Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №15-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 шілдедегі № 25-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 15-2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26270 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 579 713 мың теңге:
салықтық түсімдер – 446 666 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 109 547 мың теңге;
2) шығындар – 6 707 186 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 96 485 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 96 485 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223 958 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223 958 мың теңге:
қарыздар түсімі – 96 485 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49 878 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 177 351 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 361 820 мың теңге ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 57 246 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 40 052 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 5 181 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 799 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 866 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 633 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 11 147 мың теңге;
жастар практикасына– 43 188 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 19 508 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Чингирлауского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №15-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 июля 2022 года № 25-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 15-2 (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26270) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 6 579 713 тысяч тенге:
налоговые поступления – 446 666 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 109 547 тысяч тенге;
2) затраты – 6 707 186 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 96 485 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 96 485 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223 958 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 958 тысяч тенге:
поступление займов – 96 485 тысяч тенге;
погашение займов – 49 878 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 177 351 тысяча тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 361 820 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 57 246 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческого и основного персонала государственных организаций культуры – 40 052 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 5 181 тысяча тенге;
на сурдотехнические средства – 799 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 866 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 1 633 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 11 147 тысяч тенге;
на молодежную практику – 43 188 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 19 508 тысяч тенге;

ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуіне – 1 148 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 529 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдарға – 55 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 1 132 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға– 40 432 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 3 272 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 8 288 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 232 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының, үйде қызмет көрсетуді ұйымдастыру: мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 27 627 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 0 теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 96 485мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 120 000 мың теңге ескерілсін:
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Целинная, Победа, Ю.Гагарина, М.Өтемісов көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Д.Хамитов, М.Мәметова, Ғ.Мұратбаев, Амангелді көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Кунакай, Д.Бесчасов, М.Жуков, Казимов көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын электрмен жабдықтау құрылысына – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын газбен жабдықтау құрылысына– 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын сумен жабдықтау құрылысына – 0 теңге.";
мынадай мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:

на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 148 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 529 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические средства – 55 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 132 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 40 432 тысячи тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 272 тысячи тенге;
на общественные работы – 8 288 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 232 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения – 27 627 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай"- 1 – 0 тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 0 тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагулова, К.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 96 485 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 120 000 тысяч тенге:
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Целинная, Победа, Ю.Гагарина, М.Утемисова в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагуловой, К.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Д.Хамитова, М.Маметова, Г.Муратбаева, Амангельды в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Кунакай, Д.Бесчасова, М.Жукова, Казимова в с.Шынгырлау Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге;
на строительство электроснабжения нового микрорайона "Атамекен", согласно плана детальной планировки центральной части села Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
на строительство газоснабжения нового микрорайона "Атамекен" согласно плана детальной планировки центральной части села Шынrырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
на строительство водоснабжения нового микрорайона "Атамекен" согласно плана детальной планировки центральной части села Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:

"5-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдендірілген берілген трансферт есебінен қарастырылған жалпы сомасы 1 978 962 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 57 234 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 40 000 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 10 208 мың теңге;
жастар практикасына – 71 373 мың теңге;
күміс жасқа– 9 074 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға– 15 928 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының, үйде қызмет көрсетуді ұйымдастыру: мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 27 402 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 882 964 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 507 258 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 129 385 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар 105-110 (5 км) автомобиль жолын орташа жөндеуге – 228 136 мың теңге.";
6-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 391 692 мың теңге ескерілсін:";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 9 189 мың теңге;";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"санаторлы-курорттық емдеуге – 2 096 мың теңге;";
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
""Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 1 196 мың теңге;";
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлер еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстарға – 187 364 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
""Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 551 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С. Казиев
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 20 шілдедегі
№ 25-1 шешіміне қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 15-2 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"5-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстана в общей сумме 1 978 962 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 57 234 тысячи тенге;
на общественные работы – 40 000 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 10 208 тысяч тенге;
на молодежную практику – 71 373 тысячи тенге;
на серебряный возраст – 9 074 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 15 928 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения – 27 402 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай"- 1 – 882 964 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 507 258 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагулова, Қ.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 129 385 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 105-110 (5 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай"Чингирлауского района – 228 136 тысяч тенге.";
в пункте 6:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 391 692 тысячи тенге:";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 9 189 тысяч тенге;";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"на санаторно-курортное лечение – 2 096 тысяч тенге;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"на проект "Первое рабочее место" – 1 196 тысяч тенге;";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 187 364 тысячи тенге;";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"на проект "Контракт поколении" – 551 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата С. Казиев
Приложение
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 20 июля 2022 года № 25-1
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года № 15-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

819
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78 513
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
21 897
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 688
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55 795
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 795
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 095
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 073
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 633
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 994
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
217 526
1
Тұрғын үй шаруашылығы
126 476
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 168
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 168
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
123 308
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
123 308
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
0
2
Коммуналдық шаруашылық
66 997
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 368
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
24 368
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42 629
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
42 629
3
Елді - мекендерді көркейту
24 053
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 053
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру

819
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78 513
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21 897
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 688
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55 795
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 795
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 095
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 073
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 633
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 994
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
217 526
1
Жилищное хозяйство
126 476
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 168
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 168
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
123 308
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
123 308
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0
2
Коммунальное хозяйство
66 997
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 368
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
24 368
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42 629
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
42 629
3
Благоустройство населенных пунктов
24 053
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 053
015
Освещение улиц в населенных пунктах