Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 274/36-VII "Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 13/2-VII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының "Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 274/36-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175947 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 066 808 228 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 625 036 505 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 10 390 160 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4 700 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 426 681 563 мың теңге;
2) шығындар – 987 257 147,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 531 734 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 810 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 278 266 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 109 206 774 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 109 206 774 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-34 187 427,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34 187 427,9 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 7 810 000 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-19 681 194) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 058 621,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 4 582 709 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 9, 12, 15-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
18-қосымшаға сәйкес шешім "10-1. Астана қаласының "Нұра" ауданының 2023 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін" деген мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын;
осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес шешім "2023 жылға арналған Астана қаласының "Нұра" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі" деген 18-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 12 сәуірдегі
№ 13/2-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 274/36-VII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII "О бюджете города Астаны на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Астаны от 12 апреля 2023 года № 13/2-VII
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О бюджете города Астаны на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175947) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Астаны на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 066 808 228 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 625 036 505 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 390 160 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 700 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 426 681 563 тысяч тенге;
2) затраты – 987 257 147,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 531 734 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 810 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 278 266 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 109 206 774 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 109 206 774 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-34 187 427,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34 187 427,9 тысяч тенге;
7) поступление займов – 7 810 000 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-19 681 194) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 46 058 621,9 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2023 год в сумме 4 582 709 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 6, 9, 12, 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
Дополнить решение пунктом 10-1 следующего содержания: "10-1. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2023 год" согласно приложению 18;
дополнить решение приложением 18 "Перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2023 год" согласно приложению 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 12 апреля 2023 года № 13/2-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII
Бюджет города Астаны на 2023 год
Категория
Сумма
тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

13 089 172,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
948 672,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
39 639 836,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 526 651,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
79 672 047,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 840 610,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 193 274,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
81 735 696,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 222 441,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
77 513 255,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
9 526 704,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
9 526 704,0
05
Денсаулық сақтау
18 253 400,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
17 915 141,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
351 179,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
751 144,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
122 953,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 409,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 177 942,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
119 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 619 247,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
254 070,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 296,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 231 193,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

13 089 172,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
948 672,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
39 639 836,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 526 651,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
79 672 047,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 840 610,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 193 274,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
81 735 696,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 222 441,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
77 513 255,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
9 526 704,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
9 526 704,0
05
Здравоохранение
18 253 400,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
17 915 141,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
351 179,0
006
Услуги по охране материнства и детства
751 144,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
122 953,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
167 409,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 177 942,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
119 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 619 247,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
254 070,0
030
Капитальные расходы государственного органа
3 296,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 231 193,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

602 680,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 512 619,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
338 259,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
338 259,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 304 866,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
28 965 175,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
575 875,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 674 669,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 289 132,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 100 121,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
769 150,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
6 546 744,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
2 277 236,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 113 280,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
340 112,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 020 534,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 115 172,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 836 822,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

602 680,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 512 619,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
338 259,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
338 259,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 304 866,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
28 965 175,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
575 875,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 674 669,0
003
Программа занятости
4 289 132,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 100 121,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
769 150,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 546 744,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2 277 236,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 113 280,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
340 112,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей лиц с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 020 534,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 115 172,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 836 822,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

17 502 186,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
51 455,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 318 591,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
33 511 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
16 803 242,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
489 984,0
004
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
100 000,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 303 912,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 470,0
008
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
804 899,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
22 299,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
13 515 678,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
550 000,0
055
Бірыңғай сәулеттік келбетін беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын күрделі жөндеу
15 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
35 436 772,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
2 718 793,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
542 893,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900,0
007
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
2 175 000,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 606 060,0
021
Туристік қызметті реттеу
1 564 077,0
063
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
41 983,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 000,0
019
Ұлттық пантеон салу
1 000,0
346
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту және мұрағат ісі басқармасы
740 578,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мұрағат істері саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159 087,0
002
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту

17 502 186,0
013
Развитие благоустройства города
51 455,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 318 591,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
33 511 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
16 803 242,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
489 984,0
004
Снос аварийного и ветхого жилья
100 000,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 303 912,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 470,0
008
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
804 899,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
22 299,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
13 515 678,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
550 000,0
055
Капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика
15 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
35 436 772,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
2 718 793,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
542 893,0
004
Капитальные расходы государственного органа
900,0
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
2 175 000,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 606 060,0
021
Регулирование туристской деятельности
1 564 077,0
063
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
41 983,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
1 000,0
019
Строительство Национального пантеона
1 000,0
346
Управление по развитию языков и архивного дела города республиканского значения, столицы
740 578,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и архивного дела
159 087,0
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

59 215 079,9
004
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
23 320 574,0
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
300 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 100,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
19 000 000,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
1 000 000,0
13
Басқалар
34 048 998,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
8 903 570,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 358 315,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
5 545 255,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
6 525 285,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
375 788,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
241 231,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 769,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
886 525,0
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
500 000,0
017
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 000 000,0
018
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
800 000,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
674 972,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 537 721,0
052
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
591 329,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 946 392,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 582 709,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi

59 215 079,9
004
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
23 320 574,0
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
300 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
18 100,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
19 000 000,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
1 000 000,0
13
Прочие
34 048 998,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
8 903 570,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
3 358 315,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
5 545 255,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
6 525 285,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
375 788,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
241 231,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 769,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
886 525,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
500 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 000 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
800 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
674 972,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
2 537 721,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
591 329,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 946 392,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 582 709,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы

4 582 709,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
253 040,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
253 040,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 853 639,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 853 639,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 091 666,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
2 091 666,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
301 368,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
301 368,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 956 973,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 956 973,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 949 650,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
7 323,0
15
Трансферттер
73 902 982,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
73 902 982,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 848 479,0
007
Бюджеттік алып коюлар
69 669 786,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
4 005,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
128 615,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 252 097,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
4 531 734,0
Бюджеттік кредиттер
4 810 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 810 000,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
2 810 000,0
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
2 810 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 000 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы

4 582 709,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
253 040,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
253 040,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 853 639,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 853 639,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 091 666,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 091 666,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
301 368,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
301 368,0
14
Обслуживание долга
3 956 973,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 956 973,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 949 650,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
7 323,0
15
Трансферты
73 902 982,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
73 902 982,0
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 848 479,0
007
Бюджетные изъятия
69 669 786,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
4 005,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
128 615,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 252 097,0
III. Чистое бюджетное кредитование
4 531 734,0
Бюджетные кредиты
4 810 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 810 000,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
2 810 000,0
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
2 810 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 000 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы

013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
019
Ұлттық пантеон салу
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
052
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
019
Строительство Национального пантеона
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц