Аршалы ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 шілдедегі № 4/3 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік баскару және өзін-өзі баскару туралы", "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Аршалы ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Балташев
Аршалы аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 18 шілдедегі
№ 4/3 шешімімен
бекітілген
Аршалы ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Аршалы ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі осы Жоспар (бұдан әрі-Жоспар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар құрамында:
1) осы жоспарға 1-қосымшаға сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бойынша Аршалы ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) 2-қосымшаға сәйкес жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) 3-қосымшаға сәйкес жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта;
4) 4-15-қосымшаларына сәйкес су тұтыну нормасына сәйкес жасалған жайылым пайдаланушылардың су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, копаньяларға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) 16-қосымшаға сәйкес жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемалары;
6) 17-қосымшаға сәйкес жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) 18-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және жылжытудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Аршалынскому району на 2023-2024 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 18 июля 2023 года № 4/3
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Аршалынскому району на 2023-2024 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата А.Балташев
Утвержден решением
Аршалынского районного
маслихата
от 18 июля 2023 года
№ 4/3
План по управлению пастбищами и их использованию по Аршалынскому району на 2023-2024 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Аршалынскому району на 2023-2024 годы (далее-План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах".
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложениям 4-15;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 16;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе, согласно приложению 17;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 18;

8) 19-қосымшаға сәйкес тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылым-дарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды құрайды.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеудің жай-күйі туралы ақпаратты, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы, ауыл шаруашылық жануарларының саны туралы деректерді олардың иелері - жайылым пайдаланушылар, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып нысандар, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жынысы мен жас топтары бойынша құрылған табындар, отарлар, отарлар саны туралы мәліметтер; ауылшаруашылық жануарларының алыс жайылымдарда жайылымға шығуы туралы, ауылшаруашылық жануарларын мәдени және құрғақ жайылымдарда жаю ерекшеліктері туралы мәліметтер, малды айдау сервитуттары туралы мәліметтер және мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынатын өзге де мәліметтерді есепке ала отырып қабылданды.
Аршалы ауданының жалпы ауданы 584 786 гектар құрайды, оның ішінде егістік – 230 432 гектар, қордағы және арнайы жер қорындағы жерлер – 11 544 гектар, шоғыр – 1 367 гектар, шабындықтар – 4 169 гектар, жайылымдық жерлер – 285 610 гектар, ауылдық елді мекендердің жерлері – 58 815 гектар, басқа жерлер – 63 208 гектар.
Жер санаттары бойынша:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 521 610 гектар ауыл шаруашылығы алқаптары, оның ішінде егістік 230 432 гектар, тыңайған жерлер-1 367 гектар, шабындық-4 169 гектар, жайылым-285 610 гектар;
Басқа жерлер (өнеркәсіп жерлері, ерекше қорғалатын, орман және су қоры, сондай - ақ қалалардың жерлері) – 63 208 гектар.
Аршалы ауданы құрғақ дала аймағында орналасқан. Табиғи жағдайларға сәйкес аумақтың топырақ жамылғысы қара қоңыр топырақтармен ұсынылған. Климаты континенттік. 3има суық, ұзақ; қаңтардың орташа температурасы -17 C; жазы орташа ыстық, шілденің орташа температурасы 20 C. Жауын-шашынның орташа жылдық мөлшері 300-350 милиметр аудан аумағы арқылы Қызылмола, Өлеңті салалары бар Есіл өзені ағып өтеді. Көптеген көлдер бар, ең ірілері: үлкен және кіші Сары оба, Балықтыкөл, Танакөл, Байдалы, Шалқар, Қызылкөл және басқалары. Өсімдіктерден: дала селеу, шаш селеу, бетеге, сұлыбас, жусан және басқа да өсімдіктер басым.
2023 жылдың 30 сәуірдегі Аршалы ауданында ірі қара малдың жалпы саны 18 708 бас, оның ішінде аналық мал басы 7 053 бас, ұсақ қара мал 29 903 бас, жылқы 9 115 бас.
Аршалы ауданы бойынша қажеттілік:
ІҚМ үшін-1 басқа- 8,0 гектар;
ұсақ мал үшін-1 басқа -6,0 гектар;
жылқылар үшін-1 басқа -10,0 гектар.
Суару пункттері жануарлардың жайылған мал басының түрлері мен топтарын, оларды пайдалану маусымдылығын, жер бедерін ескере отырып орналастырылады. Су көздерін орналастыру кезінде суатқа ыңғайлы тәсілдерді ескеру және санитарлық-алдын алу ережелерін сақтау қажет. Осы мақсатта су көздерін сазданатын және ластанған учаскелерде орналастыруға жол берілмейді. Жануарларға су еркін қол жетімді болғаны абзал. Жайылымдық сумен жабдықтаудың ең жақсы көздері өзендер, көлдер және ағынды суы бар тоғандар болып табылады.
Малдың түрлері мен жылдың маусымдары бойынша судағы қырғыштықты есептеу жануарлардың белгілі бір тұқымдары үшін белгіленген су тұтыну нормалары бойынша жүргізіледі. "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары-Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі №173 бұйрығымен бекітілген):

8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, согласно приложению 19.
План принят с учҰтом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев, пастбище пользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
Общая площадь территории Аршалынского района 584 786 гектар, в том числе пашни – 230 432 гектар, земли запаса и специального земельного фонда – 11 544 гектар, залежи – 1 367 гектар, сенокосы – 4 169 гектар, пастбищные земли – 285 610 гектар, земли сельских населҰнных пунктов – 58 815 гектар, прочие земли – 63 208 гектар.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 521 610 гектар сельскохозяйственных угодий, в том числе пашни 230 432 гектар, залежи – 1 367 гектар, сенокосы – 4 169 гектар, пастбищ – 285 610 гектар;
прочие земли (земли промышленности, особо охраняемые, лесной и водный фонд, также земли городов)- 63 208 гектар.
Аршалынский район находится в пределах сухостепной зоны. По природным условиям почвенный покров территории представлен тҰмно-каштановыми почвами. Климат континентальный. 3има холодная, продолжительная; средняя температура января - 17 C; лето умеренно-жаркое, средняя температура июля 20 C. Среднегодовое количество атмосферных осадков 300 - 350 мм. По территории района протекает река Ишим с притоками Кызылмола, Оленты. Множество озҰр, самые крупные: Улькен и Киши Сарыоба, Балыктыколь, Танаколь, Байдалы, Шалкар, Кызылколь и другие. Из растительности преобладает: степной ковыль, ковыль-волосатик, типчак, овсец, полынь и другие растения и др.
На 30 апреля 2023 года в Аршалынском районе насчитывается общее поголовье крупного рогатого скота 18 708 голов, из них маточное поголовье
7 053 голов, мелкого рогатого скота 29 903 голов, лошадей 9 115 голов.
Потребность по Аршалынскому району:
для КРС - 8,0 гектар на 1 голову;
для МРС – 6,0 гектар на 1 голову;
для лошадей – 10,0 гектар на 1 голову.
Водопойные пункты размещаются с учетом видов и групп выпасного поголовья животных, сезонности их использования, рельефа местности. При размещении водных источников необходимо учитывать удобные подходы к водопою и соблюдать санитарно-профилактические правила. В этих целях нельза допускать размещение водных источников на затапливаемых и загрязненных участках. Лучше всего, если животные имеют свободный доступ к воде. Лучшими источниками пастбищного водоснабжения являются реки, озера и пруды с проточной водой.
РасчҰт постребности в воде по видам скота и сезонам года производится по нормам водопотребления, установленным для определенной породы животных. Средносуточная норма потребления воды по видам сельскохозяйственных животных, согласно утвержденного Приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090):

- ІҚМ мен жылқы үшін-45-60 литр
- 1-2 жастағы төлдер үшін-25-35 литр
- 1 жастан кіші төлдер үшін-10-15 литр
- қой мен ешкі үшін-3-5 литр
- қозылар үшін-1-2 литр.
Жайылымнан сиырлар үшін суатқа дейінгі жол берілетін қашықтық – 1,5 километр, бұзаулар үшін – 1 километр, ІҚМ төлдері үшін -2,5 километр, қой мен ешкі үшін-3 километр, жылқы -4,6 километр.
Аршалы ауданының жайылымдық жерлері толығымен сумен қамтамасыз етілген. Бұлақтар, өзендер, тоғандар және т. б. бар.
Аршалы ауданы бойынша 2023-2024
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына 1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Аршалы ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Аршалы кентінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1
1 375,0 га
0 га
ІҚМ-489 мал бас
ұсақ мал -1529 мал бас
жылқылар-152 мал бас
ІҚМ -0 мал бас
ұсақ мал -0 мал бас
жылқылар -0 мал бас
Аршалы кентінің мал айдауға арналған сервитуттары туралы мәліметтер Аршалы ауданы
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Аршалы кентінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
Жоқ
2 қосымша басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша
2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1

