Қалалық мәслихаттың 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 123/25-7 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 9/2-8 шешімі
Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 123/25-7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176784 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2023–2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 888 498,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 220 941,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 400,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 636 657,0 мың теңге;
2) шығындар – 8 241 231,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 15 000,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 15 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 367 733,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение городского маслихата от 23 декабря 2022 года № 123/25-7 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 24 апреля 2023 года № 9/2-8
Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 123/25-7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 176784) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить городской бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 888 498,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 1 220 941,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 636 657,0 тысяч тенге;
2) затраты – 8 241 231,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -367 733,0 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 367 733,0 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қосшы қаласы мәслихатының төрағасы Ә.Қуатбеков
Қалалық мәслихатының
2023 жылғы 24 сәуірдегі
№ 9/2-8 шешіміне
қосымша
Қосшы қаласы мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 367 733,0 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата города Косшы А.Куатбеков
Приложение к решению
городского маслихата
от 24 апреля 2023 года
№ 9/2-8
Приложение 1 к решению
маслихата города Косшы
от 23 декабря 2022 года

29 465,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 465,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 399 856,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 856,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 350 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
39 134,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 134,0
02
Қорғаныс
35 323,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 323,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 323,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
304 815,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
304 815,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
304 815,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
340 005,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
340 005,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44 967,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
101 155,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27 379,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
368,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 322,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
45 542,4
027
Халықты әлеуметтік қоргау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
22 722,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 591,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
34 895,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

29 465,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
29 465,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 399 856,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49 856,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 350 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2,0
040
Развитие объектов государственных органов
2,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
39 134,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
39 134,0
02
Оборона
35 323,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 323,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 323,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
304 815,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
304 815,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
304 815,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
340 005,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
340 005,4
005
Государственная адресная социальная помощь
44 967,0
002
Программа занятости
101 155,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27 379,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
368,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 322,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45 542,4
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
22 722,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 591,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
34 895,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях