"2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-23-2 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 сәуірдегі № 8С-2-2 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-23-2 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 500 524 639,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 65 130 562,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 822 881,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 218,7 мың тенге;
трансферттер түсімі – 427 570 977,3 мың теңге;
2) шығындар – 502 859 542,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 816 523,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 230 230,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 046 753,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -518 380,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 518 380,0 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы қарызының лимитi 88 521 155,5 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.";
келесі мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте 6 219 211,9 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 2 200 015,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 4 019 196,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі Е.Маржықпаев
2023 жылғы "11" сәуір
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Қ.Дүзелбаев
2023 жылғы "11" сәуір
Ақмола облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 11 сәуірдегі
№ 8С-2-2 шешіміне
1-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-23-2 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений и дополнения в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 7С-23-2 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 11 апреля 2023 года № 8С-2-2
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 13 декабря 2022 года № 7С-23-2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 500 524 639,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 65 130 562,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 822 881,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 218,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 427 570 977,3 тысяч тенге;
2) затраты – 502 859 542,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 816 523,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 230 230,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 046 753,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -518 380,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 518 380,0 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2023 год в размере 88 521 155,5 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрено погашение займов в сумме 6 219 211,9 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 2 200 015,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 4 019 196,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
"11" апреля 2023 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление
экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
К.Дузелбаев
"11" апреля 2023 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 апреля
2023 года № 8С-2-2
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 13 декабря
2022 года № 7С-23-2
Областной бюджет на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

4 589 938,8
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
533 938,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 059 147,6
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
89 662,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
3 915 309,8
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
108 007 219,4
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 272 912,3
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 816,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
468 051,2
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
275 532,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
21 434 156,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
31 765 660,4
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
7 120 411,3
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
6 402 846,3
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
717 565,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
37 205 893,7
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 584 352,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 441 215,7
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 196 638,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
26 983 688,0
05
Денсаулық сақтау
11 114 140,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 299 947,3
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
257 303,8
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
237 792,2
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
44 575,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
133 217,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер

4 589 938,8
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
533 938,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 059 147,6
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов
"EL UMITI"
89 662,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
3 915 309,8
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
108 007 219,4
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 272 912,3
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребҰнка (детей)-сироту и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребҰнка-сироты (детей-сирот), и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
468 051,2
089
Организация профессионального обучения
275 532,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
21 434 156,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
31 765 660,4
285
Управление физической культуры и спорта области
7 120 411,3
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
6 402 846,3
007
Общеобразовательное обучение одарҰнных в спорте детей в специализированных организациях образования
717 565,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
37 205 893,7
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 584 352,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
5 441 215,7
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
3 196 638,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
26 983 688,0
05
Здравоохранение
11 114 140,3
253
Управление здравоохранения области
10 299 947,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
257 303,8
006
Услуги по охране материнства и детства
237 792,2
007
Пропаганда здорового образа жизни
44 575,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
133 217,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населҰнного пункта на лечение
3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения

23 340,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
120 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 277 235,0
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
15 499,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
152 729,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 548 209,3
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
749 823,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
266 891,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
919,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
469 287,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
814 193,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
814 193,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 514 969,9
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 395 426,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
312 860,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 673 877,2
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
50 862,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 213,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 978 829,7
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
582 643,9
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

23 340,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
120 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 277 235,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
15 499,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
152 729,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 548 209,3
039
Оказание дополнительного объҰма медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг
Call-центрами и прочие расходы
749 823,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объҰма бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
266 891,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
919,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретҰнных на условиях финансового лизинга
469 287,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
814 193,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
814 193,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 514 969,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 395 426,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
312 860,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 673 877,2
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
50 862,0
007
Капитальные расходы государственного органа
14 213,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 978 829,7
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
582 643,9
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
804 504,6
010
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
103 623,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 877,7
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 348 133,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
197 565,0
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
109 099,0
003
Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
4 598 891,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 220 982,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
221 596,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 043 005,0
024
Cпорт объектілерін дамыту
1 043 005,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
116 364,4
010
Туристік қызметті реттеу
96 397,4
071
Возмещение части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
7 500,0
072
Туристік қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілеріне сыйымдылығы жүргiзушiнiң орнын қоспағанда, сегiзден астам отыратын орны бар автомобиль көлік құралдарын сатып алу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу
6 469,0
074
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
5 998,0
759
Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы
1 993 555,6
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, архив ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
880 306,0
003
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
663 664,1
009
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
333 376,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16 209,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
100 000,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
4 868 302,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 868 302,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
4 098 359,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
769 943,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
52 394 863,7
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

007
Услуги по проведению государственной информационной политики
804 504,6
010
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
103 623,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 877,7
285
Управление физической культуры и спорта области
6 348 133,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
197 565,0
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
109 099,0
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
4 598 891,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 220 982,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
221 596,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 043 005,0
024
Развитие объектов спорта
1 043 005,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
116 364,4
010
Регулирование туристской деятельности
96 397,4
071
Возмещение части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
7 500,0
072
Возмещение части затрат по приобретению автомобильных транспортных средств вместимостью более восьми мест для сидения, исключая место водителя, субъектам предпринимательства, осуществляющим туристскую деятельность
6 469,0
074
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
5 998,0
759
Управление цифровизации и архивов области
1 993 555,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, управления архивным делом
880 306,0
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
663 664,1
009
Капитальные расходы государственного органа
333 376,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 209,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
100 000,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
4 868 302,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 868 302,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
4 098 359,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населҰнных пунктов
769 943,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
52 394 863,7
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

16 627 742,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
83 524,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 964 837,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 985 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 025 874,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 854 349,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
12 746 851,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
293 128,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
23 545,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
615 327,9
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
11 814 850,6
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
107 497,6
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 036,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 461,0
12
Көлiк және коммуникация
45 848 025,9
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
45 848 025,9
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 522,6
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
284 478,4
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 660 000,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
30 000,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
12 361 464,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24 474 457,8
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
6 914 102,3
13
Басқалар
10 680 788,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
390 000,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
390 000,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 278 835,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 278 835,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
455 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

16 627 742,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
83 524,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 964 837,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 985 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 025 874,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 854 349,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
12 746 851,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
293 128,1
003
Капитальные расходы государственного органа
23 545,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
615 327,9
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
11 814 850,6
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
107 497,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
90 036,6
003
Капитальные расходы государственного органа
17 461,0
12
Транспорт и коммуникации
45 848 025,9
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
45 848 025,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
123 522,6
002
Развитие транспортной инфраструктуры
284 478,4
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 660 000,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
30 000,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
12 361 464,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24 474 457,8
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
6 914 102,3
13
Прочие
10 680 788,0
253
Управление здравоохранения области
390 000,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
390 000,0
257
Управление финансов области
1 278 835,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 278 835,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
455 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнҰрства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнҰрства и концессионных проектов

455 000,0
261
Облыстың білім басқармасы
3 258 694,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
3 258 694,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
526 188,2
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
377 516,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
148 672,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 460 576,8
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
772 806,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
30 856,8
094
Қала шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 656 914,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
2 311 494,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
150 000,0
006
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 846 161,0
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
276 333,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 399 298,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 399 298,6
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 394 697,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 601,6
15
Трансферттер
8 763 067,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
8 763 067,6
007
Субвенциялар
6 061 206,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
556 758,9
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
20 648,2
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

455 000,0
261
Управление образования области
3 258 694,0
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 258 694,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
526 188,2
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
377 516,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнҰрства
148 672,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 460 576,8
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
772 806,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
30 856,8
094
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 656 914,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
2 311 494,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
150 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 846 161,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
276 333,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
39 000,0
14
Обслуживание долга
2 399 298,6
257
Управление финансов области
2 399 298,6
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 394 697,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 601,6
15
Трансферты
8 763 067,6
257
Управление финансов области
8 763 067,6
007
Субвенции
6 061 206,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
556 758,9
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешҰнных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
20 648,2
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счҰт целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

60,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
110 855,0
6
Бюджет қаражатын банк шоттарына орналастырғаны үшiн сыйақылар
2 000,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 399 465,0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
3 569,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
3 569,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
1 614,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
1 614,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
3 177 353,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан және Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
3 177 353,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
569 444,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
569 444,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0,0
4
Трансферттер түсімі
467 180 024,0
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
35 631 440,0
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
35 631 440,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
431 548 584,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
431 548 584,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
534 597 306,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
5 372 180,0
110
Облыс мәслихатының аппараты
191 756,0
001
Облыс мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
191 756,0
120
Облыс әкімінің аппараты
2 924 688,0
001
Облыс әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 462 785,0
009
Әкімдерді сайлауды қамтамасыз ету және өткізу
461 903,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
158 527,0
001
Жергілікті бюджетті атқару атқару, коммуналдық меншікті басқару және бюджеттік жоспарлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

60,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
110 855,0
6
Вознаграждения за размещение бюджетных средств на банковских счетах
2 000,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 399 465,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3 569,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3 569,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1 614,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1 614,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
3 177 353,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим и Фонд поддержки инфраструктуры образования
3 177 353,0
06
Прочие неналоговые поступления
569 444,0
1
Прочие неналоговые поступления
569 444,0
3
Поступления от продажи основного капитала
0,0
4
Поступления трансфертов
467 180 024,0
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
35 631 440,0
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
35 631 440,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
431 548 584,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
431 548 584,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
534 597 306,0
01
Государственные услуги общего характера
5 372 180,0
110
Аппарат маслихата области
191 756,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата области
191 756,0
120
Аппарат акима области
2 924 688,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима области
2 462 785,0
009
Обеспечение и проведение выборов акимов
461 903,0
257
Управление финансов области
158 527,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета, управления коммунальной собственностью и бюджетного планирования

5 000,0
04
Бiлiм беру
279 602 086,0
120
Облыс әкімінің аппараты
1 773,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
1 773,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 198 006,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
14 675,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
551 929,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
631 402,0
261
Облыстың білім басқармасы
214 054 479,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
742 524,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
3 270 421,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
184 360,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
906 665,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 344 885,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
1 192 641,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
894 023,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
18 283 215,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 787 154,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 457 387,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
4 844 784,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
488 358,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
578 003,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
89 662,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
4 756 595,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
112 015 442,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 069 932,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 816,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға

5 000,0
04
Образование
279 602 086,0
120
Аппарат акима области
1 773,0
019
Обучение участников избирательного процесса
1 773,0
253
Управление здравоохранения области
1 198 006,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
14 675,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
551 929,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
631 402,0
261
Управление образования области
214 054 479,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
742 524,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
3 270 421,0
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
184 360,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
906 665,0
006
Общеобразовательное обучение одарҰнных детей в специализированных организациях образования
2 344 885,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
1 192 641,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
894 023,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
18 283 215,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 787 154,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 457 387,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
4 844 784,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
488 358,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
578 003,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов
"EL UMITI"
89 662,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
4 756 595,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
112 015 442,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 069 932,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребҰнка (детей)-сироту и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребҰнка-сироты (детей-сирот), и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей

442 139,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
390 000,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
390 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 748 459,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 239 914,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
283 400,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 690 659,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
50 862,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 010 033,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
609 936,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
24 276,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 570 748,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 350 748,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 165 455,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
169 356,0
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
15 937,0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
147 797,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 797,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 010 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
3 010 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 023 232,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
22 023 232,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 878,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

442 139,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
390 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
390 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 748 459,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 239 914,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
283 400,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 690 659,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
50 862,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 010 033,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
609 936,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
24 276,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 570 748,0
261
Управление образования области
1 350 748,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 165 455,0
092
Содержание ребҰнка (детей), переданного патронатным воспитателям
169 356,0
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приҰмных семьях
15 937,0
270
Управление по инспекции труда области
147 797,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
147 797,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 010 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
3 010 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 023 232,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
22 023 232,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
170 878,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

2 030 409,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 826,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 806 877,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
61 706,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 098 169,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
321 668,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 185,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 534 893,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
45 094,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
4 207,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
27 012,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
46 203 748,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
327 059,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
617 484,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 436 528,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
17 791 077,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
90 239,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 427 642,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 667 203,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

2 030 409,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
161 826,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 806 877,0
006
Охрана животного мира
61 706,0
719
Управление ветеринарии области
2 098 169,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
321 668,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 185,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 534 893,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
45 094,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
4 207,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
27 012,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
46 203 748,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
327 059,0
002
Субсидирование развития семеноводства
617 484,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 436 528,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учҰт и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесҰнных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
17 791 077,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
90 239,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 427 642,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 667 203,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

3 579 317,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
580 078,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 201 824,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
57 709,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
624 887,0
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға
56 612,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
851 666,0
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
190 568,2
Қандастар үшін көшуге арналған субсидияларға
15 972,8
Облыстың мәдениет басқармасы
2 888 148,1
Мәдениет объектілерін жөндеуге
1 356 397,7
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
838 299,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
475 299,1
Мәдениет объектілерін ұстауға
218 152,3
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
221 596,0
Спорт объектілерін жөндеуге
110 000,0
Спорт ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
29 552,0
Біржан сал ауданы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Жеңіс" спорттық-сауықтыру кешені мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнын ұстауға
82 044,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
12 458 625,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
8 995 912,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
438 505,0
Тұрғын үй сатып алуға
393 042,3
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
1 439 073,6
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
1 192 092,1
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
24 474 457,8
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
21 541 046,4
"Ауыл-Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 933 411,4
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
615 327,9
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
615 327,9
Нысаналы даму трансферттерi
23 639 072,3
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 924 787,6
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
5 422 217,5
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 734 814,5
Спорт объектілерін дамытуға
1 995 778,0
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға

3 579 317,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
580 078,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 201 824,0
На обеспечение льготного проезда
57 709,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
624 887,0
На создание центров по поддержке семей
56 612,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
851 666,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
190 568,2
На субсидии на переезд для кандасов
15 972,8
Управление культуры области
2 888 148,1
На ремонт объектов культуры
1 356 397,7
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
838 299,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
475 299,1
На содержание объектов культуры
218 152,3
Управление физической культуры и спорта области
221 596,0
На ремонт объектов спорта
110 000,0
На материально-техническое оснащение организаций спорта
29 552,0
На содержание государственного коммунального казҰнного предприятия "Спортивно-оздоровительный комплекс "Жеңіс" отдела физической культуры и спорта района Биржан сал
82 044,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
12 458 625,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
8 995 912,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
438 505,0
На приобретение жилья
393 042,3
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
1 439 073,6
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
1 192 092,1
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
24 474 457,8
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
21 541 046,4
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
2 933 411,4
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
615 327,9
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
615 327,9
Целевые трансферты на развитие
23 639 072,3
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 924 787,6
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
5 422 217,5
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 734 814,5
На развитие объектов спорта
1 995 778,0
На развитие объектов государственных органов и обороны