для КРС и лошадей – 45-60 литров;
для молодняка в возрасте 1-2 лет – 25-35 литров;
для молодняка младше 1 года – 10-15 литров;
для овец и коз -3-5 литров;
для ягнят – 1-2 литра.
Допустимое расстояние от пастбища до водопоя для коров - 1,5 километра, для телят 1 километр, для молодняка КРС -2,5 километра, для овец и коз - 3 километра, для лошадей до 4,6 километра.
Пастбищные земли Аршалынского района полностью обеспечены водой. Имеются родники, реки, пруды и другие.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей поселка Аршалы Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
1 375,0 га
0 га
КРС-489 голов
МРС-1529 голов
лошади-152 голов
КРС-0 голов
МРС-0 голов
лошади-0 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота поселка Аршалы Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории поселка Аршалы Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
Не имеется
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Акбулакского сельского округа Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Акбулакского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Елді мекеннің мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории сельского округа Жибек жолы Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей сельского округа Жибек жолы Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Анар ауылдық ауданының аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Анар ауылдық ауданының меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1
8050 га
2489,7 га
ІҚМ-432 мал басы
Ұсақ мал-682 мал басы
Жылқылар-195 мал басы
ІҚМ-349 мал басы
Ұсақ мал-135 мал басы
Жылқылар-79 мал басы
Аршалы ауданы Анар ауылдық ауданының мал айдауға арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Анар ауылдық ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
"Renaissance company" ЖШС
2
"Старт 2017" ЖШС
3
"Колос" ЖС
4
"Колос-2" ЖС
5 қосымша басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша
2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Бірсуат ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Бірсуат ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Анарского сельского района Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Анарского сельского района Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
8050 га
2489,7 га
КРС-432 голов
МРС-682 голов
лошади-195 голов
КРС-349 голов
МРС-135 голов
лошади-79 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота Анарского сельского района Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Анарского сельского района Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Renaissance company"
2
ТОО "Старт 2017"
3
ПТ "Колос"
4
ПТ "Колос-2"
Приложение 5
|к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Берсуатского сельского округа Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Берсуатского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

37659,5 га
26146,7 га
ІҚМ-598 мал басы
Ұсақ малдар-1259 мал басы
Жылқылар-207 мал басы
ІҚМ-356 мал басы
Ұсақ малдар -3807 мал басы
Жылқылар -861 мал басы
Аршалы ауданы Бірсуат ауылдық округінің мал айдауға арналған сервитуттары туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Бірсуат ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
"Arlen LTD" ЖШС
2
"Жана Береке" ЖШС
3
"Bersyat Agro Pro" ЖШС
4
"ТНС-Агро" ЖШС
5
"Кобыланды" ШҚ
6
"Кулатаев О.Г." ШҚ
7
"Оспанов Р.С." ШҚ
8
"Арай" ШҚ
9
Кусельбаев Берик Жадыгерович ( округке берілген )
10
Герцог Вера Александровна( округке берілген )
11
"ТНС-Агро" ЖШС ( округке берілген )
6-қосымша басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша
2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) құқық белгілейтін құжаттар негізінде
Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен мал басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1

37659,5 га
26146,7 га
КРС-598 голов
МРС-1259 головы
лошади-207 головы
КРС-356 головы
МРС-3807 голов
лошади-861 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота Берсуатского сельского округа Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Берсуатского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Arlen LTD"
2
ТОО "Жана Береке"
3
ТОО "Bersyat Agro Pro"
4
ТОО "ТНС-Агро"
5
КХ "Кобыланды"
6
КХ "Кулатаев О.Г."
7
КХ "Оспанов Р.С."
8
КХ "Арай"
9
Кусельбаев Берик Жадыгерович (предоставлен в округ)
10
Герцог Вера Александровна(предоставлен в округ)
11
ТОО "ТНС-Агро" (предоставлен в округ)
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории сельского округа Елтоқ Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей сельского округа Елтоқ Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Арнасай ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Арнасай ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1
3534 га
3265,1 га
ІҚМ-152 мал басы
Ұсақ малдар-424 мал басы
Жылқылар-153 мал басы
ІҚМ-288 мал басы
Ұсақ малдар -317 мал басы
Жылқылар -181 мал басы
Аршалы ауданы Арнасай ауылдық округінің мал айдауға арналған сервитуттары туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Арнасай ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
"ПК Агро Мир" ЖШС
2
"Аршалы - агро өнімдері" ЖШС
3
Байсеитов Амангельды Мухамедгалиевич (округке берілген)
8 қосымша басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша
2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Ижев ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Ижевск ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен мал басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1
10 351 га
7281,0 га
ІҚМ-179 мал басы
Ұсақ малдар-334 мал басы
Жылқылар-82 мал басы
ІҚМ-1127 мал басы
Ұсақ малдар-0 мал басы
Жылқылар-705 мал басы
Аршалы ауданы Ижевск ауылдық округінің мал айдауға арналған сервитуттары туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Ижевск ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
"Адал-Ниет" ЖШС
2
"Ижевский" ӨК
9 қосымша басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Арнасайского сельского округа Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Арнасайского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
3534 га
3265,1 га
КРС-152 голов
МРС-424 голов
лошади-153 головы
КРС-288 головы
МРС-317 голов
лошади-181 головы
Сведения о сервитутах для прогона скота Арнасайского сельского округа Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Арнасайского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "ПК Агро Мир"
2
ТОО "Аршалы - агро өнімдері"
3
Байсеитов Амангельды Мухамедгалиевич (предоставлен в округ)
Приложение 8
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Ижевского сельского округа Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Ижевского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
10 351 га
7281,0 га
КРС-179 голов
МРС-334 голов
лошади-82 головы
КРС-1127 головы
МРС-0 голов
лошади-705 головы
Сведения о сервитутах для прогона скота Ижевского сельского округа Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Ижевского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Адал-Ниет"
2
ПК "Ижевский"
Приложение 9
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району

2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Константинов ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Константинов ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Константиновского сельского округа Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Константиновского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

33771,7 га
46696,7 га
ІҚМ-1509 мал басы
Ұсақ малдар-1229 мал басы
Жылқылар-274 мал басы
ІҚМ-602 мал басы
Ұсақ малдар-1860 мал басы
Жылқылар-492 мал басы
Аршалы ауданы Константинов ауылдық округінің мал айдауға арналған сервитуттары туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Константинов ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
ТОО "белоярка -2019" ЖШС
2
"Енбек-1" ЖШС (шағын бөлігі округке берілген)
3
"tabys 2018" ЖШС
4
"Колос- В.Р." ЖШС
5
"Плем хозяйство Аршалы" ЖШС
6
Шедербеков Кайрат Айтмагамбетович
7
Шидербекова Рысбала Далелхановна
8
Шедербеков Мейрам Айтмагамбетович
9
"Семья Кунц" ШҚ
10
Лебедев Александр Александр
11
Гаургашвили Зелимхан Азиевич (округке берілген)
12
Сетербаева Саулехан Кусаиновна (округке берілген)
Қосымша 10 басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша
2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Михайлов ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Михайлов ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1
35796 га
17575,7 га
ІҚМ-1310 мал басы
Ұсақ малдар-1402 мал басы
Жылқылар-458 мал басы
ІҚМ-718 мал басы
Ұсақ малдар-327 мал басы
Жылқылар-102 мал басы
Аршалы ауданы Михайловка ауылдық округінің мал айдауға арналған сервитуттары туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Михайловка ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
"Плем хозяйство Аршалы" ЖШС (округке 1068 га берілді)
2
"Михайловка" ЖШС
3
"Ольгинское" ЖШС
4
"Николаевское" ЖШС
5
"Инженер Строй Класс" ЖШС (округке 1046 га берілді)
6
"УАК" ЖШС
Қосымша 11 басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша

33771,7 га
46696,7 га
КРС-1509 головы
МРС-1229 голов
лошади-274 головы
КРС-602 головы
МРС-1860 голов
лошади-492 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота Константиновского сельского округа Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Константиновского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "белоярка -2019
2
ТОО "Енбек-1" (маленькую часть предоставлен в округ)
3
ТОО "tabys 2018"
4
ТОО "Колос- В.Р."
5
ТОО "Плем хозяйство Аршалы"
6
Шедербеков Кайрат Айтмагамбетович
7
Шидербекова Рысбала Далелхановна
8
Шедербеков Мейрам Айтмагамбетович
9
КХ "Семья Кунц"
10
Лебедев Александр Александр
11
Гаургашвили Зелимхан Азиевич (предоставлен в округ)
12
Сетербаева Саулехан Кусаиновна (предоставлен в округ)
Приложение 10
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Михайловского сельского округа Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Михайловского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
35796 га
17575,7 га
КРС-1310 голов
МРС-1402 головы
лошади-458 головы
КРС-718 голов
МРС-327 голов
лошади-102 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота Михайловского сельского округа Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Михайловского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Плем хозяйство Аршалы" (предоставлен в округ 1068 га)
2
ТОО "Михайловка"
3
ТОО "Ольгинское"
4
ТОО "Николаевское"
5
ТОО "Инженер Строй Класс" (предоставлен в округ 1046 га)
6
ТОО "УАК"
Приложение 11
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району

2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Бұлақсай ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Бұлақсай ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен мал басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1
26338 га

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Булаксайского сельского округа Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Булаксайского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
26338 га

27792,5 га
ІҚМ-1066 мал басы
Ұсақ малдар-2335 мал басы
Жылқылар-482 мал басы
ІҚМ-611 мал басы
Ұсақ малдар-224 мал басы
Жылқылар-186 мал басы
Аршалы ауданы Бұлақсай ауылдық округінің мал айдауға арналған сервитуттары туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Бұлақсай ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
"СХ ГРУПП ЛТД" ЖШС
2
"Булаксай" ЖШС
3
"Қаппаз-мырқы" ЖШС
4
"Аргымак" ЖК
5
Кабдрахманова Умитжан
6
Тарасов Леонид Александрович
7
Агубаев Жанат Олжабаевич
8
Агубаев Марат Вохитович
9
Агубаева Нагима Ескеровна
10
Кусаинова Жаннур Жолдыбаевна
11
Агубаев Амангельды Кабдешович
12
Агубаев Даулен Кабдешович
Қосымша 12 басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша

27792,5 га
КРС-1066 голов
МРС-2335 голов
лошади-482 голов
КРС-611 голов
МРС-224 голов
лошади-186 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота Булаксайского сельского округа Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Булаксайского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "СХ ГРУПП ЛТД"
2
ТОО "Булаксай"
3
ТОО "Қаппаз-мырқы"
4
ИП "Аргымак"
5
Кабдрахманова Умитжан
6
Тарасов Леонид Александрович
7
Агубаев Жанат Олжабаевич
8
Агубаев Марат Вохитович
9
Агубаева Нагима Ескеровна
10
Кусаинова Жаннур Жолдыбаевна
11
Агубаев Амангельды Кабдешович
12
Агубаев Даулен Кабдешович
Приложение 12
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району

2023-2024 жылдарға арналған
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде ауданның Аршалы ауданы Түрген ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Түрген ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1
16472 га

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории сельского округа Турген Аршалынского района района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей сельского округа Турген Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
16472 га

21767,7 га
ІҚМ-858 мал басы
Ұсақ малдар-991 мал басы
Жылқылар-127 мал басы
ІҚМ-647 мал басы
Ұсақ малдар-218 мал басы
Жылқылар-237 мал басы
Аршалы ауданы Түрген ауылдық округінің мал айдауға арналған сервитуттары туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Түрген ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
"Агрофирма Поиск" ЖШС
2
"Акнур -2023" ЖШС
3
"Сункар" ЖС
4
"Родник" ШҚ
5
"ДАС" ШҚ
6
"КАПАС КАНИПА" ШҚ
7
"Смаилов" ШҚ
8
"Серик" ШҚ
9
"Норд-Диалог" ЖШС (округке берілген)
10
Койчибаев Нурлан Аманбекович (округке берілген)
Қосымша 13 басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша
2023-2024 жылдарға арналған
Аршалы ауданы Сараба ауылдық округінің аумағында жайылымдардың жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде құқық белгілейтін құжаттар негізінде орналасу схемасы (картасы)
Аршалы ауданы Сараба ауылдық округінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының жер учаскелері мен жануарлар басының мәліметтері
Таблица № 1
Елді мекеннің жайылымдары
Жер пайдаланушылардың жайылымдары
Елді мекеннің мал басы
Жер пайдаланушылардың саны
1
27484 га
20527,3 га
ІҚМ-919 мал басы
Ұсақ малдар-1674 мал басы
Жылқылар-555 мал басы
ІҚМ-595 мал басы
Ұсақ малдар-438 мал басы
Жылқылар-34 мал басы
Аршалы ауданы Сараба селолық округі үшін сервитуттар туралы мәліметтер
Мал айдау үшін Сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің аумағына әсер етпей, елді мекен шекараларында және ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Аршалы ауданы Сараба ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының тізімі
Таблица № 2
Жер учаскелерін жер пайдаланушылардың атауы
1
"Достык Нан-2017" ЖШС
2
"Дарья-2017" ЖШС
3
"Алмажай" ЖШС (округке 500 га берілді)
4
"Жануя 2019" ЖШС
5
"Сары-оба Астык" ЖШС
6
Шедербекова Гульнара Айтмагамбетовна
7
Кабдрахманова Умитжан
8
"Амекс" ЖШС (округке берілген)
Қосымша 14 басқару жоспарына
жайылымдар және оларды
пайдалану
Аршалы ауданы бойынша
2023-2024 жылдарға арналған
Жайылым айналымының қолайлы схемалары
Жылдар
Қаша 1
Қаша 2
Қаша 3
Қаша 4
2023
көктемгі-жазғыкезең 1
жазғы кезең 2
күзгі кезең 3
демалыс қашасы

21767,7 га
КРС-858 голов
МРС-991 голов
лошади-127 голов
КРС-647 голов
МРС-218 голов
лошади-237 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота сельского округа Турген Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории сельского округа Турген Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Агрофирма Поиск"
2
ТОО "Акнур -2023"
3
ПТ "Сункар"
4
КХ "Родник"
5
КХ "ДАС"
6
КХ "КАПАС КАНИПА"
7
КХ "Смаилов"
8
КХ "Серик"
9
ТОО "Норд-Диалог" (предоставлен в округ)
10
Койчибаев Нурлан Аманбекович (предоставлен в округ)
Приложение 13
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Сарабинского сельского округа Аршалынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Сарабинского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
27484 га
20527,3 га
КРС-919 головы
МРС-1674 голов
лошади-555 голов
КРС-595 голов
МРС-438 головы
лошади-34 голов
Сведения о сервитутах для прогона Сарабинского сельского округа Аршалынского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Сарабинского сельского округа Аршалынского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Достык Нан-2017"
2
ТОО "Дарья-2017"
3
ТОО "Алмажай" (предоставлен в округ 500 га)
4
ТОО "Жануя 2019"
5
ТОО "Сары-оба Астык"
6
Шедербекова Гульнара Айтмагамбетовна
7
Кабдрахманова Умитжан
8
ТОО "Амекс" (предоставлен в округ)
Приложение 14
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2023
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Отдыхающий загон 4

2024
демалыс қашасы
көктемгі-жазғыкезең 1
жазғыкезең 2
күзгікезең 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – қаламдарды бір жылда пайдалану кезектілігі.
Аршалы ауданы бойынша 2023-2024
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына 15 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Кент және ауылдық округтер атаулары
2023 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Ақбұлақ ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
2
Анар ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
3
Арнасай ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
4
Бірсуат ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
5
Бұлақсай ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
6
Елтоқ ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
7
Жібек жолы ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
8
Ижев ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
9
Константинов ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
10
Михайлов ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
11
Турген ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
12
Сараба ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
Кестенің жалғасы
2024 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша

2024
Отдыхающий загон 4
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осениий сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 – очередность использования загонов в году.
Приложение 15
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Аршалынскому району
на 2023-2024 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование поселка и сельских округов
Количество загонов в 2023 году
1
2
3
4
1
Акбулакский сельский округ
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
2
Анарский сельский округ
весенне- летний сезон
летний сезон
отды-хающий загон
летне-осенний сезон
3
Сельский округ Арнасай
весенне- летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
4
Берсуатский сельский округ
отдыхающий загон
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Булаксайский сельский округ
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
6
Сельский округ Елтоқ
весенне- летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
7
Сельский округ Жибек жолы
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
8
Ижевский сельский округ
отдыхающий загон
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Константиновский сельский округ
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
10
Михайловский сельский округ
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
11
Сельский округ Турген
весенне- летни сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
12
Сарабинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
Продолжение таблицы
Количество загонов в 2024 году
1
2
3
4
отдыхающий загон
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне- летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне- летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне- летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон