"2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-23-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 маусымдағы № 8С-3-3 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-23-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 556 812 543,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 73 019 125,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 408 143,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 082,9 мың тенге;
трансферттер түсімі – 475 330 192,3 мың теңге;
2) шығындар – 559 290 411,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 286 844,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 171 328,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 884 483,8 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – -9 310,8 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 9 310,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 755 401,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 755 401,1 мың теңге.";
8-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте 5 982 190,8 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 2 200 015,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 3 782 175,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі Е.Маржықпаев
2023 жылғы "_27___" маусым
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Қ.Дүзелбаев
2023 жылғы "_27___" маусым
Ақмола облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 27 маусымдағы
№ 8С-3-3 шешіміне
1-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-23-2 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 7С-23-2 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 27 июня 2023 года № 8С-3-3
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 13 декабря 2022 года № 7С-23-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 556 812 543,8 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 73 019 125,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 408 143,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 082,9 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 475 330 192,3 тысячи тенге;
2) затраты – 559 290 411,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 286 844,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 171 328,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 884 483,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -9 310,8 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 9 310,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 755 401,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 755 401,1 тысяча тенге.";
пункт 8-1 изложить в новой редакции:
"8-1. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрено погашение займов в сумме 5 982 190,8 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 2 200 015,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 3 782 175,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
"_27__" июня 2023 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
К.Дузелбаев
"_27__" июня 2023 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 27 июня
2023 года № 8С-3-3
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 13 декабря
2022 года № 7С-23-2
Областной бюджет на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

1 817 026,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
4 589 938,8
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
533 938,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 072 177,6
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
54 017,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
3 922 776,8
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
108 200 951,5
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 272 912,3
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
3 816,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
468 051,2
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
275 532,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
22 453 746,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
31 771 191,2
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
7 118 557,9
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
6 401 054,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
717 503,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
37 321 155,0
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 364 094,9
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 676 734,1
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 296 638,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
26 983 688,0
05
Денсаулық сақтау
12 695 127,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 858 934,3
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
273 350,8
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
248 391,4
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
44 575,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
133 217,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

1 817 026,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
4 589 938,8
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
533 938,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 072 177,6
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов
"EL UMITI"
54 017,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
3 922 776,8
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
108 200 951,5
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 272 912,3
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребҰнка (детей)-сироту и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребҰнка-сироты (детей-сирот), и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
468 051,2
089
Организация профессионального обучения
275 532,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
22 453 746,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
31 771 191,2
285
Управление физической культуры и спорта области
7 118 557,9
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
6 401 054,0
007
Общеобразовательное обучение одарҰнных в спорте детей в специализированных организациях образования
717 503,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
37 321 155,0
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 364 094,9
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
5 676 734,1
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
3 296 638,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
26 983 688,0
05
Здравоохранение
12 695 127,3
253
Управление здравоохранения области
11 858 934,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
273 350,8
006
Услуги по охране материнства и детства
248 391,4
007
Пропаганда здорового образа жизни
44 575,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
133 217,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населҰнного пункта на лечение

3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
23 340,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
120 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 277 235,0
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
15 499,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
152 729,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 080 550,1
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
749 823,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
266 891,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
919,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
469 287,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
836 193,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
836 193,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 493 264,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 514 501,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
322 122,8
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 711 981,2
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
50 862,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 213,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 931 539,1
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
23 340,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
120 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 277 235,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
15 499,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
152 729,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 080 550,1
039
Оказание дополнительного объҰма медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг
Call-центрами и прочие расходы
749 823,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объҰма бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
266 891,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
919,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретҰнных на условиях финансового лизинга
469 287,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
836 193,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
836 193,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 493 264,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 514 501,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
322 122,8
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 711 981,2
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
50 862,0
007
Капитальные расходы государственного органа
14 213,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 931 539,1
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

408 001,2
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
304 585,3
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
814 504,6
010
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
103 623,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
33 269,7
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 013 609,9
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
214 059,6
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
109 099,0
003
Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
4 723 265,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 745 590,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
221 596,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 079 137,7
024
Cпорт объектілерін дамыту
1 079 137,7
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
119 724,4
010
Туристік қызметті реттеу
99 757,4
071
Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
7 500,0
072
Туристік қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілеріне сыйымдылығы жүргiзушiнiң орнын қоспағанда, сегiзден астам отыратын орны бар автомобиль көлік құралдарын сатып алу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу
6 469,0
074
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
5 998,0
759
Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы
2 418 683,2
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, архив ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 147 505,0
003
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
657 563,1
009
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
494 122,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19 493,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
100 000,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
6 450 085,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 450 085,4
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
5 680 142,4
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
769 943,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

408 001,2
003
Реализация мероприятий в сфере молодҰжной политики
304 585,3
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
814 504,6
010
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
103 623,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33 269,7
285
Управление физической культуры и спорта области
8 013 609,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
214 059,6
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
109 099,0
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
4 723 265,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 745 590,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
221 596,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 079 137,7
024
Развитие объектов спорта
1 079 137,7
289
Управление предпринимательства и туризма области
119 724,4
010
Регулирование туристской деятельности
99 757,4
071
Возмещение части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
7 500,0
072
Возмещение части затрат по приобретению автомобильных транспортных средств вместимостью более восьми мест для сидения, исключая место водителя, субъектам предпринимательства, осуществляющим туристскую деятельность
6 469,0
074
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
5 998,0
759
Управление цифровизации и архивов области
2 418 683,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, управления архивным делом
1 147 505,0
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
657 563,1
009
Капитальные расходы государственного органа
494 122,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 493,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
100 000,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
6 450 085,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 450 085,4
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
5 680 142,4
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населҰнных пунктов
769 943,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

54 769 492,2
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 227 588,4
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
168 120,4
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 138 419,8
006
Жануарлар дүниесін қорғау
82 508,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
1 312 981,6
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
47 952,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
477 606,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
122 372,7
035
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
122 372,7
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
328 340,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
328 340,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 515 640,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
318 139,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұнқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
7 095,6
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 185,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 872 798,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
76 000,0
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
45 094,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
4 207,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
27 012,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
47 575 550,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
769 780,5
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
617 484,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 950,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

54 769 492,2
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 227 588,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
168 120,4
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 138 419,8
006
Охрана животного мира
82 508,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
1 312 981,6
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
47 952,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
477 606,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
122 372,7
035
Развитие объектов лесного хозяйства
122 372,7
289
Управление предпринимательства и туризма области
328 340,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
328 340,0
719
Управление ветеринарии области
2 515 640,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
318 139,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
7 095,6
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 185,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 872 798,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
76 000,0
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
45 094,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
4 207,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
27 012,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
47 575 550,5
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
769 780,5
002
Субсидирование развития семеноводства
617 484,0
003
Капитальные расходы государственного органа
20 950,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

9 103 678,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 627 742,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
83 524,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 964 837,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 985 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 841 343,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
240 570,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 206 089,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
18 098 591,9
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
293 125,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 901,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 134 190,6
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
14 642 374,8
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
107 497,6
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 036,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 461,0
12
Көлiк және коммуникация
76 034 639,2
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
76 034 639,2
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 522,6
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
284 478,4
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 716 773,9
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
30 000,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру

9 103 678,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учҰт и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесҰнных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 627 742,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
83 524,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 964 837,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 985 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 841 343,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесҰнных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
240 570,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 206 089,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
18 098 591,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
293 125,5
003
Капитальные расходы государственного органа
28 901,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 134 190,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
14 642 374,8
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
107 497,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
90 036,6
003
Капитальные расходы государственного органа
17 461,0
12
Транспорт и коммуникации
76 034 639,2
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
76 034 639,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
123 522,6
002
Развитие транспортной инфраструктуры
284 478,4
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 716 773,9
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
30 000,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

12 874 920,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
44 095 395,1
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
16 909 548,3
13
Басқалар
10 707 757,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
390 000,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
390 000,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 278 835,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 278 835,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
309 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
309 000,0
261
Облыстың білім басқармасы
3 258 694,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
3 258 694,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
564 567,2
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
415 895,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
148 672,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 595 167,7
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
772 806,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
65 447,7
094
Қала шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 756 914,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
2 311 494,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
150 000,0
006
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 846 161,0
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
276 333,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру

12 874 920,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
44 095 395,1
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
16 909 548,3
13
Прочие
10 707 757,9
253
Управление здравоохранения области
390 000,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
390 000,0
257
Управление финансов области
1 278 835,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 278 835,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
309 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнҰрства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнҰрства и концессионных проектов
309 000,0
261
Управление образования области
3 258 694,0
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 258 694,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
564 567,2
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
415 895,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнҰрства
148 672,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 595 167,7
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
772 806,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
65 447,7
094
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 756 914,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
2 311 494,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
150 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 846 161,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
276 333,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы

1 773,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 220 846,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
14 830,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
574 614,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
631 402,0
261
Облыстың білім басқармасы
227 665 145,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
774 371,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
3 391 940,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
188 649,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
906 665,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 431 001,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
1 202 731,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
925 556,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
20 961 451,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 987 154,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
427 456,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 028 953,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
482 345,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
548 032,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
89 662,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
12 420 776,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
114 378 399,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 041 419,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 816,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға

1 773,0
253
Управление здравоохранения области
1 220 846,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
14 830,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
574 614,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
631 402,0
261
Управление образования области
227 665 145,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
774 371,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
3 391 940,0
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
188 649,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
906 665,0
006
Общеобразовательное обучение одарҰнных детей в специализированных организациях образования
2 431 001,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
1 202 731,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
925 556,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
20 961 451,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 987 154,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
427 456,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 028 953,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
482 345,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
548 032,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов
"EL UMITI"
89 662,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
12 420 776,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
114 378 399,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 041 419,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребҰнка (детей)-сироту и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребҰнка-сироты (детей-сирот), и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей

815 469,0
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға
240 570,0
Облыстың ветеринария басқармасы
237 905,0
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
237 905,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
18 115 046,0
Астана қаласына іргелес елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге
18 115 046,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 524 800,0
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 524 800,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
80 075 385,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
35 547 222,0
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға
3 500 000,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 554 617,0
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасының шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін дамыту
26 983 688,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 008 917,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
500 000,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
31 086 199,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 401 975,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
12 637 885,0
Жылу-энергетика жүйесін дамытуға
2 153 275,0
Газкөлік жүйесін дамытуға
6 625 473,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
617 945,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
4 632 797,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 016 849,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 394 012,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
940 000,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
10 001 839,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
2 130 660,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
321 513,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
47 952,0
Жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға
47 952,0
Бюджеттік несиелер

815 469,0
На субсидирование возмещения расходов, понесҰнных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
240 570,0
Управление ветеринарии области
237 905,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
237 905,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
18 115 046,0
На ремонт транспортной инфраструктуры населҰнных пунктов, прилегающих к городу Астана
18 115 046,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 524 800,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоҰв населения
2 524 800,0
Целевые трансферты на развитие
80 075 385,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
35 547 222,0
На строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
3 500 000,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 554 617,0
Развитие объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
26 983 688,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 008 917,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
500 000,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
31 086 199,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 401 975,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населҰнных пунктах
12 637 885,0
На развитие теплоэнергетической системы
2 153 275,0
На развитие газотранспортной системы
6 625 473,0
На развитие малых и моногородов
617 945,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4 632 797,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 016 849,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 394 012,0
На развитие транспортной инфраструктуры
940 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
10 001 839,0
На развитие малых и моногородов
2 130 660,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
321 513,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
47 952,0
На увеличение водности поверхностных водных ресурсов
47 952,0
Бюджетные кредиты

18 064 125,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 009 125,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 009 125,0
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
16 200 000,0
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
1 200 000,0
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
15 000 000,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
855 000,0
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
855 000,0
Ақмола облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 27 маусымдағы
№ 8С-3-3 шешіміне
5-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-23-2 шешіміне
5-қосымша
2023 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы

18 064 125,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 009 125,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 009 125,0
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
16 200 000,0
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
1 200 000,0
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
15 000 000,0
Управление координации занятости и социальных программ области
855 000,0
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодҰжи
855 000,0
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 27 июня
2023 года № 8С-3-3
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 13 декабря
2022 года № 7С-23-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2023 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего

72 019 930,3
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
48 366 855,0
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
128 564,0
Мемлекеттік органдардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға
128 564,0
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
360 000,0
Целиноград ауданының мемлекеттік органдарын ұстауға
300 000,0
Целиноград ауданында көтерме жәрдемақылар беруге
60 000,0
Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы
100 000,0
Аршалы ауданын материалдық-техникалық жарақтандыруға
100 000,0
Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
1 668 552,1
Үй-жайларды, ғимараттарды құрылыстарды сатып алуға
1 668 552,1
Облыстың жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
3 687 972,1
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
538 425,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 227 447,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
63 309,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
659 651,1
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға
67 973,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
855 439,9
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
186 794,3
Қандастар үшін көшуге арналған субсидияларға
15 972,8
"Инватакси" қызметтерін көрсету үшін автомобиль көлігін лизингке сатып алуға
56 930,0
Көкшетау қаласындағы сыйымдылығы аз үй үшін жартылай стационар жағдайында халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
16 030,0
Облыстың мәдениет басқармасы
3 047 455,3
Мәдениет объектілерін жөндеуге
1 371 674,4
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
838 299,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
473 329,6
Мәдениет объектілерін ұстауға
364 152,3
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
221 596,0
Спорт объектілерін жөндеуге
110 000,0
Спорт ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
29 552,0
Біржан сал ауданы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Жеңіс" спорттық-сауықтыру кешені мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнын ұстауға
82 044,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
12 562 975,8
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
8 737 459,4
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
438 505,0
Тұрғын үй сатып алуға
393 042,3
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
1 708 567,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға

72 019 930,3
в том числе:
Целевые текущие трансферты
48 366 855,0
в том числе:
Аппарат акима области
128 564,0
На укрепление материально-технической базы государственных органов
128 564,0
Управление экономики и бюджетного планирования
360 000,0
На содержание государственных органов Целиноградского района
300 000,0
На предоставление подъҰмных пособий в Целиноградском районе
60 000,0
Управление цифровизации и архивов области
100 000,0
На материально-техническое оснащение Аршалынского района
100 000,0
Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
1 668 552,1
На приобретение помещений, зданий, сооружений
1 668 552,1
Управление координации занятости и социальных программ области
3 687 972,1
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
538 425,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 227 447,0
На обеспечение льготного проезда
63 309,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
659 651,1
На создание центров по поддержке семей
67 973,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
855 439,9
На социальную помощь отдельным категориям граждан
186 794,3
На субсидии на переезд для кандасов
15 972,8
На приобретение в лизинг автомобильного транспорта для оказания услуг "Инватакси"
56 930,0
На оказание специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях полустационара для дома малой вместимости в городе Кокшетау
16 030,0
Управление культуры области
3 047 455,3
На ремонт объектов культуры
1 371 674,4
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
838 299,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
473 329,6
На содержание объектов культуры
364 152,3
Управление физической культуры и спорта области
221 596,0
На ремонт объектов спорта
110 000,0
На материально-техническое оснащение организаций спорта
29 552,0
На содержание государственного коммунального казҰнного предприятия "Спортивно-оздоровительный комплекс "Жеңіс" отдела физической культуры и спорта района Биржан сал
82 044,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
12 562 975,8
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
8 737 459,4
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
438 505,0
На приобретение жилья
393 042,3
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
1 708 567,0
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства

1 285 402,1
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
25 980 349,1
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
23 049 870,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 930 479,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
609 390,6
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
609 390,6
Нысаналы даму трансферттерi
23 653 075,3
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 078 840,8
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
5 191 300,4
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 814 784,8
Спорт объектілерін дамытуға
1 770 000,0
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға
86 754,6
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
690 223,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
525 778,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 058 698,2
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1 810 076,5
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
3 030 720,9
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
1 411 969,4
Көкшетау қаласын абаттандыру мен дамытуға
42 351,9
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
1 289 785,8
Газ-көлік жүйесін дамытуға
583 796,4
Шағын және моноқалаларды дамытуға
249 506,2
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 014 491,1
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
626 000,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 515 536,3
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
2 771 580,3
Шағын және моноқалаларды дамытуға
291 606,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
452 350,0

1 285 402,1
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
25 980 349,1
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
23 049 870,1
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
2 930 479,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
609 390,6
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
609 390,6
Целевые трансферты на развитие
23 653 075,3
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 078 840,8
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
5 191 300,4
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 814 784,8
На развитие объектов спорта
1 770 000,0
На развитие объектов государственных органов и обороны
86 754,6
На развитие объектов культуры и отдыха
690 223,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
525 778,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 058 698,2
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
1 810 076,5
На развитие систем водоснабжения в сельских населҰнных пунктах
3 030 720,9
На развитие теплоэнергетической системы
1 411 969,4
На развитие и благоустройство города Кокшетау
42 351,9
На развитие коммунального хозяйства
1 289 785,8
На развитие газотранспортной системы
583 796,4
На развитие малых и моногородов
249 506,2
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 014 491,1
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
626 000,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 515 536,3
На развитие транспортной инфраструктуры
2 771 580,3
На развитие малых и моногородов
291 606,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
452 350,0