 720 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 36 164 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 36 354 мың теңге;

О бюджете сельских округов Таскалинского района на 2023-2025 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 35-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов Таскалинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1-27 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы – 525 546 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 42 882 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 557 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 577 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 480 530 тысяч тенге;
2)затраты – 532 640 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
дефицит (профицит) бюджета – - 7 094 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –7 094 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 094 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2023 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Поступления в бюджет сельских округов на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы".
4. Учесть в бюджете сельских округов на 2023 год следующие поступления из районного бюджета:
целевые трансферты за счет средств:
субвенции – 378 454 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу – 34 295 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу – 39 493 тысячи тенге;
Достыкскому сельскому округу – 34 749 тысяч тенге;
Казахстанскому сельскому округу – 36 720 тысячи тенге;
Косщинскому сельскому округу – 36 164 тысяч тенге;
Мерейскому сельскому округу – 36 354 тысяч тенге;

Мереке ауылдық округіне – 35 912 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 86 906 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 37 861 мың теңге.
2) нысаналы трансферттер:
аудандық бюджет 102 076 мың теңге сомасында.
Көрсетілген сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 27.11.2023 № 14-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

Мерекенскому сельскому округу – 35 912 тысяч тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 86 906 тысяч тенге;
Чижинскому сельскому округу – 37 861 тысяч тенге.
2)районного бюджета в сумме 102 076 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2023 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2023).