"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінде қызметтік пайдаланудағы техникалық құралдарды (ұялы байланыс абоненттік құрылғыларын және мобильді құрылғыларды) кіргізу, шығару және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 17 тамыздағы № 663қбп бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 16 қарашадағы № 1163 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінде қызметтік пайдаланудағы техникалық құралдарды (ұялы байланыс абоненттік құрылғыларын және мобильді құрылғыларды) кіргізу, шығару және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 17 тамыздағы № 663қбп бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінде қызметтік пайдаланудағы техникалық құралдарды (ұялы байланыс абоненттік құрылғыларын және мобильді құрылғыларды) кіргізу, шығару және пайдалану қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Режимдік объектілер мен режимдік үй-жайларда:
1) фото және (немесе) бейнетүсірілім;
2) Интернетке (WAP, GPRS, E-GPRS, 3G, 4G, 5G модуліне) қосылатын;
3) спутниктік навигация және жаһандық танылған жүйелерге (GPS, Глонасс) қосылатын;
4) ақпаратқа сымсыз қолжетімділік және беру (Wi-Fi, Wi-Lan, Bluetooth, IR);
5) сыртқы машиналық ақпарат жеткізгіштерді қосу техникалық мүмкіндігі бар жеке пайдаланудағы техникалық құралдарды (оның ішінде ұялы телефон, мобильді және сол сияқты құрылғылар) пайдалануға рұқсат етілмейді.
Режимдік үй-жайда мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғау құралдары (акустикалық сейф) бар болған кезде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен жоғарыда көрсетілген техникалық мүмкіндігі жоқ техникалық құралдарды кіргізуге рұқсат етілген лауазымдар тізбесі бекітіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Мемлекеттік құпияларды қорғау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) осы бұйрықты қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

О внесении изменения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 августа 2022 года № 663дсп "Об утверждении Правил вноса, выноса и использования технических средств служебного пользования (абонентских устройств сотовой связи и мобильных устройств) в Министерстве обороны Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 16 ноября 2023 года № 1163
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 августа 2022 года № 663дсп "Об утверждении Правил вноса, выноса и использования технических средств служебного пользования (абонентских устройств сотовой связи и мобильных устройств) в Министерстве обороны Республики Казахстан" следующее изменение:
в Правилах вноса, выноса и использования технических средств служебного пользования (абонентских устройств сотовой связи и мобильных устройств) в Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. На режимных объектах и в режимных помещениях не допускается использование технических средств личного пользования (в том числе сотовых телефонов, мобильных и тому подобных устройств), имеющих следующие технические возможности:
1) фото- и (или) видеосъемки;
2) подключения к Интернету (модули WAP, GPRS, E-GPRS, 3G, 4G, 5G);
3) подключения к системам спутниковой навигации и глобального позиционирования (GPS, Глонасс);
4) беспроводного доступа и передачи информации (Wi-Fi, Wi-Lan, Bluetooth, IR);
5) подключения внешних машинных носителей информации.
Приказом Министра обороны Республики Казахстан утверждается перечень должностей, которым разрешен внос технических средств, в которых отсутствуют указанные выше технические возможности, при наличии в режимном помещении средств защиты сведений, составляющих государственные секреты (акустических сейфов).".
2. Департаменту защиты государственных секретов Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);

2) қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) тармақшасының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
генерал-полковник
Р. Жақсылықов

2) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпункта 1) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его подписания.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр обороны
Республики Казахстан генерал-полковник
Р. Жаксылыков