Ақкөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № С 32-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 1 желтоқсандағы № С 11-2 шешімі
Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақкөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № С 32-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақкөл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 681 222,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 142 919,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 49 501,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 488 704,9 мың теңге;
2) шығындар – 692 222,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -11 000,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 11 000,2 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Урюпин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 371,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 55 322,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 3 453,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49 596,3 мың теңге;
2) шығындар – 109 546,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1 174,7 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 174,7 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023-2025 жылдарға арналған Кеңес ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72 582,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 883,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 146,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 66 552,7 мың теңге;
2) шығындар – 73 218,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -636,2 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № С 32-1 "О бюджетах города районного значения, села, сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 1 декабря 2023 года № С 11-2
Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата "О бюджетах города районного значения, села, сельских округов на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № С 32-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Акколь на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 681 222,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 142 919,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96,2 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 49 501,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 488 704,9 тысяч тенге;
2) затраты – 692 222,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 000,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 000,2 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Урюпинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 371,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 55 322,2 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 3 453,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 596,3 тысяч тенге;
2) затраты – 109 546,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 174,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 174,7 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Кенесского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 582,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 883,0 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 146,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 552,7 тысяч тенге;
2) затраты – 73 218,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -636,2 тысяч тенге;

6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 636,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023-2025 жылдарға арналған Наумов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 774,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 360,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 40 414,4 мың теңге;
2) шығындар – 45 094,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -320,0 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 320,0 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023-2025 жылдарға арналған Қарасай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 671,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 725,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 157,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36 789,2 мың теңге;
2) шығындар – 44 582,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -911,0 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 911,0 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2023-2025 жылдарға арналған Еңбек ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77 704,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 771,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 160,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 72 772,4 мың теңге;
2) шығындар – 77 758,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -53,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 53,9 мың теңге.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2023-2025 жылдарға арналған Жалғызқарағай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 595,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 448,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 745,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 400,4 мың теңге;
2) шығындар – 48 595,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 636,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Наумовского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 774,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 360,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 414,4 тысяч тенге;
2) затраты – 45 094,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -320,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 320,0 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Карасайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 671,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 725,0 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 2 157,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 789,2 тысяч тенге;
2) затраты – 44 582,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -911,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 911,0 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Енбекского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 704,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 771,8 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 160,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 72 772,4 тысяч тенге;
2) затраты – 77 758,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53,9 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Жалгызкарагайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 595,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 448,9 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 745,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 400,4 тысяч тенге;
2) затраты – 48 595,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;

6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 568,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 29-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақкөл аудандық мәслихатының төрағасы Д.Салыбекова
Ақкөл аудандық мәслихатының
2023 жылғы 1 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 568,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 29 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Аккольского районного маслихата Д.Салыбекова
Приложение 1 к решению
Аккольского районного маслихата
от 1 декабря 2023 года